Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bakan Elvan'dan İnternet Fiyatları ve 4G ile İlgili Açıklama

 > 
5PAYLAŞIM

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'de internet fiyatlarının indirilmesi konusunda çalışmalar yaptıklarını söyledi.

Bakan Elvan, "Fiyatlarda çok ciddi düşüşler söz konusu oldu ama politika olarak internet fiyatlarının daha da aşağıya indirilmesi yönünde çalışmalarımız devam ediyor. Önümüzdeki dönemde bu fiyatlar daha da aşağıya inecek, onun müjdesini verelim" diye konuştu.

Ayrıca Bakan Elvan şunları söyledi:

"Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı olarak fiziki altyapıda üzerimizde büyük sorumluluklar bulunuyor. Kamu yatırımlarının %46’sını Bakanlığımız gerçekleştiriyor. Bilgi ve iletişim teknolojileri sektörü alanında inanılmaz bir gelişme var. Sektörün alt segmentlerine baktığımızda bunu çok daha iyi görebiliyoruz. Bilgi ve iletişim sektörünün, Türkiye ortalama büyüme hızının 5 katı hızla büyüdüğünü söyleyebiliyoruz. Geniş bant abone sayısında 2013-2014 arasında %24 artış oldu. Mobil abone sayısında çok yüksek bir artış var. Numara taşıma oranı %20’lerin üzerinde. Yer altı fiber optik ağ altyapımız 240 bin kilometreye ulaştı. Bu miktar elbette yeterli değil ama bu alanda da Türkiye çok hızlı gelişiyor. Fiber altyapının artırılması ve güçlendirilmesi için biz de tedbirler alacağız. 2015’te 4G ihalesine çıkacağız. 2015’in ilk üç ayı sonunda ihaleyi gerçekleştirmek yolunda mesai harcıyoruz. 2015 sonunda da 4G’ye geçmiş olacağımızı düşünüyorum."

Kaynak: DHA, TechnoLogic.com.tr

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir