Binali Yıldırım Evliliğin Sırrını Açıkladı: 'İtaat Et, Rahat Et'

 > -

AKP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başka adayı Binali Yıldırım, kadın seçmenlerle buluştu. Kadına karşı pozitif ayrımcılığa karşı olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Asıl olan kadınlara imkan tanımaktır, fırsat sağlamaktır, onların da aynı şartlarda mücadele etmesine alan açmaktır dedi. Yıldırım konuşmasında evliliğin formülünü de açıkladı: "İtaat et, rahat et."

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım eşi Semiha Yıldırım ile birlikte, Çekmeköy’de kadın seçmenlerle bir araya geldi.

Her başarılı erkeğin arkasında değil yanında mutlaka güçlü bir kadın olduğu ifade eden Yıldırım, "Bakan olabilirsiniz, Başbakan olabilirsiniz, Cumhurbaşkanı da olabilirsiniz ama size bakan bir bakanın olduğunu unutmayın. Semiha Hanım da bize bakıyor, göz kulak oluyor, evlatlarını yetiştiriyor, bizim arkamızdan derliyor, topluyor, ailemizin birliğini beraberliğini devam ettiriyor" şeklinde konuştu.

"Kadınlara pozitif ayrımcılığa karşıyım"

DHA'ın aktardığına göre, kadınlara karşı pozitif ayrımcılığa karşı olduğunu kaydeden Yıldırım, "Bu konuda fikrim açık, ben kadınlara pozitif ayrımcılıktan yana değilim. Asıl olan kadınlara imkan tanımaktır, fırsat sağlamaktır, onların da aynı şartlarda mücadele etmesine alan açmaktır. Güzel olan budur, kıymetli olan da budur. Lütuf şeklinde verilen şeylerin arkası gelmez ve fazla bir anlamı da olmaz" dedi.

"Aileler evliliğe karışmasın"

Kadına şiddeti durdurmak için en kapsamlı yasal düzenlemeleri yaptıklarını söyleyen Yıldırım, sözlerine şöyle devam etti:

"Aile Bakanlığı bu konuda çalışmalarını sürdürüyor. Şiddet kime karşı gelirse gelsin, nefretle kınanması gereken bir şeydir. Sadece kınamak yetmez en ağır şekilde de cezalandırılmalı. Burada sadece cezalandırmak değil, eğitim ve bilinçlendirme de önemli. Ceza tek başına bir anlam ifade etmiyor. Mutlaka bilinçlendirme gerekir. Bunun için devletin kurumlarının hem kadınları hem erkekleri bu konuda bilinçlendirecek, eğitim çalışmalarını artırması lazım. Eskiden bizim zamanımızda evliler arasına girilmezdi. Aileler taraf olduğu zaman evliliğe katkı değil, olumsuz sonuç doğuruyor. Onun için evlileri tek başına bırakacaksın, kendi aralarında meselelerini halledecekler. Öbür türlü duygusal oluyor, 'benim kızım, benim oğlum' giriyor. Hepsi bizim kızımız, hepsi bizim oğlumuz. O yüzden karışmamak gerekiyor. Evliliğin sırrı 'itaat et rahat et'. 'Peki' demesini mutlaka başarmamız lazım."

Yıldırım'ın sözleri sosyal medyada geniş yankı uyandırdı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir