Bedelli Askerlik Ödemesi İçin Son Çare Olarak Satılık İlanı Verilmiş 15 Garip "Ürün"

-

Malum, bedelli askerliğin 15.000₺ olarak belirlenmesinin ardından özellikle araba ilanlarında gözle görülür bir artış oldu. Askerlik için ödemesini düşünen kişiler, teker teker elindeki araçları satışa çıkardı. Tabii elinde araç olmayan kişiler de son çare olarak ellerinde değerli olarak gördükleri ne varsa internet üzerinden satmaya çalışıyor. İşte bedelli askerlik ödemesi için son çare olarak düşünülüp satılık ilanı verilmiş birbirinden garip 15 ürün. :)

1. Arabaya falan gerek yok, rüzgar vura vura dörtnala gideriz artık.

2. Balığın kalbinin ne kadar kırıldığı belli.

3. Çok ufak bir meblağ kalıyor geriye...

4. Ne anılar vardır onun üzerinde ama yapacak bir şey yok.

5. Define avcılığından mı bulundu bu? :)

6. Oyuncular iptal, oyuncular bitik.

7. Vietnam koleksiyoncuları buraya...

8. İstediğiniz gibi uçurun.

9. Artık o eski heyecan olmayacak...

10. Bir sülale bedelli yapacak herhalde, fiyata bakılırsa. :)

11. Ekran kartlarının neredeyse minik bir servet olduğu bir dönemde olduğu için mantıklı tabi.

12. Kelepir fiyat, kaçmaz...

13. Evi arabayı sat, bedelliye bas.

14. Ne hatıralar vardır bu bisiklette...

15. Harika bir ürün. :)

Bonus: Bedelli askerliğe sıcak bakmayanları etkilemek için harika bir yöntem...

😎😎

A post shared by Onedio Goygoy (@goygoyonedio) on
Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
saffet-filiz

Bir kesim var askerlik yapmamak için elinden geleni yapıyor, git abi askere ülke halkı ne durumda bi gör yaşadığın ülke vatandaşlarını tanı biraz.

tahref156

Evli barklı, gidince ailesine bakamayacak tek kimsesi olmayanlar için de mi geçerli bu zıvana.

saffet-filiz

Askerde evliside var engellisi de delisini de askeriye nini içinde her çeşit insan var. Benim yaptığım sene 52 yaşında biri gelmişti adamın çocukları yapmış askerliği o yapmamış, kaçmış sürekli.

hakan-kizil

Şimdi arkadaş ben anlamıyorum gerçekten bedelli yapmak isteyen herkes okumuş , mühendis doktor gidenlerin hepsi boş gezen haytamı oluyor ? Öyle yorumlar yapılıyor ki yok vatana hizmet sadece askerlik degilmiş işini gücünü bırakıp nasıl gidicekmiş vs bu giden arkadaşların işi gücü yokmuydu. Arkalarında bıraktıları bekleyenleri yokmu yani ? Bırakın bahane üretmesin kimse gerçekten hayatını okumaya adamış önemli alanlar da görev yapan kişiler gitmesin kimse birşey demez. Ayrıca 5 ay yapılan askerligin hangi mevkide olursa olsun bir insanın hayatında problem oluşturcagını düşünmüyorum. Ama bu konu hakkında horoz gibi ötenlerin çogu 2 yıllık okudugu okulu 4 seneye uzatmış 6 senedir takılıyor orlarda okuyacagım manasıyla sonra burlarda devlete hizmet etmek sadece askerlik mı vs naralar atıyor he he tamam .

bilgi-definesi

hesabı yanlış yapıyorlar http://borsahaberleri.org/ burada okudum bedelli 15bin artı 200 tl şimdi bu 200 tl içinde neler satılır artık.

derdi27

#11 fiyatı 4600'den 3990 çekmiş ... daha dün baktım ben bunlara... solucan bile satılıyor kaliforniya solucanı 1,5 milyon adet :D

maca_as

İlk önce şunu söyleyeyim de sonradan BAT elemanları devreye girmesin (Bok Atma Timi): 15 ay askerlik yaptım (Ankara-Kıbrıs). Bedelliye karşı değilim, profesyonel askerlik taraftarıyım. Fakat en azından her Türk gencinin en az 3 ay temel askerlik eğitimi alması gerektiğini düşünüyorum. Hiyerarşi nedir, disiplin nedir, emir neden demiri keser, silah nedir, silahla neden şaka yapılmaz, nöbet nedir, amir nedir, komutan kimdir bunları öğrensin. 1 ayda öğrenebilecekleri tek şey bot bağlamaktır. Rütbeleri bile ezberleyemeden terhis olunması saçma.

Başlıklar

Bedelli Askerlik
Görüş Bildir