Görüş Bildir
Haberler
Bahçeli: 'Soykırım Türkiye’nin Gündeminden Düşmelidir'

Bahçeli: 'Soykırım Türkiye’nin Gündeminden Düşmelidir'

Caner
23.04.2015 - 22:05

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, sözde Ermeni soykırımına yönelik, 'Türkiye’nin gündeminden artık bu düşmelidir kim ne diyorsa desin ne yapmak istiyorsa yapsın bir onları görelim ondan sonra Türk milleti karar verir' dedi.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile TBMM’nin açılışının 95. yılı dolayısıyla Meclis’te bir resepsiyon düzenlendi. TBMM’de yapılan törene Meclis Başkanı Cemil Çiçek ev sahipliği yaptı. Resepsiyona katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 'Zamanlamamızı kendiniz yapıyoruz diğer partilerin faaliyetleri bizi ilgilendirmiyor. 3 Mayıs’ta seçim beyannamemizi herkese sunacağız bize göre geç kalınmışlık yok' diye konuştu.

İçeriğin Devamı Aşağıda
Reklam

Sözde Ermeni Soykırım

Sözde Ermeni Soykırım

Sözde Ermeni soykırımına yönelik son günlerde yaşanan gelişmeleri değerlendiren Bahçeli, 'Türkiye’yi ABD’nin, Avrupa’nın soykırım ifadesini kullanıp kullanmamasına kilitlememek lazım. Eğer konu üzerinde kaygı taşırsanız Türkiye ile uğraşmak isteyenlerin eline kendiniz koz verirsiniz. Türkiye’nin gündeminden artık bu düşmelidir kim ne diyorsa desin ne yapmak istiyorsa yapsın bir onları görelim ondan sonra Türk milleti karar verir. Her sene aynı şeyleri konuşuyoruz. 24 Nisan yaklaşınca acaba Obama hangi ifadeyi kullanacak bütün aydınlarımız televizyonlarda bunu tartışıyor. Büyükelçiler geldiklerinde belki bir istişare yapacaklardır belki bir taktik geliştireceklerdir. Türk’ün yaşayıp yaşamadığı önemli değil, yaşayan yerde daha hassas olmak gerekir ama bunu artık Türkiye üzerinde tartışılır bir konu olarak bunlar tartışılırken Türkiye’den istedikleri bazı tavizler var bunlara Türk milleti aldırış etmemeli' ifadelerini kullandı.

Seçim Beyannamesi

Seçim Beyannamesi

3 Mayıs’ta açılayacakları MHP’nin seçim beyannamesine yönelik konuşan Bahçeli, 'Orda açıklayacağımız tüm görüşler geçmişten günümüze tutarlılığı olan düşüncelerimizdir. Eğer rakamlar ifade ediliyorsa mutlaka kaynağı net olarak hesaplanmıştır. Kaynak vardı, yoktu tartışması bugün için lüzumsuzdur. Bir parti bir program ortaya koyuyor, iktidar diyor ki kaynağı var mı? Bir müsaade edin iktidar olsun kaynağını nasıl bulacağını görsünler' dedi.

3 Mayıs’ın anlamının sorulması üzerine Bahçeli, 'Bize göre bir anlamı vardır aynı 21 Mart’ta olduğu gibi' karşılığını verdi.

İHA

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
Reklam
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0
Yorumlar Aşağıda
Reklam