Ben de Instagram Fenomeni Olacağım Diyenlerin Akıl Sır Erdiremediği Tüyoları, Çarpıcı Kareleriyle Anlatan Fotoğrafçı: Jordi Koalitic

-

Instagram'da karşımıza çıktığında millet bunları nasıl çekiyor arkadaş sorusunu yönelttiğimiz birbirinden nefis fotoğrafların arka planını daha önce görmüş müydünüz?

Bu içerik hazırlanırken Jordi Koalitic'in instagram hesabından ve Learn Photoshop Club sitesinden yararlanılmıştır. 

Bütün mesele, perspektif! Fotoğraf sanatçısı, Jordi Koalitic'in birbirinden yaratıcı karelerinde bazen bir tenis topuna, bazen de bir pet şişeye rastlamanız mümkün.

Sanatçının fotoğraflarındaki en önemli üç nokta: Derinlik, yaratıcılık ve basitlik. Hayranı olduğu Quentin Tarantino'nun oldukça yaratıcı ve farklı bakış açısından etkilendiğini de eklemeden geçmeyelim.

Değerli sanatçı sinemaya olan ilgisi sayesinde 18 yaşında fotoğrafçılığa merak salarak, günlük yaşantısından mekanlar belirleyip, basit araç gereçleri kullanarak bambaşka atmosferler yaratıyor.

Birbirinden güzel karelerin ortaya çıkmasına bir sebep de 'dinamizm'.

Su, duman, ateş gibi unsurları kullanarak fotoğrafın içinde doğal bir akış yaratan sanatçı, bir yandan da kadrajındaki insanlara roller tanımlayarak bizlere her fotoğrafında farklı bir hikaye sunuyor.

Sanatçının yaşadığı mahallede çektiği nefis karelerin tarifi çokça yaratıcılık ve bir tutam hayal gücü!

Aklımızın sınırlarını zorlayan karelerin püf noktası ise, belirli bir işleve sahip nesnelerin işlevleri dışında bir kullanımla, yeni bir sanatsal gaye güderek, farklı bakış açıları oluşturması desek pek yanılmış olmayız.

Bakmasını bilmek, anı yakalamak ve biraz Lightroom bilgisiyle Instagram'da iki kere bakmamıza sebep olacak kareler ortaya koymanız mümkün bizden söylemesi.

Mekan kullanımı, tema ve fotoğraf efektlerinin bir bütün olarak birbirini desteklemesi ortaya hikayesi olan kareler çıkarmanıza olanak tanır.

Değerli sanatçının birbirinden çarpıcı kareleriyle sizleri baş başa bırakıyoruz...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
yigit-sagir

Uzun zamandır atkip ettiğim ilham veren çok başarılı bir adam burda görmek güzel fikirleri harika her gün düşündüğünü söylemişti çok yaratıcı ekibiyle birlikte kral adam :d

moondark

Mmmükemmel!

dogukan-ozkan7

Düz Dünya Derneği Başkanı'ndan Kılıçdaroğlu'na davet Düz Dünya Derneği Başkanı Doğukan Özkan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun farklı düşüncelerin dinlenmesi gerektiğini belirterek verdiği örnekte, 'tüm dünyanın dünya yuvarlaktır teorisine inandığı' sözlerine katılmadıklarını söyledi. Özkan, Kılıçdaroğlu'nun kendilerini dinlemesi gerektiğini belirterek, derneklerine davet etti. Düz Dünya Derneği Başkanı Doğukan Özkan, dünyanın yuvarlak olduğuna dair teorileri kabul etmediklerini belirtti. Kılıçdaroğlu'nun örneğinin yerinde olmadığını kaydeden Özkan, Dünyanın tamamı yuvarlak olduğuna inanmıyor. Amerika'da milyonlarca düz dünyacı var. Biz yuvarlak dünya teorisine katılmıyoruz. Kılıçdaroğlu, eğer farklı düşünceleri dinlemek istiyorsa bizi dinlemeli. Kendisine bu konudaki düşüncelerimizi aktarmak istiyoruz. Dünyanın gerçekten düz olduğunu kanıtlamamız için kendisini Adana'daki derneğimize davet ediyoruz dedi.

dogukan-ozkan7

Selam! haberler cm adana-duz-dunya-dernegi-baskani-ndan-kilicdaroglu-12529645-haberi mutlaka görmelisiniz :)

dogukan-ozkan7

Selam! mutlaka görmelisiniz :)

Görüş Bildir