Babanın Dikkati Sapığı Yakalattı: Küçük Çocuklara İğrenç Mesajlar Atan Şahıs 'Amaç Eğlenmekti' Dedi

 > -
Abone ol

Kocaeli’de 10 yaşındaki kızının sosyal medya hesabı açtıktan sonra psikolojisinin değiştiğini fark eden baba durumdan şüphelenerek bilgisayarını inceledi. Bartın'dan bir şahsın müstehcen yazışmalarını gören baba şikayetçi oldu ve incelemeler sonucu bu şahsın internetten küçük yaştaki kızlarla birçok farklı hesaptan konuştuğu ortaya çıktı.

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre, Facebook hesabını detaylı inceleyen baba kızının 29 Ocak’ta S.U. adlı bir şahısın arkadaşlık istediğini kabul ettiğini ve yazışmalar yaptığını gördü.

Müstehcen yazışmalar ve görüntüler buldu

Yazışmaların müstehcen içerikli yazışma ve görüntülerden oluştuğunu gören baba, şahsın Bartın’da yaşadığını belirledi ve yaşadıkları Kocaeli’den Bartın’a giderek şahıstan şikâyetçi oldu.

5 çocukla daha benzer içerikli konuşmaları ortaya çıktı

Babanın ihbar ve şikâyeti üzerine başlatılan soruşturmada, evli ve iki çocuk babası olduğu da belirlenen 42 yaşındaki S.U’nun, bazıları binlerce takipçili hesapları incelemeye alındı ve şahsın Ankara ve Muğla gibi başka illerdeki 5 çocukla da benzer içerikli yazışmalar yaptığını belirledi.

"Yaşlarını biliyordum, konuşmalardan rahatsızlığım yok"

Hem kadın hem de erkek isimleriyle açılan hesaplarından başka çocuk mağdurlar da tespit edildi. S.U ifadesinde suçunu kabul etti. “Yaptığım konuşmalardan rahatsızlığım yoktur, tamamen karşı tarafın kendi istekleri doğrultusunda yapılan konuşmalar. Kimseyi tehdit etmedim, zorlamadım” diyen S.U, çocukların yaşlarının küçük olduğunu bildiğini de itiraf etti.

Zanlı konuşmaları 4 ayrı Instagram hesabından yaptığını söyledi

Köyde çiftçilik yaparak geçindiğini ve sosyal paylaşım sitelerini hem cep telefonundan hem de laptop bilgisayarından aktif olarak kullandığını anlatan S.U ifadesinde şunları söyledi: “4 ayrı Instagram hesabım var. Bunlar ‘74 yasinx’, ‘esramadenxx’, ‘xarda74’, ‘xxselincanxx’ ve ‘yalcin74745’tir. Bir de Facebook hesabım var. Bunlar üzerinden yaşı küçük çocuklarla sohbet eder ve çocukların bazılarına da cinsel içerikli mesajlar yazarım. Çocukların bu tür fotoğraflarını istemem ve onlara bu tür fotoğraflar göndermemdeki amaç eğlenmek ve vakit geçirmektir. Yaşımı büyük olarak söylediğimde karşımdakiler benimle konuşmadığı için yaşımı 18 olarak söyledim.”

Zanlı tutuklandı

İfadesinin ardından zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi, mağdur çocukların da psikolog ve pedagoglar eşliğinde ifadeleri alındı. Bartın Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma ise devam ediyor.

Bu Haber ile İlgili Linkler

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir