Görüş Bildir
Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio'da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilim Kurgu Filmleri Gerçek Oldu: Birleşik Krallıktaki Büyük Firmalar, Çalışanlarına Mikroçip Taktıracak!

Anasayfa > Iq > Teknoloji

'Resmen uzay çağında yaşıyoruz' diyebileceğiniz tarzda bir haber daha! İnsanlara yerleştirilen mikroçip sayesinde güvenlik kartına ihtiyaç kalmayacak! Metro kaynaklı haberimizin detaylarına buyurun.

Kaynak: https://metro.co.uk/2018/11/12/uk-fir...

Çip implantları yapan İsveç firması Biohax, Birleşik Krallık'taki birçok firmanın, çalışanlarına çip taktırmayı düşündüğünü söyledi!

Çip implantları yapan İsveç firması Biohax, Birleşik Krallık'taki birçok firmanın, çalışanlarına çip taktırmayı düşündüğünü söyledi!

Firmanın bir müşterisi, yüzlerce çalışanının olduğunu söylüyor ve her bir çalışan için güvenlik kartıyla uğraşmaktansa çip taktırmanın daha kolay olacağını düşünüyor. Biohax, boyutları pirinç tanesinden biraz daha büyük olan bu mikroçiplerin tanesinin 150 euro olduğunu söylüyor. 

Biohax'ın kurucusu Jowan Österlund: '200,000'den fazla elemanı olan büyük firmalar, çip taktırma kararını çalışanlarına bırakarak onların hayatlarını kolaylaştırmak adına bu fikri sunabilir' diyor.

Biohax'ın kurucusu Jowan Österlund, "Bu gibi firmalar için gizlilik ve güvenlik çok önemli" diyor.

Biohax'ın kurucusu Jowan Österlund, "Bu gibi firmalar için gizlilik ve güvenlik çok önemli" diyor.

Baş parmak ve işaret parmağın arasında deri altına yerleştirilen bu çipler güvenlik kartı görevi görecekler ve çiplerin, kapı açmak, arabayı çalıştırmak gibi işlevleri olacak. Ayrıca herhangi bir kaza anında kullanılması için çip yerleştirilen kişinin sağlık verileri de bu çiplere yüklenebilecek. 

Bu gelişmeye, 'Firmalar, çalışanlarıyla uğraşmaktansa şirket önceliklerine konsantre olmalı' şeklinde yorum yapan insanlar da var.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
142
49
26
23
7
5
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
lala po

Zaten günümüz iş dünyasıdaki şirketler beynimize psikolojik çipler yerleştirdi. Bir de fiziksel çip taksınlar tam olsun. Modern kölelik loading 99%...

Tuzlu Vanilya

Black Mirror bölümleri yavaş yavaş gerçekleşiyor.. Sonumuz ne olacak kim bilir!

Pasif Kullanıcı

kingsman..ben diyorum bu filmler film degil gerçegin ve gelecekte yapacaklarının alıştıra alıştıra benimsetilmesi..sonra da istediklerini yapmayanları öldüre... Devamını Gör

Nurlan Elizade

2-ci film ıvır zıvırdan ibaretdi. hiç sevmedim.