Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakırköy'de DTM'nin Arsasına Dev Cami Projesi

45PAYLAŞIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi İstanbul Bakırköy’de bulunan Dünya Ticaret Merkezi’nin yanında bulunan 4 bin 350 metrekarelik alan için cami yapılması için imar planı teklifini onayladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi haziran ayı toplantılarının 4. birleşimi, belediyenin Saraçhane’deki binasında yapıldı.

Toplantıda, Bakırköy’ün, Yeşilköy Mahallesi’ndeki Dünya Ticaret Merkezi’nin bulunduğu arsaya “dini tesis alanı” yapılmasına ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişikliği teklifi oylamaya sunuldu.

Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Grubu Sözcüsü Tonguç Çoban, Ataköy’e bir cami yapılmasının söz konusu olduğunu ve bu camiyle ilgili hassasiyeti dile getirdi.

Oylama sonrası söz konusu yerde imar planınde değişiklik için , AK Partili meclis üyelerinin evet, CHP’li meclis üyelerinin ret oyu verdi. Ancak teklif oy çokluğuyla kabul edildi.

Onaylanan rapora göre, İstanbul Dünya Ticaret Merkezi AŞ mülkiyetinde, 86 bin 970 metrekare yüzölçümünde olan alanın yaklaşık 4 bin 350 metrekaresine cami yapılacak. Caminin otopark ihtiyacı, İstanbul Otopark Yönetmeliği uyarınca karşılanacak.

Bakırköy İlçesi, 1221 ada, 193 sayılı parselin bir kısmına ve tescil dışı alana ilişkin 1/5000- 1/1000 ölçekli Nazım İmar Planı- Uygulama İmar Planı tadilatı teklifi incelenmiş olup, ilgili kurum ve kuruluş görüşleri doğrultusunda hazırlandığı ve kamu yararı niteliği taşıdığından komisyonumuzca uygun görülmüştür.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir