Görüş Bildir
Haberler
Annesini Korumak İçin Babasını Öldürmüştü: Mahkemeden İlk Duruşmada Tahliye Kararı

etiket Annesini Korumak İçin Babasını Öldürmüştü: Mahkemeden İlk Duruşmada Tahliye Kararı

Ulaş
18.08.2020 - 12:00

İstanbul Sultangazi'de, annesine bıçakla saldıran babasını öldüren 16 yaşındaki genç ilk duruşmada mahkeme tarafından tahliye edildi. Anne Saniye D. defalarca eşinin şiddetine maruz kaldığını bu yüzden bebeğini düşürdüğünü duruşmada anlattı. 

İçeriğin Devamı Aşağıda

İHA'nın aktardığı bilgiye göre, Sultangazi’de 10 Ekim 2019’da 16 yaşındaki İbrahim D., annesine yıllardır şiddet uygulayan ve olay günü de bıçakla dilini kesmeye çalışan babası Yusuf D.’yi bıçaklayarak ölümüne neden olmuştu. Olayın ardından tutuklanan ve 18 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edilen İbrahim D.’nin yargılanmasına başlandı. İstanbul 1. Çocuk Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuklu İbrahim D. ile avukatı Burak Temizer hazır bulundu.

İbrahim D. savunmasında babası ile aynı iş yerinde çalıştığını ve olay günü de beraber işten çıkıp eve doğru gittiklerini söyledi.

İbrahim D. savunmasında babası ile aynı iş yerinde çalıştığını ve olay günü de beraber işten çıkıp eve doğru gittiklerini söyledi.

Babasının daha sonra işim var diyerek yanından ayrıldığını söyleyen İbrahim D., “Eve vardığımda annem kardeşimin hasta olduğunu söyledi biz de hastaneye gitmek için evden çıktık. Yolda babam ile karşılaştık. Beraber arabaya bindik. Babam yolda sinirliydi ‘eve gidin’ dedi. Arkamızdan babam eve geldi ve annemle tartışmaya başladılar. Babam anemin kafasına yumruk attı. Annem bunun üzerine ağlamaya başladı. Annem ağladıkça babam daha çok sinirlendi ve vurmaya devam etti. O esnada kardeşlerim de ağlamaya başladı ve babam annemi boğazından tutup kaldırıp yere fırlattı. Annem bayılmış gibiydi. Babam cebinden bir bıçak çıkarttı ve ‘ağlarsan dilini keserim’ dedi. Annem bıçağı tutmaya çalışırken eli kesildi” şeklinde konuştu.

Anne Saniye D. defalarca şiddete maruz kaldığını ve daha önce de bebeğini düşürdüğünü anlattı.

Anne Saniye D. defalarca şiddete maruz kaldığını ve daha önce de bebeğini düşürdüğünü anlattı.

Maktulün eşi Saniye D. ise, “Eşimin bana uyguladığı şiddet giderek arttı. Bir defasında kolumu kırdı, beni çocuklarımla tehdit ettiği için onun kırdığını söyleyemedim. Devamlı çocukları da beni de dövüyordu. Olay günü de önce darp etti ardından bıçağı elindeyken dilimi ağzımın içinden çıkarmaya çalışarak ‘senin dilini keseceğim’ dedi. Bıçağı ağzıma yaklaştırdı, ben de kendimi korumak için elimle ağzımı kapattım, elimi kesti. Ben olay anını görmedim kendimden geçmiştim. Eşim 9 yıl önce ben hamileyken yine beni darp etmişti ve bebeğim düşmüştü” şeklinde konuştu.

İbrahim D.’nin avukatı Burak Temizer ise olayda meşru müdafaanın gerçekleştiğini söyleyerek, “Müvekkilim maktulü 2 kez bıçaklayıp bırakmıştır. Fırsatı olduğu halde eylemine devam etmemiştir. Kendisi maktulden cüsse olarak küçüktür ancak bıçak ile böyle bir saldırıyı durdurabilecek durumdadır. Dolayısıyla meşru savunma biçimi ölçülüdür. Müvekkilimin temiz geçmişi ve meşru müdafaa göz önünde bulundurularak önce tahliyesine, mahkeme aksi kanaatte ise adli kontrol hükümlerinin uygulanmasının karar verilmesini talep ederim” dedi.

İlk duruşmada tahliye kararı verildi.

Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1021
215
43
8
7
5
5
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın
Ersin İdmanyurdu

vicdanları rahatlatacak kararlar da alınabiliyormuş demek ki memlekette. bu kadar basit işte.

gaydırı guppak

ay mutluluktan ağlayabilirim gözlerim doldu. şöyle güzel kararlara ihtiyacımız var darısı kadir şekere

Osman Değirmenci

Ne acı ki bir cocuğun 16 yaşında babasının katili olmak zorunda kalması...

Masa Ayağı

Eğer anam ile babam boşanmasaydı ne yapardım peki ben? Geçenlerde babannem boşanmasalardı ne iyi olurdu dediğinde, oğlun mezarda, anam mapusta olurdu, bunun ... Devamını Gör