Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Başarıya Doymayan Eş Dost Hısım Akraba Çocuklarının 12 Özelliği

 > 
130PAYLAŞIM

Matematikten CC mi aldın? Bak annenin kuzeninin oğluna tüm notları AA, AB geldi diye biri ağlamış. Sen daha askere gitmedin mi? Bak babanın dayısının yeğenine, okul biter bitmez askerliğini yapıp ekmeğini eline almış! Hala çocuk yapmamakta ısrarcı mısın? Bak annenin yengesinin amcasının oğluna 3'üncüyü yapmış!

Sen hala otur, koca adam oldun!!!

1. Genellikle hayatımızda hiç görmediğimiz birileridir.

Veya bebekken bize çok gelip gitmişlerdir de biz hatırlamıyoruzdur ya da "nasıl hatırlamazsın ya, Ahmet hani, Hikmet dayınla gelmişti biz bir defasında!"

2. Akrabalık ilişkisi bir hayli karışıktır

Annenizin, dayısının küçük yeğeninin, kuzeninin oğlu... Nesini anlamıyorsunuz ben de bunu anlamıyorum.

3. Başarılarının bir sınırı yoktur.

Özel hayattan, okul yaşantısına, askerlikten, evlilik hayatına kadar her alanda üstün başarılara imza atarlar. Dur durak nedir bilmezler.

4. Zaman içerisinde sürekli değişiklik gösterirler.

Bir gün kuzendir başarılı olan, diğer gün yeğen, bir başka gün annenin dayısının oğlunun çocuğu... Artık yalanlar zamanla unutulduğundan mıdır nedir, bir türlü standart yakalanamaz.

5. Her durum için örnek gösterilirler.

Yani okul hayatında parıldayan Sedat, bir başka gün nasıl aile babası olunacağı konusunda karşınıza çıkar. "Ya o okumuyor muydu?" dersiniz, sen anneye yalancı mı diyorsun diye terslenirsiniz. Meğer iki Sedat varmış.

6. Hayatları olabildiğince standartlara uygundur.

Liseye kadar her yıl takdir getirir, liseden sonra ilk 100'e girip üniversiteye girer, bitince yurt dışı yapar, dönünce hemen askerliği yapıp annesinin istediği biriyle evlenir, 2 çocuğu olur, evini arabasını zaten çoktan almıştır. Her ay annesine de asgari ücretin üzerinde bir para yollar.

7. Yurt dışında okuyanları daha makbuldür.

Tanışma ihtimalinizi asgariye indirmek için, bu arkadaşlar mutlaka yurt dışına çıkarlar. Ya okurlar ya yüksek yaparlar ya da şirket onu eğitim için oraya yollamıştır. Hangisi denk düşerse.

8. Tek bir kötü özellikleri yoktur.

İçki, sigara, kumarı geçtik. Anneye ses yükseltme, isyan, evlenmemek için diretme, annesinin bulduğu kıza, oğlana burun kıvırma da dahil tek bir tane kötü özellik bulamazsınız. Adeta pırlanta!

9. Gerçekte bunlarla tanışabilenlerin sayısı bir elin parmaklarını geçmez .

Bu arkadaşlar nasıl başarılı olunacağını bildikleri kadar, gizemli olma konusunda da bir numaradır. Ömrünüz boyunca (bebeklik hariç) hiç denk gelmezsiniz.

10. Hiç tanımadan da bir insandan nefret edilebileceğini gösterirler.

Anneniz, babanız o kadar anlatır ki bu arkadaşları, hiç tanımadığınız birinden ölesiye nefret eder, başarısız olması için geceleri dua edersiniz. Rüyalarınıza girdiği bile olur. 

N'aber lan başarısız!

11. Büyük ihtimalle siz de ona örnek gösteriliyorsunuzdur.

Aynı başarısızlık dualarını belki size eden başkaları da vardır! Oysa siz zaten başarısızsınız ki?

12. Netice olarak bir gün karşılaşıldığında arkadaşın hiç de anlatıldığı gibi olmadığı görülür.

Belki beddualarınız tuttu? Mutlu musunuz şimdi?

Bonus olarak bu arkadaşların somutlaşmış halini hatırlar mısınız, hiç görmediğimiz?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kumsal_

bana bi ara " sen hatırlamazsın bebekken görüşmüştünüz, anneannenin kuzeninin torununun karısının arkadaşı amerika'da şöyle şöyle yaptı" demişlerdi. CİDDEN!! ben nerden biliyim anneannemin kuzeninin torununun karısının arkadaşını allasen?

sena.yavuz.96

eunhyuk <3 9, <3 <3

tesla-basgan

komşu çucuğu ya da kuzen olarak çıkar, benim başıma da edison olarak çıktı, PEH!

Görüş Bildir