Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Asalet, Güç ve Cesaret! Sinema Dünyasının İlham Veren 17 Kadın Karakteri

Sanat-
Abone ol

Onlar sinema dünyasının, kişilikleriyle hayata karşı duruşlarıyla bizlerde hayranlık uyandıran birbirinden güzel kadın karakterleri.

1. Pride& Prejudice- Elizabeth Bennet

Dönemine, kendisine dayatılan kalıplara dimdik duran aynı zamanda güzel mi güzel bir aklı olan kadın Elizabeth Bennet.

2. The Girl With the Dragon Tattoo- Lisbeth Salander

Taciz edilmesini kimsenin yanına bırakmayacak kadar gözü kara bir karakter Lisbeth Salander.

3. Fight Club- Marla Singer

Özgürlüğüne olan tutkusu, konuşması, tavırları kısacası her bir mimiği ile bizleri kendine hayran bırakan bir kadın Marla Singer.

4. Kill Bill- The Bride

Uma Thurman'ın hayat verdiği bu karakterin intikam yolundaki cesaretine, hırsına, gücüne ve kararlılığına saygı duymamak imkansız.

5. Million Dollar Baby- Maggie Fitzgerald

Hayalinin peşinde koşmaktan bir an bile vazgeçmeyen, yaşadığı zorluklara rağmen tüm gayreti ile çabalamaya çalışan, içine işleyen hikayesinin her bir noktasından ders çıkarılması gereken bir kadın.

6. Amélie- Amélie Poulain

Uçsuz bucaksız hayal dünyası ile hayata bambaşka bir çerçeveden bakarak aşk ve iyi kalplilik üzerine  pek çok şey öğreten Amelié.

7. Harry Potter Serisi- Hermione Granger

Bilmiş tavırları ile insanı biraz gıcık eden ufak bir kızdan cesaret ve zeka dolu bir kadına dönüşürken bizlere aşk, fedakarlık ve arkadaşlık üzerine pek çok öğreten Hermonie.

8. Pulp Fiction- Mia Wallace

Pulp fiction filmini ekstradan sevme nedenimiz, ne istediğini bilen, bakışı, duruşu kısacası her bir hareketi ile kendine hayran bırakan öz güven abidesi Mia Wallece.

9. The Hunger Game- Katniss Everdeen

Gerekirse sevdikleri için canını tehlikeye atmaktan kaçınmayan, cesur ve haksızlığa boyun eğmeyen güçlü mü güçlü bir kadın.

10. Black Swan- Nina Sayers

Uğruna çok çalıştığı o rolü alabilmek için her şeyden vazgeçebilen, kendisini yalnızca rolüne adayan, o karaktere bürünürken akıl sağlığını bile kaybetmenin eşiğine gelen Nina Sayers.

Natalie Portman'ın oyunculuğu da bu karakterle adeta zirvede...

11. The Devil Wears Prada- Miranda Priestly

Biraz acımasız ve duygusuz olsa da hafızalarımıza kazınmış saç modeli ve duruşu ile asıl güçlü bir iş kadını olunacağının göstergesi efsane karakter Miranda Priestly.

12. Star Wars Serisi- Prenses Leia Organa

Galaktik sistemi pençesine alan İmparator'dan kurtarmak için direnişçilerle mücadele veren, Darth Vader'dan bile kormayan; Star Wars'taki güzeller güzeli prensesimiz Leia.

13. Wanted- Fox

Silahın mermisine yön verebilen, yüzlerce metre uzaklıktan attığını vurabilen Angelina Jolie'nin canlandırdığı güçlü karakter Fox.

14. Matrix Serisi- Trinity

Güç, zeka ve cesaretin bir kadında nasıl da asaletle durduğunu gösteren karakter Trinity.

15. 500 Days of Summer - Summer Finn

Kendi olabilmeyi sonuna kadar başarmış, özgüvenli kadınlara hiç kuşkusuz en güzel örneklerden biri Summer.

16. The Silence of The Lambs- Clarice Starling

İşini hakkıyla yerine getirmek isterken uğradığı cinsiyetçi tutumlara göğüs geren ve Hannibal Lecter gibi tehlikeli bir adamdan bile korkmayan esaslı bir karakter Clarice Starling.

17. Selvi Boylum Al Yazmalım - Asya

Aşkına sahip çıkamayan sevdiği adama 'Sevgi neydi, sevgi dostluktu, iyilikti, emekti!' diyerek dimdik duran kadın.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
corpse-bride

#2 noomi yi görmeyi beklerdım tatsız amerıkan versıyonunda oynayanı degıl :P #3 marla ahh be en sevdıgım karakterlerden bırı helenaya hayran oldugumdan

emirhan-camadan

Resident evil ın da olmasını beklerdim

metin-baki-erdogan

wonder woman a gönderme olmuş sanki :)

kitap-kadin

SEVGİ NEYDİ ? SEVGİ EMEKTİ .. TÜRKAN SULTAN

Gizli Kullanıcı

Açıkçası Marla Singer ve Summer Finn bana hiç "güçlü kadın" izlenimini vermedi. Bu ikisi haricindeki kadınlar gerçekten çok güçlü karakterler.

Görüş Bildir