Başbakan'dan Talimat: 'Cinsel İstismar' Önergesini Muhalefetle Görüşün

 > -
Abone ol

Başbakan Yıldırım, tartışılan cinsel istismar düzenlemesiyle ilgili, "Bu mağduriyetin giderilmesine yönelik bir çalışma. Maalesef CHP ucuz istismar aracı olarak kullanmaya kalktı. Bu tecavüze af değil" dedi. Akşam saatlerinde Yıldırım, AK Parti Grubuna, önergeyle ilgili olarak muhalefet partileriyle görüşülmesi talimatı verdi.

Ankara'da cuma namazı sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan Binali Yıldırım, çok tartışılan 'istismar' düzenlemesiyle ilgili değerlendirme yaptı. Başbakan Yıldırım düzenlemenin, "çocuk yaşta evlendirilip çocuk sahibi olanlarla" ilgili olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"Bu bir tecavüze af değildir. Tecavüze en ağır cezayı AK Parti getirmiştir"

"Bu tamamen maalesef gerçekdışı bir iftiradır. Olay şudur: Yaşı tutmayan, erken yaşta evlenenler bilmiyorlar yasaları. Çocukları oluyor. Baba hapse giriyor, çocuklar anasıyla yalnız başına kalıyor. 3 bin aile olduğu tespit edildi. Bu mağduriyetin giderilmesine yönelik bir çalışmadır. Seçim döneminde hem CHP hem MHP hem de AK Parti’nin önüne gelen en önemli sorun ve herkes bu sorunu çözmek için söz verdi. Bu düzenlemeyi maalesef CHP ucuz bir istismar aracı olarak kullanmaya kalktı. Her şey ortada. Bu bir tecavüze af değildir. Tecavüze en ağır cezayı AK Parti getirdi; 2007 yılında 8 yıl, 2014’te 16 yıl tecavüz suçuyla ilgili ceza getirildi. Ama bu cezalar tecavüzle ilgili bir konu değil.

"Bir seferliğine mahsus olmak üzere 3 bin ailenin mağduriyeti giderilecek"

Bundan sonra bu şekilde evlenmeler olursa müsamaha edilmeyecek. Ama geçmişte yaşı tutmayanların, bu yasalardan haberdar olmayanların evlenmesi sonucu, aile dağılmış, çocuklar perişan, baba hapiste. Bir seferliğine mahsus olmak üzere 3 bin ailenin mağduriyeti gideriliyor. Onun dışındakiler her zaman yaptığı gibi CHP’nin saptırmaya yönelik faaliyetlerinden ibaret."

AKP'nin 'Cinsel İstismar' Önergesine Tepki Yağıyor: #TecavüzMeşrulaştırılamaz - onedio.com
AKP'nin 'Cinsel İstismar' Önergesine Tepki Yağıyor: #TecavüzMeşrulaştırılamaz - onedio.com

Muhalefetle görüşme talimatı

Başbakan Yıldırım, akşam saatlerinde Meclis Genel Kurulunda görüşülen cinsel istismar suçlarına ilişkin önergeyle ilgili AK Parti Grubuna, muhalefet partileriyle görüşülmesi talimatı verdi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir