Görüş Bildir
Haberler
Bahçeli: 'TBMM’de Terörist Görmek İstemiyoruz'

Bahçeli: 'TBMM’de Terörist Görmek İstemiyoruz'

Partisinin grup toplantısında konuşan MHP lideri Bahçeli'nin gündeminde PKK'lı teröristle fotoğrafları ortaya çıkan HDP'li Semra Güzel vardı. Güzel'in fotoğrafları üzerinde HDP'ye yüklenen Bahçeli, 'Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terörist istemiyoruz. HDP'yi siyaset sahnesinde görmeye tahammül edemiyoruz. Anayasa Mahkemesini göreve davet ediyoruz' dedi. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında önemli değerlendirmelerde bulundu.

Bahçeli’nin konuşmasından satır başları şöyle:

'Türkiye’nin öncelikli sorunu bölücü terördür. Zaman zaman kanatılan bu yara kapatılmadıkça üzerine konan haşarat her zaman olacaktır.

Türk milleti terörizmin hain planlarına, terör örgütlerinin kanlı saldırılarına baş eğmeyecek ve diz çökmeyecektir.

Ekonomik istikrarımızın sürekliliği, siyasal dirliğimizin sürdürülebilirliği, toplumsal huzurumuz terörle mücadeleden alınacak kalıcı ve kesin sonuçlara birebir bağlıdır.

Biz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde terörist istemiyoruz. Terör örgütüne eleman devşiren, sözde Kürdistan propagandasıyla sabrımızı kemiren HDP’yi Türk siyaset ve demokrasi hayatında bir saniye bile görmeye tahammül edemiyoruz.'

'AYM'nin görevini yapmasını bekliyoruz'

'AYM'nin görevini yapmasını bekliyoruz'

'Anayasa Mahkemesi’nin görevini de yapmasını bekliyoruz. İblise piyonluk yapan bölücü terörün TBMM’de olması zuldür, zulümdür, zillettir. Mehmetlerimize kurşun sıkan hainlerle düşüp kalkacaklar, terör kamplarında ideolojik ve silah eğitimi alacaklar sonra da karşımıza geçip demokrasi, özgürlük, insan hakları, barış ezberlerini utanmadan, sıkılmadan sıralayacaklar. Bu ne kepazeliktir?

29 Nisan 2017’de Adıyaman Akçalı kırsalında TSK operasyonu ile imha edilen 4 teröristten biri olan Volkan Bora’nın şu anda HDP Diyarbakır milletvekili olan bir kadının nasıl karanlık münasebet kurduğu deşifre olmuştur.

Bu bölücü milletvekili hakkında lazım gelen dokunulmazlığı kaldırılması derhal yapılmalıdır. Terörist sevdalıları Meclis koridorlarındadır.

Bu bölücü milletvekili hakkında lazım gelen hukuki takip derhal temin etmelidir. Terörist sevdalıları Meclis koridorlarındadır. Bu kadar şehit veriyoruz, bu kadar acı yaşıyoruz, bir HDP’linin saldırıları kınadığını bilen var mıdır?'

'Kazakistan’da FETÖ parmağını araştırılması elzem'

'Kazakistan’da FETÖ parmağını araştırılması elzem'

'Kazakistan’da fitili tutuşturulan toplumsal olayların, iç kargaşanın yalnızca petrol zammıyla, sosyoekonomik olumsuzlukla tanım yapılması basit ve kolaycılıktır. Dost ve kardeş ülke Kazakistan’daki kanlı gösteriler, mağdur kitlelerin hak arayışı, refah ve özgürlük talebi de değil.

Orta Asya, küresel ekonominin küresel siyasi mücadelenin çok boyutlu ticaret ve güvenlik müzakerelerinin ana mihveridir. Kazakistan’da zamlar geri alınmıştır, yeni sözler verilmiştir, yeni paketler gündemdir. Ama olayların durulması mümkün olmamıştır. Hükümet istifa etmiştir.

Meselenin can alıcı noktası şudur: Kazakistan’da devlet sokak gösterilerine, kanunsuz göstericilere tüm imkanlarıyla direnmiştir. Güvenlik güçleri ile göstericiler arasında çatışmalar yaşanarak çok sayıda ölüm ve yaralanma vakası görülmüştür.

Ülkenin güneyinde polis araçları ateşe verilmiştir, devlet binaları işgal edilmiştir dolayısıyla OHAL ilan edilmek durumunda kalınmıştır.

Sonu gelmez çatışmaların projelendirildiği anlaşılmaktadır. Toplumların siyasi ve ekonomik talepleri, dış destekçilerin vasıtasıyla silaha dönüştürülmektedir. Kazakistan’daki olayların gerçek iç yüzünü kesin ifadelerle söyleyebilmek için yeterli bilgiye elbette sahip değiliz.

Zalim parmakların devrede olduğunu söylemek temelsiz bir iddia olmayacaktır. Demokrasi bu süreçte en çok istismar edilen kavramdır. Ekonomik çarpıklıklar, haddinden fazla abartılan konu başlıkları olarak sıcaklığını korumaktadır.

Bize kalırsa Kazakistan’da FETÖ parmağını araştırılması elzemdir. Sorun sadece Kazakistan’ın sorunu değildir, ‘Ben Türk’üm’ diyen herkesin sorunudur.

Adımız birse mücadelemiz de bir olmalıdır. Terörist ellere karşı tutumuzun da aynı olması lazımdır. Nasıl Karabağ’da Azerbaycan ile tek yürek olduysak, Kazakistan’la da beraber oluruz.'

'Dün hedef Ecevit'ti bugün Erdoğan'

'Dün hedef Ecevit'ti bugün Erdoğan'

'4 Temmuz 2002’de 57. koalisyon hükümetini oluşturan partilerin genel başkanları olarak Türkiye ekonomisinde yaşanan sorunlarla ilgili Başbakanlık Konutu’nda bir toplantı yapmıştık. Bu toplantıya ekonomi bürokratları, bakanları pek tabii Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş de katılmıştı.

Bakanlık görevini DSP kontenjanından üstlenmiş bu kiralık batı komiseri, o günkü toplantıda defalarca siyasi belirsizlikten bahsetmiş, yeni bir siyasi senaryoya ihtiyaç olduğunu sürekli vurgulamıştı.

Derviş, merhum Ecevit’in koltuğundan inmesini sağlayacak, koalisyon hükümetini dağıtacak, kendisine verilen talimat listesinde ne var ne yoksa uygulamasına refakat edecekti.

Dün siyasi belirsizlikten bahseden tehlikeli zihniyetin çırakları bugün erken seçim dayatmalarıyla aynısını tekrarlamaktadır. Gerçekten de Kemal Derviş’in yetiştirmeleri CHP’de köşe başlarını tutmuştur. Dün hedef Bülent Ecevit’ti bugün Recep Tayyip Erdoğan’dır.

İsimler değişse de oyunlar hep aynı oyundur. Kurgu aynıdır, kumpas aynıdır, komplo aynıdır. 57. hükümet gitti gitmesine Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk kabinesi gitmeyecek, sayın Cumhurbaşkanımızı göndermeye gücü asla yetmeyecektir.

Egemenliğin büyük sahibi Millettir. Hükümeti ile devleti hedef alan sokak olaylarına canımızla kanımızla direnmeyi çok iyi biliriz.'

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
1
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Alexander Sallander

Megri megricilerle birlik olup Türk düşmanlığı yapan plastik lider laf buyurmuş..!

biri

ulan koalisyonu dağıtıp kendin dahil bütün ortakları meclis dışına yollayan kendin değil miydin? o batı komiserinin topladığı ekonomiyi batırmanız için progr... Devamını Gör