Görüş Bildir

Bill Cosby Konuştu: 'İmalara Cevap Vermek Zorunda Değilim'

Anasayfa > Gıybet

Komedyen Bill Cosby, bir Florida gazetesine cinsel taciz suçlamalarıyla ilgili konuşarak “imalara cevap vermek” zorunda olmadığını dile getirdi.

77 yaşındaki Cosby, Melbourne, Florida’daki komedi şovu öncesi bir gazetenin sorularını yanıtladı.

Komedyen, birçok kadın tarafından kendine yöneltilen ilaçla uyuşturarak cinsel taciz ve zorlamada bulunma suçlamalarıyla ilgili yöneltilen sorulara cevap vermeyi reddetti.

“İnsanların hiçbir açıklama yapmamamdan bıktıklarını biliyorum ama bir erkek bu tarz imalara cevap vermek zorunda değildir” şeklinde konuştu.

Komedyen; “İnsanlar hakikat kontrolü yapmalılar. İnsanlar bunları yaşamak ve bu tarz imalara cevap vermek zorunda değil” dedi.

Coby, Melbourne’deki 90 dakikalık şovunun başlangıcında seyirciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Coşkulu karşılama olaysız bir şekilde sessizce biterken komedyen de suçlamalarla ilgili seyircilere herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Real Radio 104.1 adlı bir Amerikan radyosu sunucusu, Cosby’nin şovuna katılacaklara, suçlamalarla ilgili komedyene soru yöneltmelerini ve Cosby’nin cevabını kameraya kaydetmelerini en iyi çekimi yapana da para ve ödül verileceğini önerse de seyircilerin hiçbiri bu tarz bir harekette bulunmadı.

Cosby, seyircilerine yapılan bu tarz tekliflerin “kardeşlik birliği duygusu” yarattığını söyledi.

“Varsayın ki biri silah getirip daha fazla aptallık yapmaya karar verdi… Haberler yapılacak ve radyolar yalanlama yapacak ancak ya insanlar bunu dinlemeyip kendilerini şiddete verirlerse ne oludu?” diyerek yapılan radyo çağrısına yanıt verdi.

Komedyene herhangi bir dava açılmadı ve avukatları tecavüz iddialarının iftira ve asılsız olduğunu açıkladı.

Cosby’nin haftaya gerçekleşecek Las Vegas performansı ile Arizona, Illinois, South Carolina ve Washington’da gelecek yıl içinde gerçekleştireceği 4 şovu iptal edildi.

NBC ve Netflix Inc şirketleri komedyenle olan projelerini bu hafta içinde düşürürken, suçlamalar iddia niteliğinde olsa da bu durum Cosby’nin insanların gözündeki erdemli imajını ve şov dünyasındaki geleceğini oldukça kötü etkiledi.

  • Haber Türk
Kaynak: http://www.haberturk.com/kultur-sanat...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
arda soylu

söz söylemeye gerek yok paşa biz seni hep "Cosby show" zamanlarındaki duruşunla biliriz. hem siyasi, hem karekteristik olarak ( o zamanları bilen gün geçtikç... Devamını Gör

faruk boydan

eltisini de ellemiş...