Annelik Böyle Bir Şey! Doğacak Bebeğinin Öleceğini Bilmesine Rağmen Organlarını Bağışlayabilmek İçin Doğum Yapan Fedakar Anne

885PAYLAŞIM

Krysta Davis'in kızı Rylei Arcadia anensefali adı verilen bir durum ile doğdu. Anensefali bebeklerin beyninin ya da kafatasının bir kısmının gelişmemesi şeklinde tanımlanan bir doğum kusurudur. Fakat özverili anne bebeğinin organlarını bağışlamak için ölmek üzere olan bebeğini doğurdu. Haberin detayları için Mirror kaynaklı içeriğimize buyurun.

Kaynak: https://www.mirror.co.uk/news/us-news/se...

23 yaşındaki Krysta Davis ve 26 yaşındaki Derek Lovett, bebeklerinin hayatları için organ bekleyen birçok aileye umut olmak adına hayatlarının en zor ve üzücü kararını verdiler.

Cesur Krysta bebeğinin anensafali sorunu olduğunu 18 haftalık hamileyken öğrendi. Bu beyninin bir kısmının gelişmeyeceği anlamına geliyordu.

Doktorlar, çifti bebeklerinin uzun süre yaşayamacağı, doğumdan en fazla birkaç gün sonra öleceği konusunda bilgilendirdiler. Zamanlarının kısıtlı olduğunu bilmesine rağmen, Krysta hamileliğinin her anının tadını çıkardı.

Christmas'tan bir gün önce Rylei 2 buçuk kilogram doğdu ve yaşamını yitirmeden önce bir hafta ailesinin kucağında zaman geçirdi.

Onun kısacık hayatı, iki tane bebeğe umut oldu. Kalbi bağışlandı ve ciğerleri de ihtiyacı olan başka bir bebeğe ulaşması için bir araştırma merkezine gönderildi.

Krysta bu konuda şunları söylüyor:

 "Onu doğuma kadar taşımam, organlarını bağışlayabilmemiz anlamına geliyordu. Bizim alıp eve götüremediğimiz bebeğimizi başka anneler evine götürebilsin istedim. Hamileliğimin kalanı boyunca sadece bu düşünceden güç aldım. Diğer bütün aileler gibi elimizden gelen her şeyi yaptık. En sevdiği müzik grubunu keşfettik, normal aileler gibi davrandık. Sadece onu neşelendirmek için biraz daha çaba harcadık. Karnımda tekmelerini hissediyordum. Çok fazla hareket edip etmediğini bilmiyordum ama sonra öğrendim ki çok hareketli bir bebekmiş."

"Hamileliğim ilerledikçe daha fazla hareket etmeye başladı. Karnımda ayak hareketlerini rahatlıkla izleyebiliyordum."

"9 ay boyunca karnımda taşıdım, ona aşık oldum ama görüp kucağımda tutana kadar hissettiklerim hiçbir şeymiş. Doğduğu an yanlış hiçbir şey göremiyordum, aşık olmuştum. Geçirecek ne kadar zamanımızın kaldığını bilememek çok zordu. Bebeğimi kaybettiğimde doktor geldi ve 12 yıldır bizim gibi bir aile görmediğini söyledi. Kızımı her hatırladığımda, yaşadığımız o küçük ve kısa anlar aklıma geliyor ve gözümden birkaç damla yaş süzülüyor."

"Eğer sizin çocuğunuzsa organlarını vermek tabii ki zor oluyor ama başkaları için ikinci bir şans anlamına geliyorsunuz."

Çift daha önceki bebeklerini de başka bir sağlık sebebi ile 2017'de kaybetti. Rylei'yi taşırken, bebeklerinin beyninin bir kısmının gelişemeyeceğini öğrendiler ama bunun yanında hamileliği sonlandırmak yerine doğumu gerçekleştirip, organlarını bağışlayabileceklerini de öğrendiler. 

Rylei'nin ailesi kızları için en doğru kararı verdiklerini düşünüyorlar ve geçirdikleri kısa zamanı bir fotoğrafçı ile anlaşarak ölümsüzleştirmek istediler.

Doğum anında Rylei için başka bir zorluk daha gerçekleşti çünkü ters dönmüştü içeride.

Ne kadar zor olursa olsun annesi bebeğini kucağına almakta kararlıydı ve uğraştı da bunun için.

Bu fotoğraf ise Rylei ve babası ile çekildi.

Ne kadar zor olursa olsun başka küçük canları kurtarmak ve ailelerine aynı acıları yaşatmamak için verdikleri karardan dolayı Krysta ve Derek'i tebrik ediyoruz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
dianadusso

Babanın o dolu gözleri o acısı ne denebilir ki geçecek diyebilir misin diyemezsin Rabbim kimseye yaşatmasın 2 bebeklerini birden kaybetmişler evlat acısını 1 değil 2 kere yaşamış bir insanlar inşallah yakın zamanda güzel bebekleriniz olmuştur henüz olmadıysa da Rabbim sizlere sağlıklı çocuklar versin inşallah

deryadrn

"Bizim alıp eve götüremediğimiz bebeğimizi başka anneler evine götürebilsin istedim." Bu laf üzerine kitap yazılır, film çekilir; okur izler ağlarsın...

ordekkac

Çok insanüstü bir davranış...

smer_1981

keşke ülkemizde de organ bağışına bu kadar belki olmaz da. Azıcık önem verilse iyi olur. hele o küçücük çocuklar var ya, Allah yardım etsin ama aileye helal olsun

zehra-ersoy

İnsan üstü bir davranış. Söz bulamıyorum. Diliyorum; sağlıklı bir bebek doğurur, büyütür. Bir nebze de olsa acısı azalır.

Görüş Bildir