Görüş Bildir

Baba Gültekin: 'Pınar'ın Arkadaşından Şüpheleniyoruz'

Anasayfa > Gündem

Muğla’da canice öldürülen üniversite öğrencisi Pınar Gültekin’in babası Sıddık Gültekin, 'Arkadaşı olduğu söylenen Ceren'den şüpheleniyoruz. Kızımın kaybolmadan önce bir AVM'de yemek yerken görüntüleri ortaya çıktı. Burada Ceren yanına gelerek, onunla tehdit eder gibi bir konuşma yapıyor. Sonra da kızım, o adamın arabasına biniyor. Ceren ortaya çıksın ve bütün bildiklerini anlatsın' dedi.

Muğla'da 16 Temmuz'da kaybolduktan 5 gün sonra cansız bedeni bir varil içerisinde yakılmış ve üzerine üzerine beton dökülmüş halde bulunan üniversite öğrencisi Pınar Gültekin (27), işletmeci Cemal Metin Avcı (40) tarafından vahşice katledildi.

Sabah'tan Gül Kireklo, acılı baba Sıddık Gültekin ile konuştu. Katil zanlısı Metin Avcı'ya cinayette yardım edenler olduğunu belirten baba Gültekin, Pınar'ın arkadaşı Ceren'den şüphelendiklerini söyledi. Gültekin, şunları kaydetti:

"Ortaya çıksın ve bütün bildiklerini anlatsın"

"Ortaya çıksın ve bütün bildiklerini anlatsın"

'Bu katile cinayet sonrasında yardım edenler var. Planlı bir cinayet bu. Kızım, katilin bütün telefonlarını engellemiş, görüşmüyor onunla. Kızımı katilin arabasına binmesi için kandıranlar olduğunu düşünüyorum.

Arkadaşı olduğu söylenen Ceren'den şüpheleniyoruz. Kızımın kaybolmadan önce bir AVM'de yemek yerken görüntüleri ortaya çıktı. Burada Ceren yanına gelerek, onunla tehdit eder gibi bir konuşma yapıyor. Sonra da kızım, o adamın arabasına biniyor. Ceren ortaya çıksın ve bütün bildiklerini anlatsın. Kızım henüz kayıp olduğunda (Ceren) polis merkezine geldi, ifade verdi. Bahçedeydik. Bize hiçbir şey demedi. Bu nasıl arkadaşlık. Arkadaşının başına böyle bir şey gelmiş, ailesi Muğla'ya gelmiş, yanlarına gelip, birkaç kelime etmez mi? Ceren aynı zamanda katilin barında çalışıyordu.

Kızımın evine girdiğimizde, eve dönecekmiş gibi her şeyi bırakmış. Yemek yemiş, bulaşığını bırakmış. Niye? Eve döneceğini düşünmüş çünkü. Ama bir daha haber alınamıyor. Bu katile yardım edenler mutlaka var. 1.80 boyunda kız Pınar, katil cılız. Nasıl taşıyacak o varili. Fizik kurallarına aykırı.

"Bütün kadınlar tehdit altında"

"Bütün kadınlar tehdit altında"

Bütün kadınlar tehdit altında. Uyusam uyuyamam. O anlar beynimin içinde dönüyor. Nasıl öldürdü, nasıl yaktı, nasıl beton döktü kızımın üzerine. Kızımın acısı yüreğimde. Kuş gibi çırpınıyor baba yüreğim. Bu nasıl bir ölüm. Yüreğim dayanmıyor. Prensesim, birtanem, kelebeğim, nazlı kuzum. O anlar da hissettikleri içimi titretiyor. Bu katil belasını bulmadan bu acı içimizden hiç çıkmayacak.

"Katilin de bir kızı var, hiç mi empati yapmadı"

"Katilin de bir kızı var, hiç mi empati yapmadı"

Katilin de bir kızı var. Bu ne kadar acı. Hiç mi empati yapmadı. 'Ya benim kızımı da bir katil çıkar, öldürürse' diye. Hem kendi ailesini, hem kendi çocuğunu, hem bizi bitirdi bu katil. Yüreğim yanıyor. Başkan Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. AK Parti'den birçok kişi arayıp taziyede bulundu. Ben inanıyorum ki Erdoğan bana destek olacak. Ben ona çok güveniyorum'

"Yardım edenler olabilir"

"Yardım edenler olabilir"

Ailenin avukatı Rezan Epözdemir de cinayetin canavarca hisle, eziyet çektirerek ve tasarlayarak işlenmiş bir cinayet olduğunu savunuyor, yardım edenlerin olabileceğini söyledi.

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Ercan

Belki de konuşmak istiyor falan demiştir, arabuluculuk yapmıştır kendince de öldüreceğini bildiğini sanmıyorum. Ağır bir itham bu.

Pasif Kullanıcı

Merhumenin babasi ve abisi gercekten igrenc tipler sanki kendi kizi yada kardesi olmemis gibi

Pasif Kullanıcı

Senin ağzını burnunu dağıtırsam görürsün kim iğrençmiş