Görüş Bildir

'Ben FETÖ'cüyüm, Uçağı Patlatacağım' Diyen Kadına 'Cezai Ehliyeti Yok' Raporu

Anasayfa
 > Gündem

Adli Tıp Kurumu, mahkemeye gönderdiği raporda, Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kıbrıs'a gitmek için kalkış hazırlıklarını yapan yolcu uçağında, 'Ben FETÖ'cüyüm ve uçağı patlatacağım' dediği gerekçesi ile yargılanan Nikar Deliormanlı'nın 'cezai sorumluluğunun olmadığını' belirtti.

Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi tarafından yargılamayı yapan İstanbul Anadolu 11. Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderilen raporda,  Nikar Deliormanlı'nın 24 Şubat ve 28 Şubat arasında muayenesinin yapıldığı belirtildi. 

Raporda, 'Dava dosyasının tetkikinde mezkur suçta, kendisinde tespit edilen eksitasyon tablosunun önemli derecede rol oynadığının anlaşıldığı, bu duruma göre Nikar Deliormanlı'nın 18 Aralık 2019 tarihinde 'hava ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma' suçuna karşı ceza sorumluluğunun olmadığı' kaydedildi.

Deliormanlı'nın Avukatı Merve Türkmen Kaplan, 'Önümüzdeki duruşmada 'müvekkilin cezai sorumluluğunun olmadığı' yönünde karar almayı bekliyoruz' dedi.

10 yıla kadar hapsi isteniyor

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, 18 Aralık 2019 tarihinde Kıbrıs'a gitmek için Sabiha Gökçen Havalimanı'nda uçağa binen Nikar Deliormanlı'nın, 9E koltuğuna oturduktan sonra , 'Ben FETÖ'cüyüm, 15 Temmuz'da nasıl plan yaptılarsa bende onu yapacağım. Canlı bomba şimdi' cümlelerini sarf ettiği belirtiliyor. 

Bu hareketi ile uçağın hareket etmesini engelleyen şüphelinin polis tarafından yakalandığı belirtilen iddianamede şüphelinin, 'Cebir veya tehdit kullanarak hava ulaşım aracının kaçırılması veya alıkonulması' suçundan 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması isteniyor.

Şubat ayında tahliye oldu

Şubat ayında tahliye oldu

Olaydan hemen sonra tutuklana Nikar Deliormanlı, 27 Şubat 2020 tarihinde yapılan duruşmada tahliye edilmişti

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
50
40
24
5
4
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Sefa Döner

Tipe bak amk ya şimdi islamda yanlış yok filan diyen olacak da. Bana bir tane şu dini hakkıyla yaşıyıp anlatan gösterin ya. Şunun kılığına bak bu kişiden kim... Devamını Gör

Muhammed Gungor

Her müslüman aynı değil hepsi farklı bir suç işliyor aq ülkenin asdaasdsa

Ali Karaman

Tıkın tımarhaneye o zaman ne geziyor ortada?