Apple Watch'ın Bu Yıl 36 Milyon Satması Bekleniyor

 > -

Apple Watch henüz piyasaya sürülmeden önce tahminlerine başlayan analistler, Cupertinolu şirketin ilk akıllı saatinin 20 milyon civarında satacağını öngörmüştü. Fakat saatin çıkışının ardından artan satış rakamları, analistlerin beklentilerini de yükseltti. 

Eğer satışlar düşünüldüğü gibi giderse Apple Watch ilk yılında 36 milyon satış adedine ulaşabilir.

Artık Apple Watch dünyanın birçok ülkesinde kolaylıkla bulunabiliyor. Kullanıcılar mağazalara giderek saati deneyimliyor ve kendisine uygun modeli satın alıyor. Söylenenlere göre saatin ulaşılabilir hale gelmesi ve insanların saati deneme şansı bulması satışlara olumlu yansımış durumda. Mart ayından beri satışlarda yaşanan artışın yüzde 60‘ın üzerinde olduğu belirtiliyor.

Apple satışlar ile ilgili resmi rakamlar paylaşmaktan kaçınsa da ön siparişlerde 2,3 milyon adet Apple Watch sattıldığı biliniyor. Çıkışın ardından satışların da artmasıyla birlikte bu rakamın katlanarak artması bekleniyor. Bu arada Apple’ın saatinin çıkışta yakaladığı başarının, ilk iPhone’un çıkışına göre daha iyi olduğunu da söyleyelim. Tabii şu anda dünyanın en değerli firması konumunda bulunan Apple’ın o dönemlerde bu kadar popüler olmadığı bir gerçek. Buna rağmen rakamların etkileyici olduğunu da söylemek gerekiyor.

LOG

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir