Görüş Bildir
Haberler
Başrolü Siz Olsanız Bile Günlük Hayatta Sıklıkla Yaptığınız Fakat Rüyalarda Gerçekleştiremediğiniz Aktiviteler Var!

Başrolü Siz Olsanız Bile Günlük Hayatta Sıklıkla Yaptığınız Fakat Rüyalarda Gerçekleştiremediğiniz Aktiviteler Var!

Rüyalarınızda çabalayıp da yapamadığınız aktiviteler oldu mu? Bu içerikte sizler için psikologlara göre günlük hayatta sıklıkla yapıp rüyalarımızda yapamadığımız aktiviteleri derledik.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Rüyalar bize sınırsız bir hayat sunar. Gerçek hayatta gerçekleştiremediğimiz birçok aktiviteyi rüyalarda gerçekleştirebiliriz.

Hele öyle rüyalar vardır ki bizi hiç bilmediğimiz diyarlara götürür; daha önce hiç görmediğimiz şeylerle karşılaştırır. Çoğu zaman, akla hayale gelmeyecek olaylar birleşir. Karmaşık hayal örgüsü, absürt karakterler, bilinmeyen bir zaman ve yer derken nihayet uyanırız.

Uykumuzda göreceğimiz rüyaların sınırı yoktur ama psikologlara göre rüyalarda yapılan aktivitelerin sınırı vardır.

Günlük hayatta artık düşünmeden yaptığımız rutin aktivitelerden bazılarını rüyalarda yapmak oldukça zordur. Öyleyse, vakit kaybetmeden bunların neler olabileceğini görelim.

Rüyanızda kendinize aynadan bakamazsınız!

Daha önce rüyanızda kendinize aynadan baktığınız oldu mu? Öğrenciyken fizik derslerinde aynaların belirli kanunlara göre çalıştığını görmüşsünüzdür. İşte, ucu bucağı olmayan rüyalarda bu kanunların yeri yok. Tamamen sizin deneyimlerinize ve hayal gücünüze göre aynada gördükleriniz değişecektir. Rüyanızda aynaya baktığınızda günlük hayatta gördüklerinizi görmek çok zordur.

Yazı yazmak oldukça zordur.

Çünkü rüya sırasında beynin dili kullanma becerileri de uykudadır. Bu kısmın aktif olabilmesi için uyanık olmanız gerekir.

Konuşmak günlük hayatta yaptığınızdan oldukça farklıdır.

Dikkat ettiyseniz eğer, rüyalarınızda çok fazla konuşmadığınızı fark etmişsinizdir. Nasıl rüya görürken dil becerilerini kullanamayıp okuma eylemini gerçekleştiremiyorsak konuşmak da aynı derecede zordur. Rüyanızda daha çok telepati yöntemi ile iletişimi sağlarsınız.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Daha önce rüyanızda hiç kitap okudunuz mu? Peki, bu deneyim nasıldı?

Uykudayken dil becerilerinin dinlenmede olmasına bağlı olarak gerçekleştiremediğimi diğer bir aktivite ise okuma eylemidir.

Buna ek olarak, günlük hayatta konuşma, okuma ve yazma eylemlerini çok sık gerçekleştiren kişilerin rüyalardaki dili de anlayabildiğine dair ipuçları vardır.

Çok üzgünüz ama rüyanızda yeni bir insanla tanışamazsınız!

Sabah uyandığınızda rüyanızda hiç tanımadığınız birini gördüğünüzden bahsedebilirsiniz. Fakat, bu alanda yapılan birçok araştırma sonucunda, rüyanızda gördüğünüz tüm insanların gerçek hayatta karşılaştığınız kişiler olduğu sonucuna ulaşılmış.

Tam yemek yeme deneyimi çok nadir görülür.

Uzmanlar, rüyanızda yemek yeseniz bile, ne yediğiniz ya da yemeğinizin tadının nasıl olduğu konusunda bir deneyim sahibi olmanın çok zor olduğu sonucuna ulaşmış.

Gördüğünüz teknolojik aletleri, özellikle de akıllı telefonları kullanamazsınız.

Rüyalar, daha çok bireyin stresli olduğu zamanlarda beynin bu stresle mücadele etmek için başvurduğu bir durumdur. Bu gerekçe ile modern teknolojinin bir ürünü olan akıllı telefonları kullanmak zordur. Çünkü, rüya bir evrimleşme sürecinin ürünüyken akıllı telefonlar bu evrime dahil olabilmek için oldukça yenidir.

Rüyalarınızda egzersiz yapmanız pek mümkün değildir.

Rüyadaki zaman kavramı günlük yaşamımızdakinden oldukça farklıdır. Araştırmacılar, rüyalarda zamanı olduğundan daha hızlı ya da daha yavaş deneyimleyebileceğimizi ileri sürüyor. Bu gerekçeyle belirli bir tempoda yapılan egzersizlerin rüyanızda yer alamayacağını ileri sürüyor.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Peki bunlara ek olarak, sizin rüyalarınızda yapamadığınızı hissettiğiniz şeyler neler? Yorumlarınızı bekliyoruz.

Bu içerikler de ilginizi çekebilir;

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
31
11
8
6
3
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
exorcist

rüyamda uzak doğuya tatile gidiyorum volkan patlaması oluyor kaçmam lazım hatun arabayı alıp kaçmış bile.anlamına baktım boşanacaksın diyor ulan kadın ölüme ... Devamını Gör