Görüş Bildir
Haberler
Battlestar Galactica Beyaz Perdeye Uyarlanıyor

Battlestar Galactica Beyaz Perdeye Uyarlanıyor

Onedio Medya
15.02.2016 - 17:14

Universal Studios, Disney’in Star Wars serisiyle baş edebilmek için Battlestar Galactica’yı sinemaya taşıyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

ABD’li film şirketi Universal Studios, efsanevi bilim kurgu dizisi Battlestar Galactica’yı Star Wars’a rakip olabilecek bir prodüksiyon bütçesiyle beyaz perdeye taşımayı planladığını duyurdu. 

Hollywood Reporter’da yer alan habere göre firma dizinin çok sayıda filmini yaparak Star Wars ve Star Trek’in sinemada domine ettiği uzay operası kategorisinde yeni bir akım yaratmayı hedefliyor.

Bilim kurgu dünyasında büyük bir hayran kitlesine sahip olan Battlestar Galactica’nın 2004’te başlayan ve dört sezon süren son dizinin ardından 1978’deki orijinal diziyi temel alan bir filminin çekilmesi 2009’da da gündeme gelmişti. Filmin yönetmenlik koltuğunda X-Men’den tanıdığımız Bryan Singer’ın olacağı söylense de proje daha sonra rafa kaldırıldı.

Battlestar Galactica’nın sinema uyarlaması için söylentileri dolaşmaya başlayan bu yeni versiyon ise halen geliştirilme sürecinin ilk aşamalarında. Disney’in de geçtiğimiz yıllarda Star Wars’un haklarını satın alarak ünlü uzay operası için yeni bir seri başlattığı ve Paramount’un da benzer bir şeyi Star Trek için yaptığı bir ortamda, Universal’in bu dev prodüksiyonlarla baş edebilmek için Battlestar Galactica’ya sarılması da aslında o kadar da sürpriz değil.

Battlestar Galactica, ölümcül bir yapay zeka saldırısının ardından yıkılmış bir insan uygarlığından geriye kalan mütevazi bir filonun çok uzaklardaki “Dünya” adı verilen mitik bir gezegeni bulma çabalarını konu ediniyor. 

Filoda bulunanlar bu yolculuk esnasında kendilerini tamamen ortadan kaldırmayı isteyen yapay zekaya sahip duyarlı bir sibernetik ırk olan Cylon’ların kurnazca saldırılarından da korunmaya çalışıyor.

Bon Pur Loryan

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
1
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın