'MasterChef'e 600 Bin TL Ödendi' İddiası: Bursa Belediyesi 'Parayı Biz Değil, Sponsorlar Ödedi' Dedi

 > 
3.5bPAYLAŞIM

MasterChef’in Bursa’da çekilen bölümü şehri karıştırdı. Belediyenin MasterChef'e program için 600 bin TL ödediği iddia edildi. Belediye ise kendi kasalarından para çıkmadığını açıkladı. Yapılan açıklamada tanıtım maksatlı çekilen bölüm için 375 bin TL + KDV ödeme yapıldığı, bunun 200 bin TL'sinin Bursa Turizm Tanıtma Birliği, 175 TL'sinin programa katılan iş adamları tarafından karşılandığı belirtildi.

Sözcü'den Veli Toprak'ın haberine göre, MasterChef'in Bursa'da çekilen bölümü şehri karıştırdı. AKP'li Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yarışma için yapılan ödemenin yarısının Bursa Ticaret Sanayi Odası (BTSO) tarafından karşılandığını açıkladı. Ancak BTSO Başkanı İbrahim Burkay, “Kesinlikle hiçbir yere bu tür paralar harcamayız. Bizim bu tür faaliyetler için bütçemiz yok” dedi. CHP'li Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz ise, yarışma için 600 bin TL+KDV ödendiğini açıkladı.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 3 jüri üyesine ödül verdi.

Programda, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 3 jüri üyesine ödül verdi. CHP Nilüfer İlçe Başkanı Fırat Yılmaz ise, yarışma için Büyükşehir Belediyesi'nin 600 bin TL+KDV tutarında ödeme yaptığını söyledi. Aktaş, Meclis toplantısında konu gündeme getirilince ücretin yarısının Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından karşılandığını söyledi ancak ne kadar ödeme yapıldığını açıklamadı.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı: "Kesinlikle hiçbir yere bu tür paralar harcamıyoruz"

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay ise, Aktaş'ı tekzip eden bir açıklama yaptı. Covid-19 tedavisi nedeniyle evinde karantinada olan Burkay, “Kesinlikle hiçbir yere bu tür paralar harcamıyoruz, BTSO olarak bu tür faaliyetlere bütçemiz yok. Alinur Başkan programdan bana bahsetti, sponsor olalım diye, ben de Bursa'da gıda işi yapan arkadaşlara bahsettim, onlar sponsor oldular ve hatta programda konuk oldular” dedi.

İYİ Parti Bursa İl Başkanı Selçuk Türkoğlu duruma tepki gösterdi: "Bu rakamlarla ihtiyaç sahibi 10 bin aileye erzak yardımı yapılabilirdi"

Bursa Büyükşehir Belediyesi: "Parayı sponsorlar karşıladı"

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada; söz konusu TV programına Büyükşehir Belediyesi’nden 600 bin TL + KDV gibi bir bedel ödenmesinin gerçek dışı olduğu belirtildi. Yapılan açıklama şöyle:

“Programa ödenen para 375 bin TL + KDV olup, bunun 200 bin TL’si Bursa Turizm Tanıtma Birliği tarafından, 175 bin TL’si ise Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nın yönlendirmesi ile gıda sektöründe faaliyet gösteren ve programa da konuk olan iş adamları tarafından ödenmiştir. Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrimizin tarihi, doğal, turistik ve kültürel değerlerini yurtiçi ve yurtdışında tanıtımı amacıyla başta Bursa Ticaret ve Sanayi Odası olmak üzere farklı kurum ve kuruluşlarla çeşitli faaliyetler yürütülmektedir. Haberde bahsedilen Masterchef programı da Bursa’nın gastronomi alanındaki zenginlikleri ve hizmet sektöründe yer alan işletmelerimizin tanıtımını sağlamak amacıyla Bursa Ticaret ve Sanayi Odamızın işbirliğinde hayata geçirilen bir çalışmadır."

İlginizi çekebilecek diğer haberler

Maliyeti 11 Milyon TL: Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi'nde ‘Ekmek' Temalı Millet Bahçesi - onedio.com
Maliyeti 11 Milyon TL: Trabzon'un Vakfıkebir İlçesi'nde ‘Ekmek' Temalı Millet Bahçesi - onedio.com
Wisconsin'deki Seçim Sonuçları Joe Biden Lehine Tescil Edildi - onedio.com
Wisconsin'deki Seçim Sonuçları Joe Biden Lehine Tescil Edildi - onedio.com
Bitcoin'den Yeni Rekor: 19 Bin 857 Dolara Yükseldi - onedio.com
Bitcoin'den Yeni Rekor: 19 Bin 857 Dolara Yükseldi - onedio.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir