Görüş Bildir
Haberler
Beşiktaş'tan Antalyaspor'a Yeni Koronavirüs Testi Çağrısı: 'Masrafları Tarafımızca Karşılanacak'

Beşiktaş'tan Antalyaspor'a Yeni Koronavirüs Testi Çağrısı: 'Masrafları Tarafımızca Karşılanacak'

Beşiktaş yöneticisi Kemal Erdoğan, bu akşam oynanacak Beşiktaş-Fraport TAV Antalyaspor maçı öncesinde, rakip oyunculara tekrar koronavirüs testi yaptırılması çağrısında bulundu. 

Antalyaspor ekibine dün özel bir laboratuvarda yapılan testlerde çok sayıda pozitif vaka tespit edilmiş, bu sayının 50'ye yakın olduğu öne sürülmüştü. Antalyaspor yönetimi tekrarlanan testler sonucunda sadece 1 futbolcu ile 1 personelin pozitif çıktığını ve Beşiktaş karşılaşması için takımın özel uçakla İstanbul'a hareket edeceğini duyurmuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda

'İddialar sporcularımız ile teknik ve idari heyet üyelerimizin sağlığı hususunda endişe duymamıza neden oldu'

'İddialar sporcularımız ile teknik ve idari heyet üyelerimizin sağlığı hususunda endişe duymamıza neden oldu'

Beşiktaş TFF, UEFA ve Kamu Kurumları ile İlişkiler Sorumlusu Kemal Erdoğan, bu akşam karşılaşacakları Fraport TAV Antalyaspor maçı öncesinde kırmızı-beyazlı rakiplerini koronavirüs testi yaptırma çağrısında bulundu.

Antalyaspor’un çok sayıda futbolcusu ile teknik ve idari heyet üyesinin Kovid-19 pozitif olduğu yönünde basında yer alan iddialarla ilgili konuşan Erdoğan, 'Sporcularımız ile teknik ve idari heyet üyelerimizin sağlığı hususunda endişe duymamıza neden oldu' dedi.

'Antalyaspor kafilesini, masrafları tarafımızca karşılanacak Kovid-19 tanı testi yaptırmaya davet ediyoruz'

'Antalyaspor kafilesini, masrafları tarafımızca karşılanacak Kovid-19 tanı testi yaptırmaya davet ediyoruz'

Beşiktaş ile deplasmanda karşılaşacak takım, özel uçakla İstanbul'a gelmişti.

Erdoğan, açıklamasında şunları söyledi:

'Dün gece yapılan açıklamada, basın ve sosyal medyada yer alan iddiaların aksine, bir futbolcu ve bir personelde Kovid-19 bulgusuna rastlandığı ifade edilmesi tarafımızı bir nebze rahatlatmış olsa da A takımımızın sağlığını korumak, camiamızın ve taraftarlarımızın endişelerini gidermek için son bir test yapılması tarafımızca zaruri görülmektedir.

Başta insan sağlığına verdiğimiz büyük önem ve kamuoyunda yaşanan endişeleri gidermek amacıyla İstanbul'da bulunan Antalyaspor kafilesini, masrafları tarafımızca karşılanacak Kovid-19 tanı testi yaptırmaya davet ediyoruz. İnsan sağlığına önem veren Antalyaspor'un da bu testten kaçınmayacağını düşünüyoruz. Türkiye Futbol Federasyonu'na da resmi bir yazıyla bu talebimizi ileterek başvurumuzu yaptık.'

Antalyaspor: İnceleme yapılacak

Antalyaspor: İnceleme yapılacak

Fraport TAV Antalyaspor, takıma yapılan kovid-19 testlerinin tutarsız olduğu iddialarıyla ilgili inceleme yapılacağınız söyledi. Açıklama şu şekilde:

'Fraport TAV Antalyaspor teknik ekibimiz, oyuncularımız ve personelimiz için önceki gün ve dün yapılan, tutarsız sonuçların alındığı testlerin ikisi de sağlık sponsorumuz Memorial Antalya Hastanesi tarafından yapılmamıştır. 

Tutarsız test sonuçlarıyla ilgili gerekli araştırma ve inceleme, yönetimimiz tarafından yapılacak, titizlikle takip edilecektir.'

Basında yer alan iddialara göre takımda 50'ye yakın pozitif vaka çıkmıştı...

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
16
9
3
2
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
kardohs kurdo

Antalyaspor'un net varlığı, Beşiktaş'tan fazladır amk. Neyin parasını karşılıyorsunuz, kulübü daha ne kadar borca sokacaksınız?

İkta Solork

Taraftarlarımızca dese daha doğru olurmuş. Feda feda diyerek sömürdünüz milleti. Gerçi kendi kerizlikleri de neyse artık.