Baba Gizli Kamerayla Ortaya Çıkarmıştı: 2 Yaşındaki Kızını Döven Anneye 15 Ay Hapis Cezası

 > 
19PAYLAŞIM

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde geçen yıl 2 yaşındaki kızına şiddet uyguladığı görüntüleri basına yansıyan anneye 1 yıl 3 ay hapis cezası verildi. Mahkeme hükmün açıklanmasını geriye bıraktı.

Zonguldak'ın Gökçebey ilçesinde beyaz eşya tamiri yapan Erdem T., 2013 yılında Tuğba T. ile evlendikten 2 yıl sonra kızları Esila dünyaya geldi. Erdem T., Eylül 2017’de kızının vücudundaki morluklardan şüphelenip evin salonuna gizli kamera yerleştirdi. Eşinin kızları Esila'yı dövdüğünü kamerayla tespit eden Erdem T., polise şikayetçi oldu.

Zonguldak'ta Eşinin Öz Kızına Şiddetini Gizli Kameraya Kaydetti - onedio.com
Zonguldak'ta Eşinin Öz Kızına Şiddetini Gizli Kameraya Kaydetti - onedio.com

5,5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı

3 ay evden uzaklaştırma cezası alan Tuğba T. hakkında, Gökçebey Asliye Ceza Mahkemesi’nde 'aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğü ihlali' ve 'alt soya karşı kasten yaralama' suçlarından 5,5 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Pişman olduğunu söyledi

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da avukat görevlendirerek davaya müdahil oldu. Tutuksuz yargılanan Tuğba T., eşiyle geçimsizlikler yaşadıklarını anlatarak, kızını darp ettiği için pişman olduğunu ve utandığını söyledi. Bir anlık sinirle olayın meydana geldiğini anlatan Tuğba T., sinirlendiği zaman her annenin çocuğuna uygulayacağı şiddet kadar çocuğuna şiddet uyguladığını, bu şiddetten kastının kızının kalçasına hafif vurmak olduğunu anlattı.

'Basit yaralama' suçundan hüküm verildi

Tuğba T., kamera görüntülerinden yapılan tespite göre kızına karşı 2 kez ‘basit yaralama’ suçunu işlediği kanaatiyle toplam 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Tuğba T.’ye verilen hapis cezası, yargılama sırasında mahkemece gözlemlenen tutum ve davranışları ile pişmanlığı göz önüne alınarak hükmün açıklanmasına geri bırakıldı. Geçen 5 Mayıs’ta gerekçeli kararını açıkladı. Kararda Tuğba T.'nin kızı Esila'ya karşı fiziki ve sözel şiddetinin TCK'nın 196. maddesinde tanımlanan 'eziyet' suçu kapsamına girmediği belirtildi. Eylemlerin 'basit yaralama' kapsamında olduğu belirtilerek cezanın bu madde üzerinden verildiği ifade edildi.

"Kızımın velayetinin en kısa zamanda bana verilmesini bekliyorum"

Kızının geçici süre ile velayetini alan baba Erdem T. ile Tuğba T.’nin Çorlu Aile Mahkemesi’nde açılan boşanma ve velayet davası ise devam ediyor. Bu davanın da bir an önce sonuçlanmasını beklediğini söyleyen Erdem T., "Verilen cezayı az buldum. Kızımın psikolojisi uzun süre sonra normale döndü. Şu an çok iyi ve mutlu. Kızımın velayetinin de en kısa zamanda bana verilmesini bekliyorum" dedi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir