Anne Sütünden Yoğurt ve Peynir Yapıp Satılmasını Söyleyen Kullanıcının Herkesi Kızdıran İlginç Fikri

173PAYLAŞIM

Başka sömürmek istediğiniz yerimiz var mı?

Bildiğiniz gibi doğum sonrası sütü fazla gelen anneler, süte ihtiyaç duyan çocuklar için sütlerini sağarlar. Bu genelde bizim toplumumuzda herhangi bir maddi kazanç beklemeden yapılır.

Hatta ünlü oyuncu Hazal Kaya da geçtiğimiz günlerde anne sütüne ihtiyacı olan hasta bir bebek için sütünü sağıp gönderdiğini açıklamıştı. Fakat son yıllarda birileri anne sütünü internet üzerinden belli bir ücret karşılığında satmaya başladı. Bebek için mucizevi bir besin olduğu ve bebeklerin belli bir aya kadar sadece anne sütüyle beslenmesi gerektiğini bilen fırsatçılar aklınızın alamayacağı şekilde bu besinden kar elde ediyor.

Bu sadece ülkemizde değil, yurt dışında da yaygın bir şekilde yapılıyor. Bununla birlikte de yoksul anneler sütlerini bazı şirketlere satarak gelir elde ediyor. Akabinde de kazanç elde eden yoksul insanlar, daha çok çocuk yapıp daha çok para kazanıyor.

Tabii birileri bununla yetinmiyor. Bulunan bu yeni sömürü aracı sayesinde (anne-kadın) ana gıda ve içecek pazarında anne sütünden üretimler gerçekleşiyor. Örneğin Londra'da yıllar önce anne sütünden yapılan dondurmalar satılmaya başlamıştı.

Bu, son yıllarda -ekonomik durumlarla da bağlantılı olarak- annelerin ilgisini çekmeye başladı. Anlayacağınız kapitalizm için mis gibi bir yeni sömürü alanı açıldı. Evet, ortada bir rıza var fakat rızanın önünü açan etkenleri de düşünmek gerekiyor. Mesela yoksulluk gibi... 

Biz şimdi esas konumuza dönelim.

Twitter'dan bir kullanıcı, hayvan sömürüsü yerine anne sütünden (kadın sömürüsü yani) yoğurt/peynir gibi süt ürünlerinin yapılıp satılması fikrini ortaya attı.

@birolataa

Örneğini yukarıda yazdığım bu fikir, hayvan sömürüsü yerine kadın sömürüsüne onay verdiği için birçok insanı rahatsız etti.

@ZirvePS

@BaronessHkmv

@draoug

@thevesaire

@mudahilpachi

@nonconformistt_

@yargiliyorum

@theareveur

@vandalgil

Sizce ileride böyle bir şey mümkün olabilir mi? Hayvanlar yerine kadınları sömürmek daha mı normal geliyor?

Hadi gelin konuşalım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kaan-ergen

tamam düşünce güzelde hayvanlardan iğrenmiyorum ama insanlardan iğreniyorum. nasıl olacak şimdi?

astronotomi

Zeka desen var deme fikri çık aklımdan 🧐😏😉

realscofield12

görüyorsun dimi kaşarı nasıl ikilem yapıyor

dearmonarosa

Zekaya bak amk pırıl pırıl. Hiç yıpranmamış

panik-anne

tabi canım hayvan sömürüsüne ne gerek var,kasaplar insan eti satsın,hermes çantalar insan derisinden yapılsın,anne sütünden peynir yapalım,insan kılından yastık yapalım... manyak mısınız nesiniz arkadaşım. hayvanların eziyet çektirilerek büyütülmelerini,sömürülmelerini,sağlıksız koşullarda acı çektirilmesini biz de istemiyoruz elbette. ama alternatif olarak da anne sütünden dondurma yeme yani andaval.

ahmet-hakan-keskin

Ne alaka? Süt ile et yada deri aynı şeymi? Verdiğiniz tepkiyi satıcılara ve tüketicilere değilde üreticiye gösterin sanki zorla alıyorlar

Görüş Bildir