Bilinçaltını Deşerek, Psikolojini Altüst Eden Şeyi Söylüyoruz!

Psikoloji Testleri
179PAYLAŞIM

Verdiğin cevaplara göre psikolojini altüst eden şeyi söylüyoruz! 

Haydi teste! 

1. Cinsiyetini öğrenelim.

2. Kaç yaşındasın bakalım?

3. İlk olarak, zamanının çoğunu bunların hangisini yaparak geçiriyorsun?

Yatağımda uzanmak.
Yalnız takılmak.
Arkadaşlarımla vakit geçirmek.
Okula gidip ders dinleyerek.
Ofise gidip çalışarak.
Sevgilimle takılmak.
Diğer.

4. Peki eski sevgilin ayrıldıktan sonra sensiz yapamadığını anlamış ve sana geri dönmek istiyor. Cevabın ne olurdu?

5. İnsanların içinde kimsenin seni dinlemediğini veya dışlandığını hissettiğin oluyor mu?

Off evet çoğu zaman böyle hissediyorum.
Zaman zaman böyle oluyor.
Yooo gayet önemsendiğimi hissediyorum.

6. "Aile" kavramını en iyi ifade eden şey senin için nedir?

Dünyanın en huzurlu, en enfes keyfi.
Ne kadar kırsan kırılsan da, hiçbir şey olmamış gibi devam etmektir.
Sevginin sonsuz olması.
Diğer.

7. Kendi hayatını sorgulayıp geçmişe dair yaptıklarından hiç pişmanlık duyuyor musun?

8. Evleneceğin kişiden en büyük beklentin nedir?

Güvende hissettirmesi
Zengin olması
Sadık olması
Merhametli olması
Diğer

9. Immm... Peki bu evlerden hangisi senin ruhunu yansıtıyor?

10. Ve son olarak, kendine olan güvenini puanla!

Seni anlamayan insanlar!

Senin psikolojini altüst eden tam olarak etrafındaki insanların seni anlamaması. Ne kadar kendini olduğun gibi anlatmaya çalışsan da onlar anlamak istedikleri gibi anlamaya devam ediyorlar. İşte bu da tam olarak etrafındaki yanlış insanların davranışları yüzünden oluyor. Sen onlar için ne kadar çaba göstersen de karşındaki insanların hiç çaba göstermemesi seni çıldırtıyor. Bu da senin psikolojini gerçek anlamda altüst ediyor. Bazen kendi kendine soruyorsun. "Acaba sorun bende mi?" diye. Ama sorun inan sende değil. Özellikle son zamanlarda bunu daha fazla yaşıyorsun. Çünkü sen her ne kadar insanları kendin gibi zannetsen de gerçek yüzleriyle karşılaşıyorsun. Bu da seni gerçek anlamda hem üzüyor hem de yıpratıyor. Bazen sen de onların sana davrandığın gibi davranmaya çalışıp sınırlarını aşmaya çalışıyorsun. Çünkü sınırların içerisinde kalmak seni fazlasıyla geriyor. Kendinin değil de başkalarının iyiliğini ve mutluluğunu düşünmekten artık vazgeçmelisin. Aksi takdirde sen kendi iç sesini dinleyemiyor ruhunu dinlendiremiyorsun. Aslında çoğumuz kendi içimizde bu sorunu yaşıyoruz. Fakat bir türlü üstesinden gelemiyoruz. Sürekli bir iç çatışma halindeyiz. Sen de bu kervanın içerisinde olduğunu sakın unutma. Fakat neden dışına çıkmayasın ki? Merak etme biz senin bu durumdan kurtulmanı istiyoruz. O yüzden artık bundan sonra ilk önce düşüneceğin kişi her zaman kendin olmalısın. Sen eğer bir insanın yanında mutlu ve huzurlu hissetmiyorsan o insanla birlikte olmak zorunda değilsin. Ya da onun istediği gibi bir davranışta bulunmak zorunda da değilsin. Rahatsızsan ilk önce kendini düşünmeli ve ona göre hareket etmelisin. İçinde yaşadığın çelişkileri dışarıdaki insanların ne düşüneceğini düşünmeden yansıtmalısın. Anlayacağın bu olayda sadece ve sen olmalısın. Ana karakterimiz her zaman sen olmalısın. Çünkü sen onların hepsinden emin ol çok daha değerlisin. Bunu sakın ama sakın unutma!

Yaşadığın aşklar!

Senin psikolojini altüst eden şeylerden biri de yaşadığın aşklar! Kendini artık kimseye açmamaya ve bir daha kaptırmamaya yeminli gibisin. Karşındaki insan için ne kadar kendini yıpratsan da senin verdiğin değerin yarısını bile göremeyince kırılıyorsun. Özellikle kalbinde ve aklında olan biri var ki seni çok üzmüş. Fakat senin psikolojini altüst eden şey üzmesi değil, seni üzmesine rağmen hâlâ ona karşı bir şeyler hissetmen. Bu durum seni o kadar üzüyor ve yıpratıyor ki artık her şeyi akışına bırakmışsın. Sanki o anlar hiç yaşanmamış gibi hayatına devam etmeye, etrafındaki insanlara bunu yansıtmamaya çalışıyorsun. Fakat hayatın akışı içerisinde ilerlerken öyle bir an geliyor kl tekrar geriye dönüyorsun. Sanki bütün dünya orada durmuş ve sen oradan çıkamayacak gibi hissediyorsun. Özellikle bundan bir iki ay öncesinde bunu sıklıkla yaşıyordun. Nereye gitsen, kiminle olursan ol aklına hep o geliyordu. Aslında dışarıdan göstermeye çalıştığın karakterinin ötesinde çok farklı bir insan olduğunu fark ediyordun. Güçlü bir insanın aksine savunmasız ve çaresiz bir insan. Her ne kadar tekrar o güzel günlere dönmek istesen de sonucunun aynı olması seni her şeyden çok korkutuyor. Çıkmaza girdiğin bu noktalarda yalnız kalıp sakinlemek istiyorsun. Fakat kendini yalnızlaştırdığında da kendini düşüncelerden alıkoyamıyorsun. İşte tüm bu sıkıntılar senin psikolojini fark etmesen de altüst ediyor. Sana tavsiyemiz; geçmişe değil ileri bakarak hayatını yaşa. Çünkü geçmişle yaşadığın zaman önüne gelen tüm fırsatları veya sürprizleri kaçırabilirsin. Hayatın sana sunduklarını yakalamaya çalışmalısın. Eğer bunun üstesinden bu şekilde gelirsen çok daha mutlu olabilirsin. Bizden söylemesi. 😌

Hayallerinin ötesine geçememek!

Senin psikolojini altüst eden en büyük şey hayallerinin ötesine geçmeye çalışmak ve önüne sürekli önüne engellerin çıkması. Kafanda belirlediğin bazı durumlar ve onlar için elinden geleni yapmaya çalışıyorsun. Fakat ne kadar çabalarsan çabala bir türlü istediğin sonuca ulaşamıyorsun. Bu gerek aşk gerek insan ilişkileri gerek kariyenle ilgili olsun. Hepsinde kendine göre belirlediğin hedeflerin var. Bunların olmasını o kadar içten istiyorsun ki sürekli koşturmaktan artık yorulmuşsun. Ne yaparsan yap, oluşan sonuçlar seni bir türlü tatmin etmiyor. İşte bu noktada psikolojin gerçekten altüst oluyor. Hayata dair planların ve onları yaşamak istiyorsun. Tıpkı her insanın içinde olduğu gibi... Bazen verdiğin çabaların boşa gittiğini düşünüp tüm uğraşlarını bırakıp akışına bırakmak istiyorsun. Fakat senin öyle bir yapın var ki istediğin bir şey için çok çaba göstermen gerekiyor. Elinden geleni yaptığın zaman kendini o zaman mutlu daha güçlü hissediyorsun. Çünkü karakter gereği savaşmayı seven ve bununla tatmin olan bir insansın. O yüzden her ne kadar psikolojini altüst ettiğini düşünsen de istediğini alana dek savaşacaksın ve onun hazzını yaşayacaksın. Bu süreçte kendine dikkat etmelisin. Bizden söylemesi.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nelifozturk

Hayallerinin ötesine geçememek! Senin psikolojini altüst eden en büyük şey hayallerinin ötesine geçmeye çalışmak ve önüne sürekli önüne engellerin çıkması. Kafanda belirlediğin bazı durumlar ve onlar için elinden geleni yapmaya çalışıyorsun. Fakat ne kadar çabalarsan çabala bir türlü istediğin sonuca ulaşamıyorsun. Bu gerek aşk gerek insan ilişkileri gerek kariyenle ilgili olsun. Hepsinde kendine göre belirlediğin hedeflerin var. Bunların olmasını o kadar içten istiyorsun ki sürekli koşturmaktan artık yorulmuşsun. Ne yaparsan yap, oluşan sonuçlar seni bir türlü tatmin etmiyor. İşte bu noktada psikolojin gerçekten altüst oluyor.

itsmelt

Bilinçaltım bana lazım deşmeyelim lütfen.

tavsiye-ediyorum21

ŞİDDETE Mİ ŞEFKATE Mİ EĞİLİMLİSİNİZ..? İNSAN ATÖLYESİNDE OKUYABİLİRSİNİZ.___mehmettanselyildiz com___

burakinho

valla haklı çıktı

talha-guvenc

doğru lan her kelimesi

Görüş Bildir