Görüş Bildir

'Ayı Winnie', Kılık Kıyafet ve 'Cinsiyetsizlik'ten Polonya'da Yasaklandı!

Anasayfa > Gündem

Koyu Katolik Polonya’nın bir kasabasında, çizgi karakter Ayı Winne (Winnie the Pooh) ‘ müphem cinsiyeti ‘ ve ‘ uygunsuz ‘ kıyafeti nedeniyle ‘ yasaklandı ‘. Ülkenin merkezindeki Tuszyn kasabasında, yasak kararının alındığı belediye meclisi toplantısının ses kaydının sızdırılmasıyla ortaya çıkan diyaloglar şaşkınlık yarattı.

Yasak kararı, belediye meclisinin bir oyun parkının tabelasında nasıl bir görsel kullanılmasını ele aldığı toplantıdan çıktı. Sızdırılan ses kaydında, görsel olarak Ayı Winnie’nin önerilmesi üzerine muhafazakar üyeler çizgi karakterin ‘ kılık kıyafeti ‘ ve ‘ cinsiyeti ‘ hakkında şu cümleleri sarf ediyor:

”O ayıyla ilgili sorun şu ki gardırobu tam olarak dolu değil. Yarı çıplak, ki bu çocuklar için uygun değil. Polonya’nın geleneksel ayısı başından ayaklarına kadar giyinik ama Winnie’nin sadece belden yukarısı giyinik.”

”İç çamaşırı giymiyor çünkü cinsiyeti yok.”

Bu çok rahatsız edici. Çizeri 60 yaşın üzerindeydi ve Ayı Winnie’nin testislerini bir jiletle kesti çünkü kendi cinsiyetiyle ilgili sorunları vardı.”

Diken

Kaynak: http://www.diken.com.tr/bu-da-katolik...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
6
3
3
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
kendobushido

Zaten domuzla arkadaşlık ediyor o ayı. doğru karar

Pasif Kullanıcı

winnie oyuncak ayı degilmi ? oyuncak ayıların siki olsunmu istiyolar herşeye sikmi skimi smik sik mi istiyolar küçük sarı bir sik mi yani sikcik

Pasif Kullanıcı

yok amcuk

Pasif Kullanıcı

bağnazlık değil olması gereken bu çocuklar düzgün bi psikolojiyle büyümeli, haklılar