Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Apple Doğayı Korumak İstiyor

 > -

Apple, Çin'de başlattığı bir proje ile birlikte kağıt ve benzeri materyallerin üretimi için kesilen ormanları kurtarmak istiyor. Projeye şimdiden başlanmış bile.

ABD'li Apple oldukça uzun bir süredir üretim aşamasında doğaya minimum zararı vermek ve çok daha "doğaya saygılı" ürünler yaratmak hedefinde olduğunu dile getiriyor. Şirket kısa bir süre önce ise yeni bir atılım yaparak birden fazla Çinli çevreci girişimle bağlantıya geçti ve kağıt, tahta ve benzeri fiber yapıları kullanmaya gerek kalmayacak çözümler üzerinde düşünmeye başladı.

Yenilenebilir enerji hedefi ile gündeme oturan Apple, bu kez uzun yıllar boyu sürecek olan projesi ile World Wildlife Fund'a da katkıda bulunacak, bir yandan da farkındalığı artırmaya çabalayacak. Üzerinde çalışılan bu program sayesinde Çin'deki devasa büyülüğe sahip ormanlık alanlar da kurtulmuş olacak. Hali hazırda bu topraklardaki ağaçlar Apple'ın ürünleri için kullanılmakta.

Şirket yenilenebilir enerjiyi ön plana alarak kaynak tüketimini iyice azaltmak istediğini de dile getirirken, Çin'in Apple'ın bu konuda önemli bir yer tuttuğu belirtiliyor. Ünlü marka Sichuan bölgesinde oldukça büyük güneş enerjisi merkezleri kurmuş, ülkedeki ofisleri ve dükkanlarının enerjisini buralardan sağlamayı hedeflemişti.

Öte yandan çeşitli enerji şirketleriyle de anlaşan Apple, iki adet 20 megawatt'lık güneş enerjisi çiftliği kuruyor. Buradan gelecek olan temiz enerji sayesinde 61 bin Çinli ev elektriğe kavuşacak.

ShiftDelete.Net

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir