Görüş Bildir

Bakan Kurum'dan Korkutan Açıklama: 'Yenilenmesi Gereken 6,7 Milyon Konut Var'

Haberler
> Bakan Kurum'dan Korkutan Açıklama: 'Yenilenmesi Gereken 6,7 Milyon Konut Var'

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, kentsel dönüşümün elzem bir durum olduğunu belirterek, Türkiye'de 6,7 milyon konutun yenilenmesi gerektiğini söyledi.

DHA'da yer alan habere göre, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, bir dizi açılış ve ziyaretlerde bulunmak için memleketi Konya’daydı. Bakan Kurum ilk olarak AKP Konya İl Başkanlığı’nın Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışına katıldı.

"Buna ilişkin 81 il valiliğimize genelge gönderdik."

"Buna ilişkin 81 il valiliğimize genelge gönderdik."

Bakan Kurum, kentsel dönüşümün elzem olduğunu ve Türkiye’de 6,7 milyon konutun yenilenmesi gerektiğini söyledi. Bunun için 81 il valiliğine genelge gönderdiklerini ifade eden Kurum, ”Bu konutları yılda 300 bin tanesini yapmak üzere, ilk 5 yılda, 2023 yılına kadar 1,5 milyon dönüştürülmesi gereken acil konutları dönüştüreceğiz. Buna ilişkin 81 il valiliğimize genelge gönderdik. Bu genelge çerçevesinde valililerimiz, belediye başkanlarıyla birlikte şehrin, öncelikli acil dönüşmesi gereken riskli alanları belirlemek suretiyle bu alanlardan başlayarak dönüşüm işini gerçekleştirecekler” dedi.

Kurum'un bu açıklaması sonrası sosyal medyadan da farklı yorumlar geldi;

Kurum'un bu açıklaması sonrası sosyal medyadan da farklı yorumlar geldi;
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
60
58
15
4
2
2
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Resho

Eeee çiftçiden, hayvancıdan, sanayiciden, pez...ne kadar herkes mütahit, herkes belediye başkası vs. olursa olacağı budur. Paran varsa yeterli ahlak, etik, b... Devamını Gör

S.Gürsoy

Ülkenin lokomotifi haline getirdikleri inşaat sektörünü içinde bulunduğu dar boğazdan çıkarmanın bir yolunu bulmuşlar. 1-Evleri çürük yapan müteahhitlere g... Devamını Gör

Domalt Trump

7 kişi birleşip inşaat sektörüne girelim. Anlaşılan bu sektörde daha çok ekmek var. Bitti diyorlar küllerinden yeniden doğuyor. :)