Görüş Bildir
Haberler
Apple iPhone 6s’i Atlayıp Doğrudan iPhone 7’yi Tanıtabilir

Apple iPhone 6s’i Atlayıp Doğrudan iPhone 7’yi Tanıtabilir

Onedio Medya
03.04.2015 - 19:55
İçeriğin Devamı Aşağıda

Daha önce yaptığı analizlerin büyük bir çoğunluğunda başarılı olan ve iPhone 6 ve MacBook gibi cihazların özelliklerini aylar öncesinden söyleyen KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 6s yerine direkt olarak iPhone 7 ile karşılaşabileceğimizi iddia etti. 

Kuo’nun belirttiğine göre yeni iPhone modelinde önemli değişiklikler yapılacak ve bu değişiklikler neticesinde söz konusu cihaz bir ara model olmaktan çıkıp iPhone 7 ismini alacak. 

Bilindiği üzere yeni iPhone modelinde Force Touch (Ekrana yapılan baskıyı algılayan sensör) bulunması bekleniyor. Ancak Kuo’nun dediğine göre bu teknoloji Apple Watch’ta olduğundan çok daha farklı bir şekilde çalışacak. Apple Watch’ta ekrana yapılan basıncı algılayan Force Touch, iPhone’da farklı bir yöntem kullanacak. Kullanıcının hangi parmağı kullandığını algılayacak olan sistem, parmağın dokunduğu konuma göre baskıyı ölçecek. FPC (Esneyebilen elektronik devre) kullanacak kapasitif Force Touch sensörü, bu sayede alandan da tasarruf sağlayacak.

Kuo’ya göre Force Touch’ın ekranda iki farklı şekilde yer alma ihtimali bulunuyor. Basınç hassasiyetini ölçen devrenin ekrandaki koruyucu lens ve hücre içi dokunmatik panelin ortasında yer alabileceği ya da hücre içi dokunmatik panel ile arka aydınlatma kısmının arasında konumlandırılacağı düşünülüyor.2016 yılında ise Apple’ın ekranın en altında yer alan metal kısmı kaldıracağı ve dolayısıyla Force Touch sensörüne daha fazla yer kalacağı gibi cihazın daha ince olmasının da mümkün olacağı iddia ediliyor.

Ekran boyutlarının değişeceği yönündeki iddialar hakkında da konuşan Kuo’nun söylediğine göre gelecek iPhone modelinde ekran boyutları aynı kalacak. En azından bu sene için herhangi bir değişiklik beklenmiyor. Sevkiyat rakamları konusuna da değinen analist, üçüncü çeyrekte 25 ile 30 milyon arasında iPhone sevkiyatı gerçekleşeceğini belirtiyor.

Haberde kullanılan görsel iPhone 6 ve iPhone 6 Plus’a aittir.

LOG

Kaynak: http://www.log.com.tr/apple-iphone-6s...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
2
1
1
1
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın