Birbirinden Kaliteli İşleriyle Son Yıllara Damgasını Vurup Yüksek Puanları Kapmış, Amazon Yapımı En İyi Diziler

398PAYLAŞIM

Yalnız, neredeyse hepsinin konusu çok ilgi çekici...

15. Picnic at Hanging Rock (2018)

IMDb: 6.1

"Picnic at Hanging Rock", Avustralya kökenli bir romanın, 3 küçük kız ve bakıcılarının gizemli ortadan kayboluşunu anlattığı öykünün ekrana taşınmış versiyonu.

14. Homecoming (2018 – )

IMDb: 7.5

"Homecoming", görevden gelen askerlerin rehabilite edildiğini öne süren bir tesisin aslında gerçek amacının göründüğü gibi olmadığını konu alıyor.

13. Mad Dogs (2015 – 2016)

IMDb: 7.5

Çocukluklarından beri arkadaş olan beş kişiden bir tanesi Belize‘de yaşamaktadır. Diğer dört arkadaş da Amerika‘nın değişik yerlerinde yaşamaktadırlar. Bir gün bir haber alırlar: Belize‘de yaşayan Milo (Billy Zane) erken bir emeklilik kararı almıştır ve tüm masrafları karşılamak şartıyla arkadaşlarını Belize‘ye tatile çağırmaktadır. Gittikleri ilk gün harika zaman geçirirler ancak daha sonra gelişen bazı olaylardan sonra işler rayından çıkar ve tatilleri zehir olur...

12. Hanna (2019 – )

IMDb: 7.6

2011 yapımı aynı isimli filmden uyarlanan dizi olağan üstü avlanma ve savunma yeteneklerine sahip bir genç kızın, aslında kim olduğunu öğrenmeye çalışan bir CIA ajanından kaçma hikayesini işliyor. Babasının 15 yıl boyunca insanlardan izole bir şekilde Polonya'daki bir ormanda yetiştirdiği ve her türlü hayatta kalma derslerini öğrettiği Hanna 15 yaşında geldiğinde adeta bir ölüm makinesine dönmüştür.

11. Transparent (2014 – )

IMDb: 7.8

Los Angeles’ta yaşayan bir aileyi merkeze koyan dizi, ailenin babası olan Mort'un ve üç yetişkin çocuğunun hayatlarındaki sorunları ekrana taşıyor.

10. The Terror (2018 – )

IMDb: 8.0

Gerçek bir hikayeden uyarlanan dizi 1847 yılında geçiyor. Kraliyet Donanması, Northwest Passage’ı bulmak için tehlikeli bir yolculuğa atılır. Sınırlı kaynaklarla zorlu koşullarda yaşamaya çalışan insanlar gittikçe umudunu yitirmekte günden güne paranoyaklaşmaktadır. Kraliyet Donanması’nın keşif yapmak için çıktıkları yolculukları zorlu bir hayatta kalma mücadelesine dönüşmüştür.

9. The Looming Tower (2018)

IMDb: 8.0

Lawrence Wright’ın kaleme aldığı Pulitzer ödüllü aynı adlı romandan uyarlanan dizide, 1990’lı yılların sonunda giderek artan Usame Bin Ladin ve El Kaide tehdidinin izleri araştırılıyor. Bu dönemde yaşanan FBI ve CIA rekabetinin 11 Eylül saldırısı üzerindeki etkisi konu ediniyor.

8. Carnival Row (2019 – )

IMDb: 8.1

Ünlü yönetmen Guillermo del Toro’nun yapım kadrosunda bulunduğu dizinin senaryosunu The 4400’ın yaratıcılarından Rene Echeverria kaleme aldı. Zaman olarak gelecekte geçen dizi, insanların ve diğer her türlü yaratığın bir arada yaşadığı Burgue isimli şehirdeki seri katil terörünü konu alıyor.

7. Sneaky Pete (2015 – 2019)

IMDb: 8.2

Breaking Bad'in yıldızı Bryan Cranston'ın yapımcılığını üstlendiği Sneaky Pete dizisinde, Giovanni Ribisi tarafından canlandırılan hapisten yeni çıkmış Marius, eski hücre arkadaşı Pete'in kimliğini alır. Marius isimli bu düzenbaz, Pete'in ailesini ve çevresini kendisinin Pete olduğuna ikna etmeye çalışmaktadır...

6. Goliath (2016 – )

IMDb: 8.2

Goliath, (Billy Bob Thornton) beş parasız bir avukattır ve bir kaçış yolu aramaktadır. Yozlaşmış hukuk sisteminin içinde tek bir şansı kalmıştır ayrıca her şey zengin ve güçlülerin yanındadır.

5. Undone (2019 – )

IMDb: 8.3

Animasyon olmasına rağmen daha çok yetişkin izleyicilere hitap eden Undone son derece özgün bir yapım. Dizide Alita: Battle Angel filmi ile adını duyuran Rosa Salazar ve Breaking Bad'in Saul'u Bob Odenkirk yer alacak.

4. Patriot (2015 – )

IMDb: 8.3

"Patriot" istihbarat subayı John Tavner'in (Dorman) karmaşık hayatını izlemektedir. Tavner'in son görevi İran'ın nükleer silah saldırısına engel olmaktır. Bunun için hayatını riske atması gerekir ve Orta Batı'daki bir sanayi boru hattı firmasının orta sınıf bir çalışanı kimliğine bürünür. Ancak Federal Hükumet'in beceriksizliği, her geçen gün artan fiyaskolar ve çalıştığı şirketteki günlük işlerin karmaşıklığı Tavner'in görevine engel teşkil eder ve hayatını tehlikeye sokar.

3. The Expanse (2015 – )

IMDb: 8.4

Günümüzden 200 yıl sonrası... Deneyimli dedektif Miller, oldukça zengin bir ailenin kayıp kızını bulmak için bir uzay gemisi kaptanıyla işbirliği yapar. Olayı araştırdıkça kahramanlarımız, insanlık tarihinin en büyük komplolarından biri ile karşı karşıya olduklarını fark ederler.

2. Fleabag (2016 – 2019)

IMDb: 8.6

Fleabag, Londra'da tek başına ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadının hikayesini konu ediyor. Dizide, 30'lu yaşlarındaki kadının aşk, aile ve iş hayatında yaşadığı gündelik olaylar ele alınıyor.

1. The Boys (2019 – )

IMDb: 8.8

The Boys, süper kahramanların güçlerini ve şöhretlerini kötüye kullandığı bir evrende geçiyor. Kendilerini kanunu korumaya adayan ve “The Boys” olarak adlandırılan bir grup insan, yozlaşmış süper kahramanları ortadan kaldırmak için zorlu bir yolculuğa çıkar...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-ozturk51

The boys mükemmel bir dizi tavsiye ediyorum

omeravc912gmail.com

the terror amazon dizisi değil amc ye ait

Görüş Bildir