Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Avengers: Endgame Beyaz Perdeyi Sallarken Geçmişten Günümüze Marvel Evreninin Tüm Çizgi Filmleri!

21PAYLAŞIM

Avengers: Endgame ile bir devrin sonuna gelirken, yıllardır süre gelen ve birçok harika filmden oluşan bir seriyi de geride bırakmış olduk. Ancak Marvel evreninin mazisi çok daha eskilere dayanıyor, süper kahramanlar çizgi romanların ardından televizyon ile 1967 yılında buluştu. Hala sürmekte olanlarla birlikte Marvel evreninin tüm çizgi filmlerini sizin için derledik!

Kaynak

Fantastic 4 (1967–1968)

Stan Lee ve Jack Kirby'nin yayınlanan ilk göz ağrısı olan Fantastik Dörtlü, daha sonra sonra televizyona ve beyaz perdeye gelecek tüm Marvel yapımlarının ilki oldu.

Spider-Man (1967–1970)

Örümcek Adam efsanesinin ilk çizgi-filmi olan Spider-Man, 1967'de yayına girdi. Peter Parker'ın bir radyoaktif örümcek tarafından ısırılmasının ardından süper güçler kazanarak kötülere karşı savaşmasını konu alan yapım Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratıldı.

The Fantastic Four (1978)

Serinin ikinci kez televizyona uyarlandığı bu yapımda muhteşem dört kahramanımız ve onların robot asistanları H.E.R.B.I.E kötülere karşı mücadele veriyor.

Fred and Barney Meet the Thing (1979)

Sevdiğimiz çizgi-film Taş Devri'nin Fred ve Barney'si ile bir başka Marvel kahramanı The Thing'in bir arada yer aldığı Fred and Barney Meet the Thing, şüphesiz en ilginç Marvel yapımlarından birisiydi.

Spider-Woman (1979)

Spider-Man'a benzer hikayesi olan Spider-Woman'da, Jessica Drew, henüz çocukken ölümcül bir örümcek tarafından ısırılıyor. Onu kurtarmak isteyen babası, ona deneysel bir serum veriyor ve kızını kurtarmayı başarıyor. Lakin, bu serumun sıra dışı bir yan etkisi var, Jessica, süper güçler kazanıyor!

Spider-Man (1981–1987)

İlk Spider-Man yapımının ardından aynı senaryo ile başlayan bu seride, Marvel evreninin klasik kötüleri, King Pin, Green Goblin, Dr. Octupus, Sandman, Vulture gibi karakterler yer almakta. Ayrıca dizinin ilk versiyonunda yer almayan Profesör Gizmo, Chameleon, Dr. Doom ve Gadgeteer gibi düşmanlar da bu versiyon ile televizyon ile buluştu.

Spider-Man and His Amazing Friends (1981–1986)

Bu Spider-Man yapımında süper kahramanımızın yanına iki yeni süper kahraman ekleniyor: Iceman ve Firestar! Marvel çizgi romanlarının kötülerinden Red Skull ve Doctor Doom gibi karakterlere karşı New York sokaklarında mücadele veriyorlar!

The Incredible Hulk (1982–1983)

Dr. Banner'i sinirlendirmeyi kimse istemez sanırız! Hulk efsanesinin çizgi romanlardan televizyona uyarlanan ilk yapımı 1982 ve 1983'te yayınlandı.

X-Men (1992–1997)

Mutantların, yani genetik farklılıklar ile süper güçlere sahip insanların dışlandığı bir Marvel evreninde Profesör Xavier'in akademisi, bu insanlara bir yuva olmuştur. Bu akademide mutantlara güçlerini kontrol etme yetisi öğretilerek topluma uyum sağlamaları amaçlanır, ayrıca X-Men isimli ve kötü mutantlara karşı savaşan bir ekibe de ev sahipliği yapmaktadır. Marvel evreninin meşhur kötüleri Magneto, Apocalypse ve Sentinels robotlar da X-Men'de yer almıştır.

Iron Man (1994-1996)

Tony Stark'ın meşhur Demir Adam kostümünü yapması ve geliştirmesini anlatan yapım, Marvel'in en beğeni toplayan arasında!

Spider-Man (1994–1998)

1994 yapımı Spider-Man, serinin tüm çizgi-filmleri arasında en sevileni olarak kanıksandı, Spider-Man'ı geniş kitlelere ulaştırmayı başardı.

The Incredible Hulk (1996–1998)

Beğenilen ilk yapımın ardından Hulk efsanesi yeniden ve daha derin bir hikaye ile televizyona uyarlandı. Bu sefer kötülerin yanı sıra, ordu da onun yok edilmesi gereken bir tehdit olduğunu düşünüyor!

Silver Surfer (1998)

Ustası Galactus'a isyan ettikten sonra evini arayan kozmik bir gezgin olan Silver Surfer'ı, Fantastik Dörtlü filminden de hatırlayabilirsiniz!

Spider-Man Unlimited (1999–2005)

Uzun soluklu bir çizgi dizi olan Spider-Man Unlimited, Peter Parker'ın Venom ve Carnage ile olan mücadelesini konu alıyor.

Avengers (1999–2000)

Son günlerde adını sıkça duyduğumuz, en sevdiğimiz süper kahramanların birliği Avengers'in ilk çizgi-filmi Jack Kirby, Stan Lee tarafından yaratıldı ve 1999'da televizyon ile buluştu.

X-Men: Evolution (2000–2003)

X-Men: Evolution'da Cyclops, Jean Grey, Rogue, Nightcrawler, Shadowcat ve Spike'ın gençliğini izliyoruz. Ekip, kendilerinden korkan ve nefret eden dünyaya karşı amansız bir mücadele veriyor.

Spider-Man (2003)

İlk Spider-Man yapımının güncellenmiş bir versiyonu.

Fantastic Four: World's Greatest Heroes (2006–2010)

Marvel'in en meşhur ailesi Fantastik Dörtlü'nün macerası orijinal çizgi-romanlarındaki gibi devam ediyor!

The Spectacular Spider-Man (2008–2009)

The Spectacular Spider-Man da 1994 yapımı versiyonu gibi, diğerleri arasında öne çıkanlardan. Peter Parker'ın hikayesi baştan işleniyor.

Wolverine and the X-Men (2008–2009)

Akademinin bilinmeyen bir güç tarafından saldırıya uğramasının ardından Profesör X'in kaybolması ile başlayan macera, Wolverine'in bu gizemi çözmek için X-Men ekibini geri toplamasıyla devam eder.

Iron Man: Armored Adventures (2008–2012)

Iron Man: Armored Adventures'ta karşımıza bu kez genç bir Tony Stark çıkıyor.

The Super Hero Squad Show (2009–2011)

Tüm Marvel kahramanlarını en tatlı halleri ile görmek isteyenlerin kaçırmaması gereken bir yapım!

The Avengers: Earth's Mightiest Heroes (2010–2012)

New York'taki S.H.I.E.L.D hapishanesinden 74 süper kötü kaçar, bu tehdit tek bir süper kahramanın boyunu aşar, Iron Man, Giant Man, Wasp, Thor ve Hulk bu sorunu çözmek için bir araya gelirler.

Marvel Anime (2010)

2010 yılından beri devam eden Marvel Anime, Marvel ile Japon animasyon şirketi Madhouse tarafından yapılıyor.

Iron Man (2010)

Tony Stark'ın kaçırılması üzerine, kendi yapımı olan zırhı ile kurtularak süper kahraman haline dönüşmesi, yani serinin başından başlayarak Iron Man öyküsünü anlatıyor.

Wolverine (2011)

Logan, eski bir dostu tarafından Japonya'ya Shingen Yashida'nın suç örgütünü çökertmeye ve Logan'ın kayıp aşkı Mariko'yu kurtarmaya çağrılır ve macera başlar.

X-Men (2011-2012)

X-Men ekibi Kuzey Japonya'ya, kayıp bir mutant kızı aramaya gider ve burada mutantları yaratığa dönüştüren gizemli bir virüsü keşfeder.

Blade (2011-Devam ediyor)

Efsanevi yarı vampir, yarı insan vampir avcısı Blade, annesini öldüren güçlü vampir Deacon Frost'un peşindedir.

Ultimate Spider-Man (2012–2017)

Bu yapımda Spider-Man'in ve pek çok genç süper kahramanı kötülere karşı savaşırken görüyoruz. S.H.I.E.L.D'in başındaki isim Nick Fury, Peter Parker'a ona özel bir eğitim programı sunmayı ve onu 'Ultimate' Spider-Man yapmayı teklif eder. Bu sayede yalnız süper kahramanımız, genç süper kahramanlardan oluşan bir ekibin başına geçer.

Hulk and the Agents of S.M.A.S.H. (2013–2015)

Kahramanımız Hulk, Red Hulk, She-Hulk, Skaar ve Rick Jones ile birleşerek, kendisinin bir canavar değil, bir kahraman olduğunu kanıtlamak adına kötülere savaş açar!

Avengers Assemble (2013-Devam ediyor)

Dünyanın en güçlü süper kahramanlarından oluşan ekip, farklılıklarını bir kenara bırakarak beraber yaşamayı öğrenebilecek ve dünyayı yıkımdan kurtarabilecekler mi?

Marvel Disk Wars: The Avengers (2014)

Yapım Avengers ekibine katılan bir grup genç ile birlikte, Loki ve onun dev imparatorluğuna karşı verilen mücadeleyi konu alıyor.

Guardians of the Galaxy (2015-Devam Ediyor)

Bir grup uzay savaşçısının evreni Thanos'tan korumak için atıldığı macerayı konu alan yapımda Groot ve Rocket Raccoon ve daha bir çok hayran kitlesine sahip karakter yer alıyor!

Spider-Man (2017-2018)

Veeeeee, aynı hikaye ile başlayan bir Spider-Man daha.

Marvel Future Avengers (2017)

Bir deney sırasında genleri değişen genç bir çocuk olan Makoto, Avengers ekibine katılıyor ve geleceğin Avengers ekibini oluşturuyor!

Big Hero 6: The Series (2017-Devam ediyor)

Üniversitesinin dahilerinden olan Hiro, yıldırıcı akademik şartlara ve sosyal baskılara karşı mücadele vermektedir. Üniversite dışında ise şehri kötülerden koruyan bir süper kahramandır!

Sizi Şöyle Alalım! Kronolojik Olarak Sıralanmış Tüm Marvel Filmleri - onedio.com
Sizi Şöyle Alalım! Kronolojik Olarak Sıralanmış Tüm Marvel Filmleri - onedio.com
Marvel Sinematik Evreninin Dünü Bugünü Yarını - onedio.com
Marvel Sinematik Evreninin Dünü Bugünü Yarını - onedio.com
Masa 6 Yarım Saat Daha: Bir Neslin Harçlıklarını Gömdüğü İnternet Kafelerde Oynadığımız Efsane Oyunlar ve Yapılan Geyikler! - onedio.com
Masa 6 Yarım Saat Daha: Bir Neslin Harçlıklarını Gömdüğü İnternet Kafelerde Oynadığımız Efsane Oyunlar ve Yapılan Geyikler! - onedio.com

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
doctor-what

blade tek sezonluk bir iş değil miydi ya

Görüş Bildir