Aracına Çıplak Kadın Fotoğrafı Yapıştırıp Sileceğe Sütyen Asan Sürücü Gözaltına Alındı

 > 
1.3bPAYLAŞIM

Bursa'da aracına yapıştırdığı çıplak kadın fotoğrafı ve sileceğe bağlanmış sütyenle trafiğe çıkan R.O. gözaltına alındı. Macera için böyle bir şey yaptığını ve fotoğrafı kısa bir süre sonra çıkardığını söyleyen R.O.'ya 'Karayolları Trafik Kanunu'na muhalefetten para cezası kesildi. 

DHA'nın aktardığına göre 22 yaşındaki R.O., Bursa-Ankara karayolu üzerinde seyir halindeyken silecekleri açıp kapatarak fotoğraftaki kadının gögüslerinin görülmesini sağladı.

O anların bir başka sürücü tarafından kaydedilip sosyal medyada paylaşılmasının ardından polisler R.O'yu gözaltına aldı. 🎥

R. O. ifadesinde, “Araç babamın üzerine kayıtlı ama ben de kullanıyorum. 27 Nisan tarihinde Bursa’da bir reklamcıdan göğüs kısmı açık olan diğer tarafları kapalı olan bir kadın afişi aldım. Bu afişi aracımın arka kısmına yapıştırdım. Aracımın sileceklerine de sütyen taktım. Sütyen ile kadının göğüs kısımlarını kapattım. Aracımla yaklaşık 30 dakika silecekleri açıp, kapatarak Otosansit’ten Kestel Kavşağı'na kadar gezdim. Tekrar Otosansit’e gittim. Burada afişi söktüm ve çöpe attım. Bunu macera olsun diye yaptım. Bu görüntüleri çekip, paylaşmadım. Kimin çektiğini bilmiyorum, pişmanım” dedi.

Karayolları Kanunu'na muhalefetten 132 TL ceza

R.M.O.'ya 2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanunu'nun 26/3 maddesinde yer alan 'araçların dışında bulundurulması zorunlu işaretlerden başka, araçlara izin alınmaksızın reklam, yazı, işaret, resim, şekil, sembol, ilan, flama, bayrak ve benzerlerini takmak, yazmak, sesli ve ışıklı donanımları bulundurmak' suçundan 132 lira para cezası kesildi. R.M.O. emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir