Ateistlerin Kız İsteme Töreninde Ne Söylediklerini Sorarak Hakaret Eden Kişiye Gelen Birbirinden Haklı Tepkiler

2.7bPAYLAŞIM

Artık iyice suyu çıktı bu işlerin...

Kız istemek sizin de bildiğiniz üzere her şeyden bağımsız bir şekilde bir gelenek haline gelen ve ailelerin tanışması için fırsat yaratan bir ortam...

"Allah'ın emri, peygamberin kavliyle" diyerek açılan ve aileden izin alarak sonlandırılan bu tören gençler için çok gergin bir ortam yaratsa da hem aile büyüklerinin sözü dinlenmiş oluyor hem de tanışma ve kaynaşma için fırsat yaratıyor.

Dedik ya girizgah "Allah'ın emri, peygamberin kavli" diye; Twitter'dan AyLaK KaDıN bu konunun ateistler tarafında nasıl geliştiğini merak etti ve bu paylaşımı yaptı.

twitter.com

Espri deseniz komik değil, ciddi deseniz "Bu nasıl kafa?" dedirten bu paylaşıma pek çok tepki geldi, biz de sizler için derledik.

İşte o paylaşımlar...

1. 👇

twitter.com

2. 👇

twitter.com

3. 👇

twitter.com

4. 👇

twitter.com

5. 👇

twitter.com

6. 👇

twitter.com

7. 👇

twitter.com

8. 👇

twitter.com

9. 👇

twitter.com

10. 👇

twitter.com

11. 👇

twitter.com

12. 👇

twitter.com

13. 👇

twitter.com

14. 👇

twitter.com
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
coskun-coskun2

İşte beyin çalışmayınca böylede düşünmek gayet mümkün. bunu dinle bütünleştiren beyinsizler böyle yorum yapar. Kız istemek Örf ve adettir Bir soyun geleneğidir. Evladı kıme teslim edeceksin , o kişi yılların emeğiyle yoğrulmus el bebek gülbebek büyütülmüş üzerine titrenilmiş evladını güvendiği biriyle hayatını devam ettirmesin onayıdır. Ahlak olmayınca böyle zihinlerden düşünceler cıkıveriyor ortaya. Burada yazan embesiller umarım bir kız evladınız olur , zamanı geldiğinde karışmaz ve bu hayatta basına neler gelirse gelsin sen sectin banane dersiniz. Sanırım Çoğunuz sorumsuz bir bireyin evlatlarısınız.

lifegoeson

Arap örf ve adetidir.

coskun-coskun2

Herkesiz inancı kendine. Taki Baş dara düştüğünde . Taki Bittiğini tükendiğini anladığın o anda. Taki Bu alemde En zavallı ev Çaresiz Olduğun anda anlarsın evrenin bir yaradanı olduğunu. Tanrı yok Ama ruh var :)) Hayatta Amacı bitmiş olan bedenleri terkeden ruhlar sanırım başka bir bedene girip Restartmı oluyor? Birde şu yukarıda okuduğum iğrenç ve boş beyin muhabbetleride oldukca güldürdü. Senin yetiştireceğin evlattan ne hayır gelir. ne vatana ne millete faydanız olur. Sonsuz döngünün amaçsız kabilesi. Ataist kız istemezmiş Kadın ( kız ) milleti satılıkmıymış.

liar

Aylak Kadın işte. Takılmamak gerek.

ugurkcclk

Ya bu Twitter flood -ların da duyar kasanlardan da gına geldi! Madem kadın istenecek bir mal değil. O zaman düğüne de gerek yok. İşinize geldiği zaman istediğiniz kişi olmayı çok iyi biliyorsunuz amk.

hakan-unsal2

düğün bir kutlama isteme ise kadını nesneleştirme

ugurkcclk

Düğün kutlama değildir. Aksine, isteme eylemi yapılan kadının nesneleştirilmesinin bir sonraki adımıdır. O yüzden savunduğunuz her şey birbirini çürütmektedir.

ironmaidensevdalisi138

evet gerek yok?

unfuckwithable

Şu an deistim kafamda iki soru var yaşayan ilk şey nasıl oluştu ve neden yaşayıp üremeye devam etti ? Bu soruların cevabını öğrenebilirsem teizm komple bitecek benim için.

gokhan-ilhan2

Bir Yaratıcının olduğuna inanman bile yeterli yok maymundan geldik yok ordan evrildik de böyle olduk gibi saçma sapan şeylere inanmıyorsan her sey yolunda demektir.

semih-kurnaz

Siktir et kanka tanrı varmış, yokmuş o önemli değil bende bir zamanlar Deisttim, tanrının varlığını kendimce kanıtlamaya çalışıyordum ama sonra varlığının ya da yokluğunun bana bir katkısı olmadığını fark ettim. Sonuçta varsa da yoksa da o kendini gizlemeyi seçmiş. Kendisini gizleyeni ben mi araştırıp bulacağım.. Cennete inanıyorsan ve oraya gitmek istiyorsan kendini enayi yerine koydurmadan o hedefe göre bir hayat yaşa yeterli. Ötesini salla.. Bilim iyidir, düşünceler, fikirler önemli değil kesin ve katı kanunlarıyla yol gösterir ve ne kadar sıkı sarılırsan ona her konuda başarılı olursun. Agnostisizm en iyisi bu yüzden bana göre. Varsa gitsin var olsun ben işime bakarım..

ozdesali

İlk soru -ilk şey nasıl oluştu? 4,5 milyar yıl geriye bakıp bunu bulmak çok zor, hipotezleri okuyup kafana yatkın olanlarla idare etmen gerekecek (dünyaya düşen meteor parçalarından yıldız parçalarından gelmemiz yada denizaltı bacaları olayı) -neden yaşayıp üremeye devam etti? bu sorunun tek cevabı evrim, evrimsel süreçte çoğalamayan tüm canlılar yok oldu yani var olup çoğalmayı başaramayanlar zaten o an yok oldu çoğalabilenler avantajlı olup yaşamanı sürdürebildi. Tıpkı bakteriler gibi tıpkı virüsler gibi tıpkı tüm canlılar gibi.

Görüş Bildir