Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakırköy'de 3 Kişi Ölü Bulundu: 'Borçlu Babanın Eşi ve Çocuğunu Zehirleyip İntihar Ettiği Değerlendiriliyor'

 > 
1.1bPAYLAŞIM

Bakırköy'de bir evde, aynı aileden biri çocuk 3 kişinin cansız bedeni bulundu. AFAD ekiplerinin dairede yaptığı ölçümlerde, olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edildi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, altın ticaretiyle uğraşan babanın "aşırı derecede borçlanması nedeniyle girdiği bunalımın etkisiyle eşi ve çocuğunu zehirledikten sonra intihar ettiğinin" değerlendirildiğini açıkladı. 

Acı olay bu sabah Bakırköy Çoban Çeşme Sokak'ta yaşandı. Saat 06.45'te 155'e "şüpheli ölüm" ihbarı yapıldı.

Apartman sakinleri dairenin açık olan kapısı önünde, anne Zübeyde Delen'in (38) cansız bedenini görüp, polisi aradı.

Polis, daireden gelen yoğun koku üzerine AFAD'a bilgi verdi.

Gelen AFAD (KBRN) ekipleri, özel kıyafetler giyip içeri girdi.

Ekipler, evin salonunda Bahattin Delen (38) ile çiftin 6 yaşındaki oğulları Ali'nin cansız bedenini buldu.

Binada bulunanlar tahliye edildi. 🎥

Evde yapılan incelemede bir odada siyanür bulundu.

Olay ile ilgili adli ve idari tahkikat başlatıldı.

Bakırköy Kaymakamlığı'ndan yapılan açıklamada şöyle denildi. 

 "15 Kasım 2019 Cuma günü saat 06.45'te 155 Polis İmdat Hattına yapılan İlçemiz Osmaniye Mahallesi Çoban Çeşme Sokakta şüpheli ölüm ihbarı üzerine bahse konu adrese ivedilikle intikal edilmiş,  (Z.D),  (B.D) ve (A.D)  isimli  biri çocuk 3 kişinin  cansız bedeniyle karşılaşılmıştır. Dairedeki koku nedeniyle AFAD  (KBRN) ekipleri sevk edilmiştir. Ekip tarafından yapılan ölçümlerde olay yerindeki kokunun siyanür olduğu tespit edilmiştir.  Konu ile ilgili olay yerinde gerekli önemler alınmış olup,  adli ve idari tahkikat başlatılmıştır. Gelişmeler kamuoyu ile paylaşılmaya devam edilecektir. "

Cumhuriyet Başsavcılığı: "Aşırı derecede borçlandığı, girdiği bunalımın etkisiyle önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verdikten sonra intihar ettiği değerlendirilmiştir."

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada  "Yapılan soruşturma esnasında bu aşamada elde edilen tespitler doğrultusunda ikametgahında ölü olarak bulunan A.D.'nin babası ve Z.D.'nin eşi konumunda bulunan B.D.'nin, Kuyumcukent'teki iş yerinde altın ticareti ile uğraştığı ve bir takım internet siteleri üzerinde kayıt dışı ticari işlemler nedeniyle aşırı derecede borçlandığı, girdiği bunalımın etkisiyle önce eşinin ve çocuğunun zehirlenmesine sebebiyet verdikten sonra intihar ettiği değerlendirilmiştir. Olay yerinde AFAD ekipleri tarafından gerekli güvenlik önlemleri alınmıştır. Soruşturma işlemleri Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülmektedir" ifadeleri yer aldı.

Bakırköy Belediye Başkanı, eş ve çocukta "ağır siyanür kokusunun" etkisiyle bir zehirlenme olabileceğini söyledi. 🎥

Bakırköy Belediye Başkanı Bülent Kerimoğlu da ailenin siyanür ile yaşamını yitirdiğini doğruladı. Kerimoğlu, aldığı bilgiyi şu ifadelerle aktardı:

"İntihar eden hanımefendi kapıdan çıkmaya gayret etmiş. Zannedersem siyanürün çok ağır koku üzerinden de insan hayatını tehdit eden etkisi var. Evdeki eş, yani beyefendi intihar etti ama çocuğuna ve eşine de zannedersem o ağır siyanür kokusunun etkisiyle bir zehirlenme oldu. Çünkü hanımefendi evden çıkmaya çalışmış, apartmandaki diğer komşular bunu fark etmiş ve polise haber vermişler. Kesin olmamakla birlikte ağır borç batağında olan eş kendisini zehirledi, eşi ve çocuğu da siyanür etkisiyle onlar da buna maruz kaldılar. Çünkü eşi hanımefendi son bir gayretle evden çıkmaya teşebbüs etmiş."

Mahallede bakkallık yapan Mehmet Çelik, babanın en son dün kendisinden su aldığını belirterek, "Herhangi bir sıkıntıları yoktu. Konuştuk biraz. Duyunca şok geçirdik." dedi.

Cenazeler, yakınları tarafından Adli Tıp Kurumundan alındı.

Adli Tıp Kurumu'nda yapılan otopsilerinde siyanür alımına bağlı değişimler dışında ölümlerine müessir başkaca patolojik bulgunun saptanmadığı belirtildi.

Anadolu Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre, Bahattin Delen'in bir yakınına göndermek istediği ancak taslaklarında kalan mesajda, önce eşini ve çocuğunu zehirleyeceği, sonra da intihar edeceğini yazdığı öğrenildi.

6 Kasım'da Fatih'te bir apartman dairesinde 4 kardeşin cansız bedeni bulunmuştu.

'Dikkat Siyanür Var, Polisi Arayın, İçeri Girmeyin' Notu: Fatih'te 4 Kardeş Evlerinde Ölü Bulundu - onedio.com
'Dikkat Siyanür Var, Polisi Arayın, İçeri Girmeyin' Notu: Fatih'te 4 Kardeş Evlerinde Ölü Bulundu - onedio.com

3 gün sonra Antalya'da hayatını kaybeden 4 kişilik ailenin evinde siyanür bulgusuna rastlanmıştı.

Antalya'da 4 Kişilik Aile Evde Ölü Bulundu: Siyanür Bulgusuna Rastlandı - onedio.com
Antalya'da 4 Kişilik Aile Evde Ölü Bulundu: Siyanür Bulgusuna Rastlandı - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir