Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bin Yıldızlı Bir Tatil Köyü: 14 Madde ile Statünün Önemini Tamamen Yitirdiği Kabak Koyu

 > 
8.6bPAYLAŞIM

1. Ölüdeniz’den 25 km.uzaklıkta olan (Faralya) Kabak Koyu, insanların birbirine içtenlikle gülümseyip, selam verdikleri ve en güzeli statünün önemini tamamen yitirdiği eşsiz bir koy.

2. Betonarme yapılara izin verilmeyen ve sadece doğal yaşamı destekleyen bir kitleye sahip olan Kabak Koyu’nda bir dolu tanınası insan sizi bekler.

3. Çam ve keçiboynuzu ağaçları karşılar sizi ve yol boyunca adını bile bilmediğimiz bitki çeşitleri.

Sonrasında araç giremez tabelası ile hayrete düşersiniz. Nasıl yani? Evet ben de sizin gibi düşündüm. Bunca eşya, elbiselerim, ayakkabılarım, makyaj malzemelerim ve hatta saç düzleştiricisi. Şimdi hepsini bırakın bir kenara, açın valizinizi. İçinden sadece şort, birkaç tişört, terlik, fotoğraf makinesi ve kitabınızı alın. Çünkü bunların dışında hiçbir şeye ihtiyacınız olmayacak. Bu arada cüzdanınızı almayı unutmayın!

4. Arabanızı Faralya adında bir köye bırakıyorsunuz herkes gibi.

Arabaya bir şey olur mu diye endişe başlıyor o an. Korkmayın! Asıl güvensizlik
şehirlerde. Siz Last Stop Cafe’de çayınızı yudumlarken eski bir minibüs
yaklaşır yanınıza. Minibüse bindiğiniz an “ Özüme dönüyorum galiba.” dediğiniz andır. Köyün yerlisi minibüs şoförünün soruları cevapsız bırakması sizi şaşırtmasın, hele dinledikleri müzik. Raggae ve tekno müziği duyduğunuzda klasiktir. Herkes birbirine sorar ''Bunu kim söylüyor?'' diye. Hiç bilinmezdir o. Sonsuza kadar minibüsteki müzik olarak kalır kulaklarınızda. Yaklaşık 15 dakika süren yolun virajlı olması aslında daha çok heyecan veriyor insana. Bir sonraki durağı görmek mümkün değildir çünkü. Yaz aylarında 24 saat minibüsler çalışır, kış aylarında ise sadece gündüz saatlerinde.

5. Bungalovlarda mini bar, televizyon bulunmaz. Plajda şemsiye, şezlong, kokteyl servisi yoktur.

Ne kötü değil mi?? Ön yargılı olmayın. GİDİN, GÖRÜN, YAŞAYIN! Unutmayın! Her sabah aynı tavana bakarak uyanmak size hiçbir şey kazandırmaz. Kabak Koyu’nda geçirdiğiniz bir gün ömrünüzden birkaç haftaya karşılık gelecektir.

6. Deniz, güneş, biraz çakıllı plaj. Orada duyabileceğiniz sesler yalnızca kuşların ve dalgaların sesi.

Ha bir de yaz aylarında giderseniz ağustos böcekleriyle tartışırsınız tüm gün, arılara da çiçek olmadığınızı anlatmak bazen zor oluyor.

7. Müzik akşam saatlerinde başlar sahilde, yanan ateşe eşlik eder ay ışığıyla birlikte.

Her kampın kendine özel köşeleri var. Akşam saatlerinde şarabınızı alıp yer minderlerinde uzanmak kendinize dinlemenize olanak sağlayacaktır. Şansınız varsa Nena Sahne’de çıkan Jehan Barbur’u, Ceylan Ertem’i, Sattas’ı, Birsen Tezer’i, Erkan Oğur’u dinlersiniz. Haftada bir yapılan konserleri kaçırmamalısınız.

8. Kimisi bulutların üstünde, kimisi küçük tepeciklere yerleşmiş yaklaşık otuz kampın hizmet verdiği Kabak Koyu’nda yemekler nefis ve yaratıcı.

Vejetaryen ağırlıklı yemeklerin, açık büfe olarak sunulduğu kamplarda, enfes çorbaların tadı damağınızda kalacak. Kamp çalışanlarına gelince onlar da birer tatilci aslında. Tuvalini, gitarını, mızıkasını alan hem çalışamaya hem de tatil yapmaya gelmiş. Gündüz saatlerinde yoga yapan insanları gördüğünüzde, siz bile rahatlıyorsunuz karşıdan bakınca. Kendinizi durdurabilirseniz sadece izlersiniz, ama eşlik etmek isteyeceğiniz kesin.

9. Gündüz saatlerinde mutlaka gitmeniz gereken mavi mağaraya ve şelaleye uğramadan sakın dönmeyin.

Sahile çok yakın, yüzebileceğiniz mesafede. Mağara suyun dibinden denize bağlanıyor. Mağaranın içine sadece denizden ışık giriyor. İçine girdiğinizde masmavi tavan sizi büyüleyecek kadar güzel.

10. Bir de şelalesi var meşhur, gittikçe başkalaşan, yukarılara çıkıldıkça heyecanı arttıran.

11. Bir gece mutlaka yıldızların altında uyuyun. Dolunay zamanı olursa, sahilde yer bulmanız zordur.

Ama dolunayda vadideki parti belki de işte budur hayat dedirtecek size. Kaçırmayın derim.

12. Sahilde bulunan ortak alandaki havuzdan istediğiniz saatlerde faydalanabilirsiniz.

Öyle sıradan değil havuz, bir tarafı bulutlarla kaplı dağlar. Diğer tarafı olabildiğince deniz mavisi. Alışılagelmiş tatil anlayışının dışında bir tatil istiyorsanız, bol bol tembellik yapayım, bana kimse dokunmasın diyorsanız ömrünüzde bir kere yolunuzu Kabak Koyu’na düşürün.

13. Ulusa sesleniş konuşmalarından uzak, deniz dibi hamak sefalarının yapıldığı, hayatı çöplerinden arındıran ve şehre döndüğünüzde adapte olmanızı zorlaştıracak Kabak Koyu sizin için bir alternatif değil zorunluluk olsun.

14. Unutmayınız! Hayatımız rutin değil, tercihlerimiz rutin!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
esra-ersal

Kabak koyunda HAVUZ! Söyleyecek başka bir şey yok...

ybnc

Bu yaz Likya Yolu'nu yürüdüğümde kalmıştım bir gece.Güzel yer ve en az bir hafta kalmak lazım gidildiğinde. Bu arada sahile kadar münibüs iniyor ve iki ikişi için istedikleri ücret 50 TL idi.

secil-basoglu

10 kişi de olsan 50 ödüyorsun, 2 kişi de olsan maalesef :(

qozmonot

inerken iyide çıkarken yemiyo

beril-kiz

Her şey iyi hoş da denizde çok fazla ölü arı var. Ağzınıza falan giriyor.

Gizli Kullanıcı

koca denizde ölü küçücük bir arı ağzına giriyorsa .... Kendini sorgulamalısın

beril-kiz

Yüzlerce arıdan bahsediyorum ve sadece ben değil oradaki bütün insanlar bundan rahatsız oldu. Bence sen de beynini sorgulamalısın.

Gizli Kullanıcı

bırak allahaşkına yaa.. hadi güle güle

ohyes

beril haklı, çok fazla ölü arı var gerek plajda gerek denizde, marcus bilip bilmeden konuşma. önce git gör oku yaz çiz ama sus.

Gizli Kullanıcı

oh yes!

bugra-tanriverdi

Sen o arıların denizde öldüğü sezona denk gelmişsin :) o dönem evet arılar çok rahatsızlık verdi kamplara olsun, denize olsun fakat temizlendi. Son 2 senedir yok :)

beril-kiz

2015 yazında gittim

Gizli Kullanıcı

şuan çamlıca gişelerdeyim isteyeni alabilirim

Görüş Bildir