Görüş Bildir
Haberler
Arazisine Yol Yapan Belediyeye Tepki Gösterdi

Arazisine Yol Yapan Belediyeye Tepki Gösterdi

Fatih UZUN
15.08.2014 - 17:11

Samsun'da tapulu arazisinden caddenin geçmesi üzerine yolu trafiğe kapatan İbrahim Akbulut, belediye tarafından yola konulan 'çalışma var' tabelasını söküp, 'Bu cadde tapulu arazim olduğu için kapatılmıştır' yazılı levha astı.

Samsun'un İlkadım İlçesi'nde oturan evli ve 2 çocuk babası İbrahim Akbulut, geçen 19 Haziran'da Gençlik Caddesi'nin 550 metrekarelik bölümünün kendisine ait olduğunu öne sürerek ölçüm yaptırdı. Hiçbir kamulaştırma yapılmadan arazisinin Büyükşehir Belediyesi tarafından alındığını ve yol yapıldığını öne süren Akbulut, demir kazıklarla yolu çevirip trafiğe kapattı. Yolda bulunan çalışma tabelalarını kaldıran İbrahim Akbulut, özel olarak yaptırdığı, 'Bu cadde tapulu arazim olduğu için kapatılmıştır' yazılı levha astı.

58 gündür kapalı olan yol için hiçbir yetkilinin kendisini aramadığını ifade eden İbrahim Akbulut, 'Yolu kapattıktan sonra benden 10 gün süre istediler. Ben de 1 ay süre verdim. Hiçbir çözüm bulamadılar. Şu ana kadar gelen giden olmadı. Sanırım belediye başkanına cadde lazım değil, bana da arazi lazım değil. Burayı onlara yar etmeyeceğim. Ben onlara park yapmaları için yer bile bağışladım. Ama şimdi yer vermeyeceğim. 2006 yılından beri dilekçelerim var. Kullandıkları caddemin tazminatını bana ödeyecekler. Bundan sonra hiçbir şey bağışlamayacağım. Bu tabelayı yaptırmamın amacı, vatandaşlar burada yol çalışması olduğu için kapandığını zannediyorlar. Ben de onlara yardımcı olmak için bu tabelayı astım. Yol çalışması olmadığı halde buraya 'yol çalışması var' diye tabela asmışlar. Vatandaşlar buranın tapulu arazim olduğunu bilsin istedim' dedi.

İlker AKTAŞ / DHA

İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın