Görüş Bildir
Haberler
Beşiktaş - F.Bahçe Maçı İçin Yazılmış En İyi 10 Köşe Yazısı

Beşiktaş - F.Bahçe Maçı İçin Yazılmış En İyi 10 Köşe Yazısı

Fatih
03.11.2014 - 05:42 Son Güncelleme: 03.11.2014 - 05:56

Bilic derbi kazanamaz - Okay Karacan

Necip’in günahı ne! Günah onu ısrarla sağbekleştirmeye çalışan Bilic’in değil mi? Defansif orta saha karakteri baskın bir adamdan sağ savunmacı yaratma gayretini insani olarak anlayabilirsiniz ama profesyonel bir yarışta asla kabul edemezsiniz.

Devamı...

İçeriğin Devamı Aşağıda

Doğru plan kazandı - Mehmet Demirkol

İsmail Kartal’ın 4-1-4-1’le başlayışı ‘diploma’dır... Beşiktaş’a karşı çok doğru analiz. Alper-Caner ikilisiyle sağ bek Necip’in üstüne gitme fikri de öyle... Sow bu sezon kanat hücumcusundan ziyade içeri santrfora gömülen adam oluyor çoğunlukla. 4-1-4-1’le Beşiktaş’ın orta saha pres ve üstünlüğünü kırmak istiyorsanız Alper’le oynamak çok mantıklı.

Devamı...

Sistemin Virüsü Sağ Bek Pozisyonu! - Ali Ece

Üniversite sınavına girmeden önce “3 yanlış 1 doğruyu götürüyor, dikkat!” dediler. Futbolda daha beter: Bazen 1 yanlış 10 doğruyu götürüyor! Mavcut Beşiktaş yönetimi ve Biliç, devr aldığı takımda 10 doğru şey yaptılarsa bu yaz çok büyük 1 yanlış yaptılar: 3 kulvarda mücadele edecek bir takımda tek bir ideal sağ bekin bile kadroya eklenmemesi, diğer futbol doğrularıyla telafi edilebilecek bir yanlış değil. Aksine diğer doğruları da bozabilecek büyük bir yanlış.

Devamı...

Fener 'güç bende' dedi - Rıdvan Dilmen

Herkes Necip'i konuşuyor, evet belki Necip iyi oynamadı, antrenörü de onu çıkardı. Ama Beşiktaş'ta iyi oynayan kimse yoktu. Beşiktaş aşırı saygı duymuş Fenerbahçe'ye...

Sinmiş, korkak oynadı. Fenebahçe'nin ligde 5 galibiyeti var ama dün en rahat maçını kazandı.

Devamı...

d-Hiçbiri! - Metin Tekin

Beşiktaş'ın maça Necip-Kerim ikilisi ile başlaması doğru muydu?

Tabii ki maç sonu çeşitli eleştiriler yapabilirsiniz, 'Necip neden sağ bek oynadı?' diye.. Bilic, İsmail ile de başlasa ve de sonuç yine böyle olsa bu sefer de 'Niye İsmail sorusu?' gelebilirdi. Bu soruların hepsi doğru olabilir. Ama esas doğru aşağıdaki test sorusudur.

Soru: Beşiktaş'ın sağ beki kim olmalıdır?

Devamı...

Gerçek Kartal! - Atilla Gökçe

Skor tabelasını, kartları filan bir an için yok sayalım... İki takımın gerçek görüntüsüne bakalım. Dünkü derbiden göze çarpan en önemli gerçek şudur:  

Fenerbahçe, özgüveniyle, tecrübesiyle, takımca sergilediği dayanışma ile maçın önde giden ve kazanan tarafı oldu.

Beşiktaş, bildiğimiz kırılgan haliyle derbiyi taşıyamadı. İkili mücadelelerde hep geç kaldı, yenik düştü. Rakibin baskısından, rahatlığından yıldı. Cezaalanına kadar top taşımasına rağmen etkili şut atamadı.

Devamı...

Bakalım, Orman sıvışacak mı! - Cem Dizdar

Futbol, iki takımın onbire onbir oynadığı bir oyundur.” Ancak bu önerme, her mevkiide o alana uygun oyuncunuz varsa doğrudur. Beşiktaş sezon boyunca maçlara ‘iki eksik’le çıkıyor; sağ ve sol bek! Bu maçta da görüldü ki Caner/Gökhan ikilisine karşı ne Necip/Serdar ne Motta/İsmail alternatifleri, Beşiktaş gibi bir takımı öne taşıyabilecek oyuncular değiller. 

Devamı...

Üç maymun! - Serkan Akcan

Fenerbahçe'nin başlangıç kadrosunda Alper'in Sow'a tercih edilmesi bir antrenör açısından son derece büyük bir riskti. İsmail hoca, diken üstünde olmasına rağmen Olimpiyat'ta Beşiktaş'a karşı bu riski aldı. Beşiktaş gibi bir tempo takımına karşı kazanmak için vites yükseltmekten başka şansı yoktu. Alper dripling yeteneği çok gelişmiş bir oyuncu. Oyunun her saniyesinde topla dalış yapma potansiyeli var. Necip'in arkasında bıraktığı alana ilk koşusunu yaptığında Emenike'ye golü attırdı, Beşiktaş'ı büyük bir kaosa sürükledi.

Devamı...

Alper'in belindeki halat - Uğur Meleke

Memlekette futbol izlemek, düşünmek, konuşmak çok uzun zaman önce eğlencesini kaybetti; aldığı çileli hal, Olimpiyat Stadı’nda sergilendi bir kez daha. İki hafta önce (eski) Galatasaray Başkanı, Cüneyt Çakır’ı hedef göstermişti. Bu maç öncesinde Beşiktaş Başkanı da Bülent Yıldırım’ı... Fenerbahçe Başkanı zaten hakem odası basmayı marifet zannediyor, bununla övünüyor; Fenerbahçe’nin ve maalesef milli takımın kaptanının da küfrü/tehdidi marifet addettiği gibi.

Devamı...

Önü de, yolu da açık - Gürcan Bilgiç

Fenerbahçe'yi taşıyan orta saha üçlüsünün bir arada oynamaya başlaması ile birlikte, oyuna ağırlığını koyan takım haline geldiğine hep dikkat çektik.

Arena'da Emre oyundan çıkmasa tablo yine farklı olmayacaktı.

Devamı...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın