Görüş Bildir
Haberler
Atletico Madrid'e Çinli Ortak

Atletico Madrid'e Çinli Ortak

Batuhan
21.01.2015 - 14:05

Arda Turan'ın formasını giydiği Atletico Madrid'e Çin'in en zengin iş adamlarından Wang Jianlin ortak oldu.

Jianlin, yaklaşık 45 milyon euro karşılığında Atletico Madrid'in hisselerinin yüzde 20'sini aldı.

Yeni ortaklığa rağmen Atletico Madrid'in mevcut durumda en büyük hissedarı ve yönetim kurulu başkanı Miguel Angel Gil ile kulüp başkanı Enrique Cerezo'nun kulübün kontrolünü ellerinde tutmaya devam edecek.

Anlaşma kapsamında Çin'de Atletico Madrid Spor Akademileri kurulacak, takımın yaz aylarında yapacağı kamp programına Çin de dahil edilecek, orta ve uzun vadede Atletico Madrid için Çin'de büyük bir pazar oluşturulacak. Xinhua Haber Ajansı'na göre 90 Çinli çocuk futbol eğitimi için İspanya'ya gidecek. Bu rakamın 2017'de 180'e çıkması bekleniyor.

İspanyol medyası, Atletico Madrid Kulübü'nün yeni ortağı Wang Jianlin'e sayfalarında geniş yer ayırdı. Çinli işadamının iş dışında sanat koleksiyoneri ve bir Arda Turan hayranı olduğunu yazan El Mundo gazetesi, 'Wang Jianlin'e, 'Favori futbolcunuz kim' diye sorulduğunda şüphe etmeden Arda diyor. Normal' ifadelerine yer verdi.

Çin'in en zengin 3. işadamı olan Wang'ın mal varlığı Forbes dergisine göre 11 milyar 300 milyon euro ve dünyanın en zenginleri listesinde 42'nci sırada.

Kaynak: AA ve AFP

Kaynak: http://www.aljazeera.com.tr/haber/atl...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
0
0
0
0
0