Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Türkiye Resmi: Geçim Sıkıntısı ve İşsizlik Nedeniyle Hayatına Son Verenler ve Çalışmadan Maaş Aldığı Ortaya Çıkanlar

27bPAYLAŞIM

Bugün yine içinizi acıtacak, canınızı yakacak, yüreğinizi sızım sızım sızlatacak ve sizi isyana sürükleyecek bir Türkiye resmi sunacağız!

Türk lirasının döviz karşısındaki değer kaybı, önlenemeyen enflasyon, zamlar ve gittikçe düşen alım gücü hepimizin belini büküyor.

Benzin 6 liranın üzerinde, soğan ve patates almış başını gidiyor, kağıt krizi yayıncılık sektörünü durma noktasına getirdi, ete zaten uzak bir süredir yaklaşılamıyor ve temel gıdalar ile doğalgaz, elektrik, su gibi ihtiyaçlara gelen zamlar herkesi çok zorluyor. Asgari ücretle geçinmek imkansız hale gelirken, yoksul ile zenginlerin arasındaki uçurum giderek artıyor.

Ve bu geçim sıkıntısı, olmadığı söylenen ama derinden hissedilen ekonomik kriz ve düşen alım gücü öldürüyor!

İntihar bir çözüm olmasa da çaresizlik, depresyon ve sıkıntılarla baş edemeyenler mücadeleyi bırakarak yaşamlarına son veriyorlar.

Kocaeli'nin Körfez ilçesinde yaşayan 45 yaşındaki İsmail Devrim, oğluna okul pantolonu alamadığı için canına kıydı.

İki çocuğu lisede okuyan ve aynı zamanda evi için kredi ödeyen İsmail Devrim geçim sıkıntısı yaşıyordu. Hereke Nuh Çimento Meslek Lisesi'nde öğrenci olan oğlu, okulun istediği pantolonu giymeyince eve gönderildi. Bu duruma çok üzülen Devrim, eşine "Ben size ve çocuklarıma bakamıyorsan, çocuğuma bir pantolon alamıyorsam niye yaşıyorum ki?" dedi ve intihar etti. Genç yaşta hayatına son veren babanın cebinden 20 lira çıktı...

Aydın'da yaşayan 25 yaşındaki sosyal bilgiler öğretmeni Merve Çavdar, ataması yapılmadığı için bunalıma girdi ve yaşamına son verdi.

Gençliğinin baharında olan ve hayallerine kavuşamadığı için bunalıma giren Merve Çavdar, iş aramak için evden çıktı ve bir daha geri dönmedi. Deniz kıyısına giderek depresyon haplarının tamamını içti ve yaşamına son verdi. Vebali hepimizin boynunda...

Adana'da yaşayan ve eşi işsiz olduğu için kirasını ödeyemeyen, yakacak odun bulamayan ve geçim sıkıntısıyla boğuşan 26 yaşındaki Emine Akçay çocuklarının ısınması için saç kurutma makinesini açtı ve yan odaya geçerek kendini astı.

Emine Akçay çocuklarının üşüdüğünü görünce oduncuya gitti, parası olmamasına rağmen zorla odun aldı, odunlar ıslak olduğu için yanmayınca çaresizlikten saç kurutma makinesini açtı. Küçük oğlunun eline verdiği makineyle ısınmalarını beklerken yan odaya geçti ve kendini asarak yaşamına son verdi. Gencecik bir anne, iki çocuğu üşüdüğü için bunalıma girdi. Üşüdüğü için...

Ve söz konusu intihar olmasa da aklımıza her geldiğinde kalbimizi sızlatan 40 günlük Ayaz bebek...

Konya’nın Ereğli İlçesi’nde henüz nüfusa kayıt ettirilmeyen 40 günlük Ayaz bebek, emzirmek için uyanan 21 yaşındaki annesi Maviş Eşme tarafından ölü bulundu. Yapılan otopside Ayaz'ın zatürreden öldüğü anlaşıldı. İki çocuğu ile birlikte camları kırık olduğu için naylonla örtülü tek odalı kerpiç evde kalan Maviş Eşme’nin, çevreden topladığı odunlarla ısınmaya çalıştığı öğrenildi.

Bu ülkede 40 günlük bebek zatürreden yaşamını yitirdi. 40 günlüktü...

Açıklanan son rakamlara göre Türkiye'de yaklaşık olarak 3,5 milyon işsiz var! Oğluna pantolon alamadığı, çocuklarını ısıtamadığı ve ataması yapılmadığı için bu ülkede insanlar kendini öldürürken; bir yanda da işe hiç gitmeden her ay düzenli maaş alanlar var! 

Bolu Belediyesi’nde çalışan AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler’in bankamatik memurlarından yalnızca bir tanesi olduğu öne sürülmüştü, hatırlarsınız…

31 Mart yerel seçimlerinde Bolu Belediye Başkanlığı’nı kazanan CHP’li Tanju Özcan, belediyeden maaş almasına rağmen ne iş yaptığını bilmediği AK Parti Kadın Kolları Başkanı Arzu Güler hakkında suç duyurusunda bulunacağını söylemişti. Ardından istifa eden Arzu Güler, işçi statüsünde olduğundan çalışmasında bir sakınca olmadığını ifade etmişti.

Ayrıntılar için: 👇

'Bankamatik Memuru' İddiasıyla Gündeme Gelmişti: Bolu AKP Kadın Kolları Başkanı Partisinden İstifa Etti - onedio.com
'Bankamatik Memuru' İddiasıyla Gündeme Gelmişti: Bolu AKP Kadın Kolları Başkanı Partisinden İstifa Etti - onedio.com

AK Parti'nin eski milletvekillerinden Hüsnü Ordu'nun kızı Sümeyra Ordu'nun ise altı ay boyunca belediyeden maaş almasına rağmen işe gitmediği ve yasa dışı bir şekilde hayvan satışı yaptığı ortaya çıkmıştı.

Sümeyra Ordu, sınavsız ve açıktan atamayla Kütahya Belediye Özel Kalem'de çalışmaya başladı ama bir tek gün bile işe gitmedi. Maaşı düzenli bir şekilde yatan Ordu'nun internet üzerinden yasa dışı bir şekilde evcil hayvan satışı yaptığı ortaya çıktı.

Ayrıntılar için: 👇

Seyahatle Meşgul! Eski Milletvekilinin Kızı 6 Aydır İşe Gitmeden Maaş Alıyor - onedio.com
Seyahatle Meşgul! Eski Milletvekilinin Kızı 6 Aydır İşe Gitmeden Maaş Alıyor - onedio.com

Ve son olarak ortaya atılan iddia...

Tevfik Fikret'in Han-ı Yağma şiirinde de dediği gibi: 

Yiyin efendiler yiyin, bu han-ı iştiha sizin,
Doyunca, tıksırınca, çatlayıncaya kadar yiyin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
hsndzcn08

bu yaşa geldim okudum mühendis oldum aylarca işsiz kaldım kimseden istemedim sonunda iş buldum. ama kolay değil saat belli değil aldığım maaş belli değil ama şükür. gel gelelim ki. normalde bir baltaya sap olamayacak insanlar hak etmedikleri yerlere geliyorlar. ben kimseye hakkımı helal etmiyorum

habip-akbas

Bunların tamam niye chp ve hdp ninkileri yazmıyorsunuz ilgezdi ailesi nasıl belediye başkanı oldu karısı nasıl milletvekili oldu iki rezidans yaklaşık güncel değeri 2.250 triliyon sonra 2 triliyon telwfon faturası sonra bütün ailesini özel kalemden işe alan belediye başkanlarınız somra verdiğimiz paraları dağa gönderip o paralarla türk askerine kurşun sıkan kahpeleri sonra çukurlar kazıp belediyenin araçları ile eyp yerleştirip askerimiz mehmetçiğimiz geçtiğinde patlatan kahpeleride yazın yoksa aklımıza sizde aynı kefedesiniz diye kalıyor dikkat edin aynı şekilde hasasiyet bekliyoruz...

utkuhan-cakmak

Bir eliniz vardı bir cebiniz Başınıza vurdu keliniz Alıp sattınız hepiniz Depoda mal bırakmadınız !

zittiripittiri

allah belalarını versin,vermesin demiyorum artık.. o canına kıyan ,hastalıktan ölen insanların veballarini taşıyın,bu dünyada da varsa öteki dünyada da iki yakanız bir araya gelmesin...

eda.duzyurt

Açık ne net kendi ülkemizde sığınmacı olduk.........hepsinin.........

Görüş Bildir