Görüş Bildir
Haberler
Antalya'da 4 Kişilik Aile Evde Ölü Bulundu: Siyanür Bulgusuna Rastlandı

Antalya'da 4 Kişilik Aile Evde Ölü Bulundu: Siyanür Bulgusuna Rastlandı

Antalya'da 8 katlı bir binanın en üst katında oturan 4 kişi ölü bulundu. Evdeki cesetlerin Selim Şimşek (36), eşi Sultan Şimşek'e (38) ile çocukları Ceren Şimşek (9) ve Ali Çınar Şimşek'e (5) ait olduğu tespit edildi. Geride mektup bırakan Şimşek ailesinin siyanür nedeniyle öldüğü şüphesi üzerine AFAD ekibi, evin içerisinde ve apartmanda inceleme başlattı. Ekiplerin yaptığı incelemede siyanür bulgusuna rastlandı.

Antalya'da 4 kişilik Şimşek ailesinin evlerinde ölü bulunması üzerine AFAD'a bağlı Kimyasal Biyolojik Radyolojik Nükleer Tehditler (KBRN) ve olay yeri inceleme ekiplerinin dairede yaptığı incelemede siyanür bulgusuna rastlandı. Öte yandan Şimşek ailesinin oturduğu daireye dün saat 17.00 sıralarında bir kargo geldiği belirtildi. Polisin yaptığı incelemede Sultan Şimşek'in cep telefonundaki WhatsApp programının en son dün saat 18.15'te aktif olduğu ve bu saatten sonra herhangi bir iletişim kurulmadığı belirlendi.

Gece evlerinde ölü bulunmuşlardı

Gece evlerinde ölü bulunmuşlardı

DHA'nın aktardığı habere göre, Selim Şimşek'in arkadaşı olduğu öne sürülen ismi açıklanmayan bir kişi, dün saat 22.00 sıralarında, eve geldi. Zile basan kişi, kapının açılmaması üzerine geri döndü. Bu kişinin site bahçesinde dolaştığını gören site yöneticisi Duygu Kozan, tanımadığı kişinden şüphelenerek durumu polise haber verdi. İhbar üzerine mahalleye gelen polis ekipleri, şüphelinin kimlik sorgusunu yaptı. Polis ekipleri daha sonra bu kişiyi bıraktı.

Polisler, şüphe üzerine saat 02.00 sıralarında Şimşek ailesini kontrol etmek için 8'inci kattaki daireye çıktı. Ekipler, yönetici Duygu Kozan eşliğinde, Cumhuriyet savcısının talimatıyla kapıyı çilingir yardımıyla açarak içeri girdi.

Baba ve çocuklar el ele bulundu

Baba ve çocuklar el ele bulundu

Eve giren polis ekipleri, salonda ele ele tutuşan baba Selim Şimşek, çocukları Ceren ile Ali Çınar'ın cansız bedenlerini buldu. Evin diğer bölümlerini de kontrol eden polis, banyoda da anne Sultan Şimşek'in cesedine ulaştı. Annenin cesedi, klozetin hemen yanında bulundu.

Siyanür endişesiyle bina boşaltıldı

Polis ekipleri site çevresinde güvenlik önlemi alırken, gelen sağlık görevlileri yaptıkları incelemede Şimşek ailesinin siyanür zehirlenmesine bağlı ölmüş olabileceğini belirtti. Bunun üzerine polis ekipleri, diğer dairelerin kapısını çalarak binayı boşalttı. Evlerinden çıkan bina sakinlerinin bir kısmı yakınlarının evlerine giderken bazıları ise park ve otobüs duraklarında oturdu. Polis, ilaçlarını almak isteyen bina sakinlerinin tek tek evlerine girmesine izin verdi. Sokak ise araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

Evde Selim Şimşek'in bıraktığı bir mektup bulundu

Evde Selim Şimşek'in bıraktığı bir mektup bulundu

Eve sabah saatlerinde bir kargo geldiği belirtirken, polis evde yaptığı incelemede, Selim Şimşek'in yaşadığı sıkıntıları anlattığı 2 sayfalık mektup buldu.

Bina sakinlerinden Mehmet Var, 'Saat 03.00 sıralarında kapıcı kapıyı çaldı. 8'inci katta bir ailenin cansız bedenlerinin bulunduğunu söyledi. Polis binayı boşalttı. Komşumuzu çok tanımıyorum' dedi.

Diğer bir bina sakini Serkan Abacı ise 'Gürültü üzerine uyandım. Kapıyı açıp çıkınca apartman görevlisi 8'inci kattaki bir dairede 4 kişilik ailenin cansız bedenleri bulunduğunu, siyanürden zehirlenmiş olabileceğini söyledi. Ailenin cesetlerinin bulunduğunu belirtti. Bunun üzerine apartmanı tahliye ediyoruz dediler. Bir tane kedim var. Onu alıp çıktım. Aileyi tanımıyorum' diye konuştu.

'Evden yanık ete benzer koku geliyordu'

'Evden yanık ete benzer koku geliyordu'

Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen site yöneticisi Duygu Kozan, yaşananları şöyle anlattı: 

'Saat 22.00 sıralarında binanın bahçesinde bir kişi dolaşıyordu. Ben de şüpheli gördüğüm için polise ihbarda bulundum. Polis şahsı durdurarak kimlik kontrolü yaptı. Bu kişi Selim Şimşek'in kapısını çaldığını ancak haber alamadığını söyledi. O kişi binadan ayrıldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde polis beni aradı ve Selim Şimşek'in dairesinin önünde olduklarını ve içeri girmek istediklerini söyledi. Polis çilingir yardımıyla kapıyı açtı. İçeri girdiğimizde ise evden yanık ete benzer koku geliyordu. Görmek istemediğimi söyledim. Baba ve iki çocuğunun cesedi salonda, annenin cesedi ise banyondaydı. Kokudan rahatsız olduk. Bizi tedbiren Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne götürdüler. Burada bütün giysi ve takılarımızı çıkardık. Solüsyonlu su ile bizi yıkadılar. Ben kontrollerin ardından taburcu olmak istediğimi söyledim. Evrakımı imzalayıp çıktım.'

Eve ilk giren ekip gözetim altına alınmıştı

Eve ilk giren ekip gözetim altına alınmıştı

Antalya'da Selim ve Sultan Şimşek çifti ile çocukları Ceren ve Ali Çınar Şimşek'in cansız bedenlerinin bulunduğu daireye ilk giren 3 polis memuru ile 3 sağlık görevlisi, kokudan etkilenince hastaneye kaldırılmıştı. Hastaneye kaldırılan polis ve sağlık görevlilerinin sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

KBRN ve polis ekiplerinin evde yaptığı incelemenin ardından ailenin cenazesi otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

KBRN ve polis ekiplerinin evde yaptığı incelemenin ardından ailenin cenazesi otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumuna gönderildi.
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ercan

Benim anlamadığım konu bu siyanür bakkallarda falan mı satılıyor. İnsanlar nasıl bu kadar kolay erişebiliyor?

Ali Aytaç Bulut

Adam düzgünce cevap vermiş neyi tersliyorsun? 120 tane Elma çekirdeğini ez ye bakalım ne oluyor.

afrotian

En acısı ne biliyor musunuz? İnsanlar kendinden vazgeçtiğinde sisteme güvenip çocuklarını bırakmıyor onların da canına kıyıyor.. Böyle çürüdük işte.

ulgoatsah

Çocuklarına bile kıyabildilerse yaşadıkları çaresizliği düşünemiyorum.