Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bahçeli Talimat Verdi: MHP, Döviz Hesaplarını Türk Lirasına Çevireceğini Açıkladı

 > 
75PAYLAŞIM

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya bir yazılı açıklama yaptı ve partinin döviz hesaplarının Türk lirasına dönüştürülmesi sürecini başlattıklarını, bu sürecin en kısa süre içerisinde tamamlanacağını vurguladı. Karakaya açıklamasında  "Gelir kaynağımız hazine yardımı ve bunlarla ilgili bir bütçe disiplini içerisinde elde edilen nemalarla sınırlıdır. Zaman zaman ihtiyaca ve şartlara bağlı olarak bu sınırlı kaynaklarımızın içerisinde az da olsa döviz hesaplarına da yer verilebilmektedir" dedi.

Açıklamada, Genel Başkan Devlet Bahçeli'nin, sosyal medyadan yaptığı paylaşımlarda ifade ettiği hususlar hatırlatıldı. 👇

"MHP kasasına, devlet tarafından verilen hazine yardımlarından başka, bağış ya da 'yardım' adı altında hiçbir kişi, kurum ya da kuruluştan beş kuruş dahi giriş mümkün değildir."

Bahçeli'nin, bu açıklamanın hemen arkasından, Mali İşler Başkanlığı'na "partinin döviz hesaplarının Türk lirasına dönüştürülmesi" talimatını verdiğini anımsatan Karakaya, MHP kasasına, devlet tarafından verilen hazine yardımlarından başka, bağış ya da "yardım" adı altında hiçbir kişi, kurum ya da kuruluştan beş kuruş dahi girişin mümkün olmadığını belirtti.

"Gelir kaynağımız hazine yardımı ve bunlarla ilgili bir bütçe disiplini içerisinde elde edilen nemalarla sınırlıdır."

Anadolu Ajansı'nın aktardığı bilgiye göre Karakaya, bu konuda Bahçeli'nin kati talimatı olduğuna dikkat çekti ve şöyle devam etti: 

"Bu nedenle, gelir kaynağımız hazine yardımı ve bunlarla ilgili bir bütçe disiplini içerisinde elde edilen nemalarla sınırlıdır. Zaman zaman ihtiyaca ve şartlara bağlı olarak bu sınırlı kaynaklarımızın içerisinde az da olsa döviz hesaplarına da yer verilebilmektedir. Sayın Genel Başkanımızın talimatlarıyla, geçtiğimiz cuma günü akşamı döviz hesaplarımızın Türk lirasına dönüştürülmesi kararını almıştık. İlk mesai günü olan bugün itibariyle döviz hesaplarının Türk lirasına dönüştürülmesi sürecini başlatmış bulunuyoruz. Bu işlemin amacına hizmet edebilmesi için bankaların nakit planlamaları başta olmak üzere, vade durumları ve diğer teknik konular da dikkate alınarak süreç en kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Bu davranışın benzer kurum ve kuruluşlara da örnek olması dileğimle saygılarımı sunarım."

📌 Döviz hesaplarını TL'ye çeviren MHP, sosyal medyanın da gündeminde...

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir