Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bir Tarafta Pucca Diğer Tarafta Burry Soprano: Sosyal Medya Fenomenleri 'Uyuşturucuyu Özendirme' Suçundan Hakim Karşısında

3PAYLAŞIM

Yazdığı kitapları olsun, sosyal medyası olsun hatta hayatında attığı en ufak adımı olsun her şekilde konuşulan 'Pucca' lakaplı Pınar Karagöz ve 'Burry Soprano' lakaplı Burak Aydoğduoğlu, 'sosyal medya üzerinden uyuşturucuyu övdükleri ve özendirdikleri' gerekçesiyle hakim karşısına çıktı. 

Detayları merak ediyorsanız buyursunlar👇

"Moda diye paylaştım. Uyuşturucuyu özendirmek için yapmadım"

İstanbul Anadolu 52. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkan Pınar Karagöz, hakkındaki suçlamaları reddetti. Uyuşturucu maddeyi övmeyi hedeflemediğini söyleyen 'Pucca' lakaplı Karagöz, "Uyuşturucu maddeyi övmek için yapmadım. Narkoz dizisinden bahsediyor, Escobar'ın hayatına atıfta bulunarak mübalağa ediyordum. Moda olduğu için paylaştım" dedi.

"Şarkımdaki 'Mary Jane' Örümcek Adam filmindeki 'Mary Jane'"

Diğer bir yandan 'Burry Soprano' olarak tanınan şarkıcı Burak Aydoğduoğlu da hakkındaki tüm suçlamaları reddederek beraatini talep etti. 

Aydoğduoğlu, "11 yaşımdan beri müzikle uğraşıyorum. Mary Jane isimli şarkı ile de popüler olmayı başardım ancak şarkının içeriğinde uyuşturucuyu özendirme amacım yoktu. Sadece eğlenceli olmasını istedim. Şarkıda bahsedilen Mary Jane, Örümcek Adam filmindeki Mary Jane'dir. Sonuçta bunlar şarkı sözüdür. Şarkı sözü olarak değerlendirilmesini talep ediyorum. Beraatime karar verilmesini istiyorum" dedi.

Karagöz'ün avukatı Ali Furkan Tatlı, mahkeme sırasında Karagöz'ün hiçbir şekilde uyuşturucu maddeyi övmeye çalışmadığının ve bu paylaşımların düşünce özgürlüğü olduğunu söyledi.

Aydoğduoğlu'nun avukatı Gülşen Orman Çakar da, müvekkilinin uyuşturucuya teşvik etme amacının olmadığını söyledi.

5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezaları isteniyor.

Hazırlanan iddianamede Pınar Karagöz ve Burak Aydoğduoğlu için 'uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasına özendirme' suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. 

Mahkeme, sanık avukatlarının son beyanlarını hazırlamaları için duruşmayı Temmuz ayına erteledi.

Bakalım neler olacak neler bitecek biz de merakla bekliyoruz🙄

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
atticus-fetch

Hakim burda toplum ahlakını bozan hareket olarak Spiderman'ın bacısına yan bakma cezası çakar da; goygoyculara döşeyebiliyoruz da Zümrüt Apartmanı yazarına neden döşeyemiyoruz Onedio. Kaç gündür yoruma kapalı. Ne iş?

hokkabaz042

Burry soprano hemen geriye takmış. Örümcek adamdaki mary jane öylemi :D Hani şu harmanı içmediğin mary jane :d Amq korkak bebesi. Hakimde inandıysa ne diyeyim amq

ada-ezgi-yilmaz

orospu çocuğu seni orda görürdüm ben .d

hokkabaz042

Burry soprano hemen geriye takmış. Örümcek adamdaki mary jane öylemi :D Hani şu harmanı içmediğin mary jane :d hakimde inandıysa ne diyeyim amq

speedymustafa

hayatımda en nefret ettiğim kadın şu pucca kod isimli yanar döner bukalemun karı.

deniz-caglar-celik

al birini vur ötekine

Görüş Bildir