Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beklenen An Geldi! Marvel, Avengers: Endgame Fragmanını Nihayet Yayınladı!

-

Birçok teori doğru çıktı! Avengers serisinin 4. filminin ismi Avengers: Endgame olarak belirlendi ve ilk fragman da bu öğleden sonra yayınlandı. Gelin fragmanı incelerken, önceki filmde neler yaşandığını da kısaca hatırlayalım.

Marvel, filmin isminin ne olacağını sır gibi saklamaktaydı ancak ''Endgame'', hayranlar arasında en çok tahmin edilen isimdi. Yani teoriler doğrulandı, 2019'da yayınlanacak yeni Avengers filminin ismi:

Öncelikle, Avengers: Infinity War filmini kısaca hatırlayalım. Bildiğiniz üzere filmin ana kötü karakteri Thanos, büyük amacına hizmet ettiği için bütün sonsuzluk taşlarını toplamaya çalışmıştı ve toplamıştı da. Açılış sahnesinde Thanos'un uzay taşını ele geçirdikten sonra Loki'yi öldürdüğünü izlemiştik.

Ve olaylar gelişmeye başladı. ''Thanos'un Çocukları'' beklenildiği üzere New York'ta bir işgal başlattılar. Karşılarında duran isimlerden ilk birkaçı da Tony Stark, Doktor Stephen Strange, Bruce Banner ve Wong oldu.

Daha sonrasında işin büyüyeceğini öğrendik. Thanos evrenin ''iyiliği'' için yaşayanların %50'sini yok etmek istiyordu. Bunun karşısında da kim durabilir? Tabii ki Avengers! Bu yüzden de ekibin toplanması gerekiyordu. Banner'ın ısrarı üzerine gururunu yenip Steve Rogers'a telefon etmişti Tony Stark. Bu sırada Steve neredeydi?

Akıllarımızı başımızdan alan bu sahnede ortaya çıkmıştı Captain America, o sırada ''Thanos'un Çocukları'' yüzünden başı belada olan Vision ve Wanda'nın arkasını kollamıştı beraberinde Black Widow ve Falcon ile birlikte.

Thanos, Vision'ın alnına yerleştirilmiş olan akıl taşını elde edebilmek için Vision'ın peşine adamlarını takmıştı ancak bu seferliğine Vision ucuz kurtulmuştu.

Sonra farklı takım üyelerinin birbirleriyle ''kaynaşmasını'' izledik,

Spider-Man'in örümcek hisleri sayesinde bir şeylerin ters gittiğini anlayıp Tony'nin yardımına koşmasını,

Gamora'nın, eğer Thanos kendisini ele geçirirse Quill'den kendisini öldürmesi için söz verdirmesini,

Thor'un yeni bir silah için başka gezegenlere gitmesini,

Thanos'un bir diğer sonsuzluk taşı olan ruh taşını da Gamora'yı kurban ederek elde etmesini ve geriye sadece akıl taşı ile zaman taşının kalmasını,

(Daha sonrasında zaman taşını da, Doctor Strange, Tony'nin hayatını kurtarmak için kendi elleriyle teslim etmişti Thanos'a. Tabii taş ile milyonlarca alternatif geleceğe bir göz attıktan sonra... ;)

Vision'ın, alnındaki akıl taşından kurtulması adına Wakanda'ya götürülmesini izledik.

Filmin sonunda sadece iki lokasyona kitlendik. Uzayda açılış sahnesindeki bilim adamları ve büyücüler varken,

Geri kalan herkes de büyük çarpışma için Wakanda'daydı.

Shuri, Vision'ın alnındaki akıl taşıyla meşgulken, Avengers üyeleri de ön saflarda Thanos'un ordusuyla savaşıyordu. Thanos da bizzat savaş alanına geldi, en son katılan da mükemmel bir girişle Thor oldu ve büyük bir çarpışma yaşandıktan sonra başta Scarlet Witch olmak üzere her ne kadar birileri bunun önüne geçmeye çalıştıysa da Thanos'un akıl taşını ele geçirmesine engel olunamamıştı.

Bildiğiniz gibi en sonunda, karakterlerin yarısından çoğu evrenden silindi.

Buna Bucky, T'Challa, Okoye, Mantis, Spider-Man ve daha birçok karakter dahil... Ve aklımızda beliren soruların cevapları da bir sonraki filme kaldı.

Beklenen fragman sonunda, bugün geldi!!!

Fragmanda dikkatimizi çekenlerse, en az bizim kadar kafası karışık bir Tony Stark,

Yenilgiyi kabullenmiş olan Steve ve Natasha,

Nihayet ortaya çıkan Clint Barton (Hawkeye),

Ve son olarak, Avengers üssüne kabul edilmeyi bekleyen Scott Lang (Ant-Man).

Neler yaşacağını hep birlikte, Nisan ayında göreceğiz. Filmin vizyon tarihi henüz tam olarak belli değil.

Birçok teori, Infinity War'da hayatta kalmayı başaran pek çok kahramanı da kaybedeceğimiz yönünde... Umuyoruz ki, sonuç beklenenden farklı olur.

Fragman hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
apocrypha

Filmlerde karakterlerin güçsüz gösterilmesi alışık durum ama Thanos'u bana göre fazla güçsüz gösterdiler ama Russoların dediğine göre son sahnede Thor'dan hasar almasının sebebi onu hafife alıp güç kullanmamasıymış(bu tarz bir şeydi hatırlamıyorm tam).Captain Marvel'ın çizgi romanla alakası yok,filmde güçlü göstermişler.Saçma sapan bir şekilde Thanos'u yenip mutlu sonla bitmez umarım ama olması düşük ihtimal gibi bu.Bu sefer farklı olacak,Thanos yenilse bile farklı şekilde yenilecek diye umut ediyorm :( ve dedikleri doğru ise filmde çok ölen olacak :)

aya_kurt

hawkeye görünce çok şaşırmadım aslında. önce "aaa" dedim sonra "ama doğru yaa..." oldu

odunq

Yalnız ortaya çıkan Hawkeye değil de Ronin gibi duruyor.

samet-gok7

mart ayında captain marvel geliyor. aralarında 1 ay olması bence tesadüf değil. thanos u yenebilecek tek kahraman da o olarak biliniyor. bence avengers a girecektir.

eski_id

Kalanlar birleşip savaşırken, çaresiz duruma düştükleri anda evrendeki başka uygarlıklar yetişir ve el birliğiyle thanosu yenerler, öyle ya yok olanlar yalnızca dünyadan değil

Görüş Bildir