Görüş Bildir
Haberler
Bakım Kuruluşlarındaki Personele "Stres Yönetimi" Eğitimi Veriliyor

Bakım Kuruluşlarındaki Personele "Stres Yönetimi" Eğitimi Veriliyor

Bakım Kuruluşlarındaki Personele "Stres Yönetimi" Eğitimi Veriliyor

ANKARA (AA) - BURCU ÇALIK - Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele sürecinde yaşlı ve engelli vatandaşları korumak için büyük bir özveriyle çalışan bakım kuruluşlarındaki meslek elemanlarına yönelik 'stres, vaka yönetimi' gibi konularda çevrim içi eğitim programı başlattı.

Bakanlıkça, Türkiye genelindeki huzurevi ve engelli bakım kuruluşlarında, Kovid-19 sebebiyle Mart 2020'den itibaren ziyaretçi yasağından maske-mesafe-hijyen kurallarına kadar pek çok önlem devreye alınırken, buralarda görev yapan personel de 10-15 gün süreli vardiyalarla yatılı olarak çalışma sistemine geçti.

AA muhabirinin edindiği bilgilere göre, engelli ve yaşlı vatandaşların korunması için büyük bir özveriyle ailelerinden ayrı, yoğun bir tempoda çalışan ve salgına karşı ön safta mücadele edenler arasında yer alan meslek elemanlarının motivasyonlarının yükseltilmesi amacıyla yeni bir eğitim programı hayata geçirildi.

  • Eğitimlerden ilk etapta 300 personel yararlandı

Bakanlığın Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Başkanlığı koordinasyonunda uyguladığı programda, kuruluşlardaki meslek elemanları için 'stres, vaka yönetimi', 'kurumsal iletişim' ve 'kanıta dayalı uygulama' konularında çevrim içi eğitimler düzenleniyor.

Akademisyenler tarafından verilen, personelin bilgi ve becerilerini geliştirmesine de olanak tanıyan eğitimlerden ilk etapta 300 personel yararlandı.

Bakanlık, bu eğitimleri ilerleyen günlerde de sürdürecek.

Kaynak: aa:text:20210211:23724960
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın