Görüş Bildir
Haberler
Bahçeli, Sedef Kabaş'ı Hedef Aldı: 'Tetikçi Bir Gazeteci'

Bahçeli, Sedef Kabaş'ı Hedef Aldı: 'Tetikçi Bir Gazeteci'

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle tutuklanan gazeteci Sedef Akbaş'ı hedef aldı. Bahçeli, Kabaş için 'tetikçi bir gazeteci' ifadelerini kullandı.

İçeriğin Devamı Aşağıda

Twitter hesabından Kabaş'ın tutuklanmasını değerlendiren Bahçeli şunları söyledi: 

'Kin ve nefretine yenilmiş, ifade ve düşünce hürriyetini tersten yorumlamış tetikçi bir gazetecinin Sayın Cumhurbaşkanımıza karşı ağır ve affedilemez hakareti ne demokrasiyle, ne basın ahlakıyla, ne de hukukun evrensel ilkeleriyle bağdaşmayacak bir çarpıklık, bir çürüklüktür.

Elbette kötü söz bumerang gibidir, eninde sonunda dönüp dolaşıp sahibini bulacak, hatta mahcup ve ahlaken de mahkûm edecektir. Bilhassa bu sözde gazetecinin kelepçe takılmamasına rağmen, takılmış gibi imaj uyandırma gayretkeşliği zelil bir oyun, zillet bir tiyatrodur.

Demokrasi saygı ve tahammül sistemidir. Bundan nasibini alamayan müfsitlerin üslubu hastalıklı, usulü hayasızlıktır. Anılan gazetecinin tutuklanmasıyla bağımsız ve tarafsız yargı süreci başlamıştır. Herkes yargı kararını sabırla beklemek ve riayet etmek durumundadır.

Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan çirkin saldırıyı, husumetle pekişmiş anti demokratik ve faşizan sözleri kınıyorum. Bu konuyu cepheleşme malzemesi yapmak için sıraya giren çevrelerin hesap hatası yapmaktan ve yanlışa ortak olmaktan kaçınmalarını hassaten tavsiye ediyorum.'

👇

Ayrıca bakınız 👇

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
15
7
5
2
2
1
1
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Bozkurt

Demokrasi saygı ve tahammül sistemi ise biat etmeyen Türk vatandaşlarına neden saygı göstermeyip dibi görmüş politikalarınızın eleştirilmesine tahammül edemi... Devamını Gör

hipotalamus

Sizin yıllardır attığınız bumeranglar köşede bekliyor, bir gün bir anda geri dönecekler.

Tugay Başan

unutmayın bugünleri bunlar adalet dilenirken hatırlatın