Görüş Bildir
Haberler
Apple Isınan Adaptörleri Değiştirecek

Apple Isınan Adaptörleri Değiştirecek

Caner
13.06.2014 - 18:41
onedio.com
İçeriğin Devamı Aşağıda

Apple Isınan Adaptörleri Değiştirecek

Apple, şu ana kadar herhangi bir güvenlik problemi yaşandığı görülmese de, çok ısınan iPhone güç adaptörlerini ücretsiz olarak değiştirecek. Türk kullanıcılar da bu değişim programından yararlanabilecek.

Telefonların aşırı kullanılması sonucunda, pillerinin ısınarak patladığı haberlerini sık sık duyuyoruz. En son olarak, Samsung Galaxy S2, 7 yaşındaki bir çocuğun cebinde patlamıştı. Apple ise ısınma problemine rastlandıktan sonra, benzer bir olay yaşanmaması adına güç adaptörlerini değiştirme programını başlattı. İşlem, ücretsiz yapılacak ve belirtilen özelliklerin taşınması halinde iPhone 3GS, 4 ve 4S modellerinin güç adaptörleri de değiştirilebilecek.

Isınan güç adaptörlerine karşı güvenlik önlemi almak için başlatılan program kapsamında, Ekim 2009′dan Eylül 2012′ye kadar satılan 5 W adaptör modelleri kabul edilecek. Adaptörün değiştirilmeye uygun olup olmadığını anlamak için CE yazısına bakılması gerekiyor. Program dahilinde değiştirilecek A1300 modelinde CE harfi içi dolu düz gri;, değiştirilmeyecek modellerde ise CE harfi içi boş çizgi halinde yer alıyor.

Programdan etkilenen adaptör, Apple Store’dan veya programa katılan Apple yetkili servislerinden değiştirebilecek. Değişim işleminde iPhone’un da kullanıcının yanında bulundurulması isteniyor. Programa 18 Haziran 2014′ten itibaren, GSM operatörleri de katılacak. Değişim işlemine katılmak isteyenler buradan randevu alabilirler.

stuff

Fotoğraflar: Hürriyet

Kaynak: http://www.stuff.com.tr/2014/06/apple...

Değişmesi gereken şarj adaptörü

Değişmesi gereken şarj adaptörü

Yeniden tasarlanan sorunsuz şarj adaptörü

Yeniden tasarlanan sorunsuz şarj adaptörü
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
0