Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bilgisayarın Güvenliği İçin USB Girişini Bozan Cihaz

 > -

Özellikle profesyonel bilgisayar kullanıcıları cihazlarında USB cihazlarının oldukça fazla olmasını istiyor. Bu sayede birçok donanımı bağlayabildikleri gibi veri aktarımını da kolaylıkla yapabiliyorlar. Ancak USB girişi olan bilgisayar veri hırsızlığına da davetiye çıkarıyor. USB Killer adlı bu USB’nin görevi ise girişi çalışmaz hale getirerek verilerin çalınmasını önlemek.

Kulağa ilginç gelebilir ama amacı USB girişini bozmak olan bu cihaz, güvenlik amacıyla kullanılıyor. Herhangi bir USB bellekten bilgi aktarılmasını veya bilgisayarda var olan bilgilerin USB belleğe geçirilmesini engellemek için kullanılabilen cihazın yalnızca acil durumlarda kullanılması gerektiği söyleniyor. Zira USB Killer bir kez kullanıldığında giriş tamamen çalışmaz hale geliyor. Bazı durumlarda bilgisayarın anakartının bile zarar görebileceği belirtiliyor. Bozulan USB girişinin tekrar çalışır hale gelebilmesi için ise bilgisayarın bazı parçalarının değiştirilmesi gerektiği söyleniyor.

USB Killer Test 1

Indiegogo’da 10 bin dolar destek bekleyen projeye 99 dolar bağışta bulunursanız bir adet USB Killer’a sahip olabiliyorsunuz.  Proje başarıyla tamamlandığı takdirde cihazların 2016’nın Ocak ayında kullanıcılarla buluşacağı belirtiliyor.

LOG

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir