Beyaz Saray Önünde 'Darbeye Karşı Demokrasi' Mitingi

-

ABD'de yaşayan Türk vatandaşları ve Amerikalı Müslümanlar, bu akşam TSİ 21:00'da Beyaz Saray önünde “Darbeye Karşı Demokrasi” mitingi düzenleyecek.

Amerika'da yaşayan Türkler ve Müslümanlar, 150 Türk-Amerikan derneğini bir çatı altında toplayan  Türk-Amerikan Yönlendirme Komitesi (TASC) tarafından organize edilen 'Darbeye karşı demokrasi mitingi' ile  TSİ ile 21: 00'da Beyaz Saray önünde bir araya gelerek 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimini protesto edecek.

AK Parti, CHP ve MHP temsilcilerinin ortak bildiri okuyacağı mitingde İstanbul Yenikapı'da yapılan miting ile canlı yayın bağlantısı da gerçekleştirilecek.

Mitinge, başta başkent Washington ile Virginia, Maryland, New Jersey ve New York eyaletlerinden yoğun katılım bekleniyor.

“Darbeye Karşı Demokrasi” adı altında yapılacak mitinge ABD’de yaşayan Türklerin yanı sıra farklı milletlere mensup Amerikalı Müslümanların ve Türkiye dostu insanların katılması öngörülüyor.

Mitingde, 15 Temmuz darbe girişimi ve kanlı girişimin ardındaki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) lanetlenecek.

AA

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

Başlıklar

15 TemmuzAdalet ve Kalkınma PartisiAmerika Birleşik DevletleriCumhuriyet Halk PartisiDarbeFETÖİstanbulMilliyetçi Hareket PartisiTerör
Görüş Bildir