Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Evlerini Satıp Aldıkları Kamyonla 2 Yıldır Dünyayı Gezen Aileden Baktıkça İç Çektirecek Fotoğraflar

6.9bPAYLAŞIM

Eminim pek çoğumuzun içinde bir karavana atlayıp, bir sırt çantası alıp şöööyle bir her şeyi bırakıp uzaklara gitme isteği vardır. Bugün anlatacağımız aile istemekle kalmamış evlerini bir güzel satıp "hadi biz gittik" demişler. İyi ki de demişler çünkü ortaya çok güzel manzaralar çıkmış. Leander, Maria ve Lennox'un maceraları ve daha fazlası için içeriğimize buyrun...

"Yanına sadece anılarını al, geride sadece ayak izlerini bırak" -Şef Seattle 

Kaynak

Avusturyalı çift Leander ve Maria dört yıl önce evlerini sattılar ve yerine eski bir askeri kamyon aldılar. Eski kamyonu bir eve çevirdiler ve oğulları Lennox ile birlikte gezmeye başladılar.

Leander Nardin ve kız arkadaşı Maria, 7 yaşındaki oğulları Lennox'u da yanlarına alarak dünya turuna çıktılar. Avusturya'dan başlayan aile, adeta bir eve çevirdikleri eski kamyonla, 2 sene boyunca 24 ülke gezdiler. 

Tacikistan

Eve dönüştürmeleri 2 yıl süren kamyonda şimdi iki yatak odası, bir oturma odası, bir mutfak, bir tuvalet ve bir duş bulunuyor.

"Kamyonu dönüştürmemiz iki yıldan fazla sürdü. Hiçbirimiz teknisyen değiliz dolayısıyla yaparken pek çok zorlukla karşılaştık. En sonunda bittiğinde bizim bütçemiz de neredeyse bitmişti" diyen Leander dönüşüm süreci biter bitmez sevgilisini ve çocuğu alıp yola çıktı. 

Kırgızistan

Maceralarına Avrupa'dan başlayan üçlü Slovenya'dan Bosna'ya, Hırvatistan'dan Türkiye'ye kadar pek çok ülke gezerek geldiler.

"7 yıl önce oğlumuz oldu ve her şey onunla başladı. Lennox ile olabildiğince çok zaman geçirmek istiyoruz ama zaman çok değerli ve kısıtlı bir şey. Biz de dünyanın güzelliklerini görmeye ve gezmeye karar verdik." -Leander.

Türkiye üzerinden Asya'ya geçen Leander, Maria ve Lennox'un favori ülkeleri arasında ise Tacikistan, Kırgızistan ve Moğolistan yer alıyor.

Asya kıtasına geçtikten sonra Tacikistan, Kırgızistan, Japonya, Kore ve Endonezya gibi pek çok yeri gezen aile, gezilerini yalnızca bir yolculuk olarak değil aynı zamanda bir yaşam biçimi olarak tanımlıyor. 

Tacikistan

Dur durak bilmeden gezen üçlünün karşısına bazen bürokratik engeller ya da finansal problemler çıkabiliyor. Ama bu onları bir sonraki maceralarına atılmaktan hiçbir zaman alıkoymuyor.

"Bu tarzda bir yaşam stili ve yolculuk bazen çok zorlu olabiliyor. Sınırlardan geçerken ya da iletişim kurmaya çalışırken zorlanıyoruz." 

-Leander. İran, Lut Çölü'nde kum fırtınasından kaçmaya çalışan Maria

Ailesiyle seyahat etmeyi çok seven minik Lennox annesi ve babası tarafından eğitim görüyor.

Lut Çölü'nde odun kırmaya çalışan Lennox.

Macerayı ve kamyonu çok sevse de Lennox, bazen arkadaşlarını ve başka çocuklarla oynamayı özlüyormuş.

Lennox babasıyla çöllerde motosiklete binmeye bayılıyor.

"Bir insanın mutlu olmak için neye ihtiyacı olduğunu bulması gerek. O meşhur deyiş gibi: "Hayat konfor alanının dışında başlar."

Rusya'da yıldızları izleyen Leander, Maria ve Lennox

Her yeni günde kendilerini bir şey ya da bir yer keşfetmeye adayan ekibin maceralarını paylaştıkları bir blogları da var. 'Akela' isimli blog Hawaii dilinde "zarif ve soylu" anlamına geliyor. Aynı zamanda da The Jungle Book filminde sürü lideri kurtun ismini taşıyan blogda birbirinden güzel fotoğraflar mevcut. Gelin birkaç tanesine birlikte bakalım; 

Girit Adası, Yunanistan

Keşm Adası, İran

Pamir Dağı, Tacikistan

Büyük Meteora Manastırı, Yunanistan

Oyuncağıyla birlikte Charyn Kanyonu'nu izleyen küçük Lennox, Kazakistan

Parnassos Dağı, Yunanistan

Şu anda Avustralya'da bulunan bu üçlünün maceralarını Facebook ve Instagram hesaplarından takip edebilir aynı zamanda bloglarına da bakıp iç çekebilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
soguler

Çok yakar o kamyon

nesliminii

beni 2.evlat olarak alsınlar :D

asli-uzmezler

çocuk okula nasıl gidiyor?

quatro

sence gidiyor mu?

gzm-ynklr

Oh ne güzel valla iyi yapıyorlar parası olan gezer.

poyraz-tahsin-hancer

sıkıldım bu tarz çift ve türevlerinden gıcık oluyorum artık

Görüş Bildir