Görüş Bildir

'FETÖ'cüyüm ve Uçağı Patlatacağım' Diye Bağıran Yolcu Tutuklandı

Anasayfa > Gündem

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Kıbrıs'a gitmek için kalkış hazırlığı yapan uçakta 'Ben FETÖ'cüyüm ve uçağı patlatacağım' diyen ve gözaltına alınan kadın yolcu tutuklandı. Tutuklanan Nigar D. mahkemedeki sorgusunda, 'Ben görüntülerde FETÖ'cüyüm demedim. Hiçbir terör örgütünün üyesi değilim. Sadece arkadaki yolcuların tahrikleri nedeni ile bu olayları yaşadım. 'Ben canlı bombayım, var mısınız' dedim. Bana dokunmamaları için bu şekilde konuştum' dedi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan Saat 06.45'te Kıbrıs'a gitmek için kalkış hazırlıkları yapan yolcu uçağında bir yolcu, uçağı birbirine kattı. 'Ben FETÖ'cüyüm ve uçağı patlatacağım' diye bağıran yüzü kapalı yolcu, havalimanında dört bomba olduğunu söyledi. Diğer yolcular panikledi.Uçak boşaltılarak ekiplerce bomba araması yapıldı. Herhangi bir olumsuzluğa rastlanılmayınca uçak rötarlı olarak hareket etti.

O anlar cep telefonun kamerasıyla kaydedildi 📹

Nigar D., isimi kadın yolcu da polis ekiplerince gözaltına alındı.Nikar D. emniyetteki işlemlerinin ardından soruşturmayı yürüten İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edildi.

Uçakta olay çıkaran yolcu adliye girişinde "ben bomba" değilim diye bağırarak kendini yere attı 📹

"Bombadan bahsettiğimi hatırlamıyorum"

"Bombadan bahsettiğimi hatırlamıyorum"

Soruşturmayı yürüten savcıya verdiği ifadede, Kıbrıs'ta üniversite okuyan oğlunun yanına gitmek için uçağa bindiğini söyleyen Nikar D., 'Merdivenden uçağa adım atar atmaz sıkıştım. Bağırsaklarımda gaz sıkışması meydana geldi. Koltuğuma oturdum, sağımda ve solumda erkekler vardı. Midem de bulandı. Lavaboya gitmem gerektiğini, çok sıkıştığımı görevlilere söyledim. Ancak görevliler uçağın pistte hareket etmeye başladığını, biraz sonra uçuşa geçeceğini söyleyerek kalkmama izin vermediler. Tam o sırada arka tarafta kadınların benimle ilgili, 'şu kadına bakın, FETÖ'cü gibi, ne diye seni uçağa alıyorlar' gibi sözler duydum. O sözleri duyunca iyice sinirlendim. Rahatsızlığımın da etkisiyle kendimden geçmişim. Bombadan bahsettiğimi hatırlamıyorum ancak patlayıcı anlamında söylemedim. Karnım bomba gibi oldu, patlayacağım anlamında söyledim' dedi.

Bipolar tedavisi gördüğünü söyledi

Bipolar tedavisi gördüğünü söyledi

Yaklaşık 1 yıl önce Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'nde bipolar rahatsızlığından dolayı yatarak tedavi gördüğünü söyleyen Nikar D., savcılık sorgusunun ardından, 'Hava ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma' suçundan tutuklanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

Mahkemede "bomba var" dediğini kabul etti

Mahkemede "bomba var" dediğini kabul etti

Mahkemedeki sorgusunda arkadaki yolcuların kendisine sataştığını söyleyen Nikar D., 'Onlar bana sataşınca ben de bomba var dedim. Uçakta elimde tuttuğum Kuran-ı Kerim bana ait değildir. Benim yeğenim Malatya savcısıdır, görevden alındı, yurt dışına çıkış yasağı vardır, bundan etkilendim. Ben görüntülerde FETÖ'cüyüm demedim. Hiçbir terör örgütünün üyesi değilim. Sadece arkadaki yolcuların tahrikleri nedeni ile bu olayları yaşadım. 'Ben canlı bombayım, var mısınız' dedim. Bana dokunmamaları için bu şekilde konuştum' dedi. 

Nigar D., 'Hava ulaşım araçlarını kaçırma veya alıkoyma' suçundan tutuklandı.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
184
46
40
10
6
4
3
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Çekyat Edebiyatçısı

İlk defa birisi fetöcü olduğunu söyledi onu da tutuklamadılar.

Deniz

Koptum 😂😂😂

psyhedelichead

Aman be kadın! Osursaydın, şimdi hiç bunlar başına gelmeyecekti derdim de.. inandırıcı gelmedi söyledikleri ama bu kadın kesinlikle araştırılmalı, bu tip has... Devamını Gör

Patavatsız Melek

Tayyeap başörtülü bacın uçağı birbirine katmış kız gördün nü :D